Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Rzeszot 


Wiek: 35
Posty: 404
Otrzymał 21 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-08-25, 23:55    Odp: Witam gorąco!

No co Ty gadasz??!! To wspaniałe imię, najwspanialsze na świecie! ŁUKASZ!! To brzmi dumnie. Stąd też ustaliliśmy ze znajomymi, że jako poważni ludzie (heh) będziemy mówić do siebie po imieniu ;]
_________________
"Obecnie bluesmani wolą pokazać w swojej grze jakich technik się nauczyli, zapominając o przekazywaniu przez muzykę swoich uczuć. Sam się do tego przyznaję..." Khalif Wailin' Walter
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Conex 


Posty: 353
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Tychy
Wysłany: 2007-08-26, 00:05    Odp: Witam gorąco!

Nie lubisz imienia Łukasz?! Chyba żartujesz... jedno z ciekawszych imion moim skromnym zdaniem (bo m.in. moje :D heheh)... Nie wiem czy wiesz, ale imię te pochodzi od łacińskiego lucius, co znaczy nic innego jak urodzony o świcie...
_________________
| PrezentPrzez.Net -> Koniec z nietrafionymi Prezentami!
| Portfolio graficzne
| Lepsze wyniki w wyszukiwarkach
| Świat gorących samochodów
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
WoopeQ 

Wiek: 35
Posty: 33
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: warszawa
Wysłany: 2007-08-26, 00:12    Odp: Witam gorąco!

Conex napisał/a:
Nie wiem czy wiesz, ale imię te pochodzi od łacińskiego lucius, co znaczy nic innego jak urodzony o świcie...

urodziłem się o 9.00, kole 2,5 - 3 godziny po wschodzie słońca. na upartego czemu nie.

Przepraszam, ale po prostu wolę, jak ludzie mówią do mnie po ksywie, niż po imieniu. Może przyzwyczajenie ze szkoły, gdzie zawsze miałem kilku Łukaszów w klasie i raczej posługiwaliśmy się ksywami.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Rzeszot 


Wiek: 35
Posty: 404
Otrzymał 21 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-08-26, 00:22    Odp: Witam gorąco!

No spoko. Praktycznie przez ostatnie 6 lat swoje imię słyszałem tylko z ust rodziny, albo z ust nauczycieli. Ale jak teraz mówią do mnie po imieniu (Łukasz zresztą ;] ) to prawdę mówiąc wtedy czuje się człowiek jakoś wyróżniony. ;]
_________________
"Obecnie bluesmani wolą pokazać w swojej grze jakich technik się nauczyli, zapominając o przekazywaniu przez muzykę swoich uczuć. Sam się do tego przyznaję..." Khalif Wailin' Walter
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Karunia 


Wiek: 32
Posty: 21
Wysłany: 2007-08-26, 11:09    Odp: Witam gorąco!

WoopeQ napisał/a:
Jednakże miałbym prośbę na przyszłość: nie po imieniu ;)
Nie to, że jakiś gbur, że niby się wywyższa czy coś takiego. Po prostu go nie lubię, mówią tak do mnie tylko rodzina, nauczyciele i dziewczyna...

Ok, zapamiętam ;)
_________________
[size=9]"[color=green]Kto rozmawia z drzewem, nie musi zaraz iść do psychiatry. Ale większość ludzi myśli inaczej.[/color]"
[i]Phil Bosmans[/i][/size]
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Sygi 

Wiek: 31
Posty: 153
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Przysucha
Wysłany: 2007-08-28, 15:57    Odp: Witam gorąco!

Zauważyłem, że w 'opisie' tego tematu powinno być 'nowy' a jest 'nawy'. Niby nic ale jakiś mod może poprawić.
A co do imienia Łukasz to ładne i polskie, a nie jakies Xander czy Andżelika (bez obrazy jeśli ktoś ma takie imię :) )
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Rzeszot 


Wiek: 35
Posty: 404
Otrzymał 21 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-08-28, 18:28    Odp: Witam gorąco!

Właściwie, to Łukasz jest imieniem greckim. :]
_________________
"Obecnie bluesmani wolą pokazać w swojej grze jakich technik się nauczyli, zapominając o przekazywaniu przez muzykę swoich uczuć. Sam się do tego przyznaję..." Khalif Wailin' Walter
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Sygi 

Wiek: 31
Posty: 153
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Przysucha
Wysłany: 2007-08-29, 12:55    Odp: Witam gorąco!

Rzeszot napisał/a:
Właściwie, to Łukasz jest imieniem greckim. :]

:P
Ale jest polski znak diakrytyczny :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Conex 


Posty: 353
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Tychy
Wysłany: 2007-08-29, 13:49    Odp: Witam gorąco!

Tak, ponieważ w każdym języku (prawie?) jest wersja imienia dla niego właściwa... Co nie zmienia faktu, iż faktycznie Łukasz ma korzenie greckie :)
_________________
| PrezentPrzez.Net -> Koniec z nietrafionymi Prezentami!
| Portfolio graficzne
| Lepsze wyniki w wyszukiwarkach
| Świat gorących samochodów
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Karunia 


Wiek: 32
Posty: 21
Wysłany: 2007-08-29, 21:09    Odp: Witam gorąco!

Swoją drogą, kontynuując ten jakże ciekawy temat o imionach ;P, z tego co wiem, to jest b. mało naprawdę polskich imion z jak najbardziej polskimi korzeniami..
_________________
[size=9]"[color=green]Kto rozmawia z drzewem, nie musi zaraz iść do psychiatry. Ale większość ludzi myśli inaczej.[/color]"
[i]Phil Bosmans[/i][/size]
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Rzeszot 


Wiek: 35
Posty: 404
Otrzymał 21 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-08-29, 21:35    Odp: Witam gorąco!

Jeśli mowa o rdzennych imionach polskich to winniśmy raczej mówić o imionach słowiańskich, których wcale mało nie ma http://pl.wikipedia.org/w...2owia%C5%84skie
_________________
"Obecnie bluesmani wolą pokazać w swojej grze jakich technik się nauczyli, zapominając o przekazywaniu przez muzykę swoich uczuć. Sam się do tego przyznaję..." Khalif Wailin' Walter
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Sieja1234 


Wiek: 32
Posty: 330
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-08-29, 22:51    Odp: Witam gorąco!

Nie mam polskiego imienia :( Ale za to mój tata ma :D :D :D
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kuba 


Wiek: 47
Posty: 555
Otrzymał 62 punkt(ów)
Skąd: kielce
Wysłany: 2007-10-08, 11:18    Hejo

Wita się,

państwa szanownych.

Zacząłem się przyglądać temu forum ładnych kilka dni wcześniej a dopiero teraz się witam. Nie wiem jak to się stało, że nie zrobiłem tego we właściwej kolejności. Gorąco przepraszam.

Bardzo się cieszę, że znalazłem to miejsce. Będę tu częstym gościem i mam nadzieję, że nie będę przynudzał.
Moja przygoda z harmonijką zaczęła się dawno dawno temu i trwa do dziś (z mniejszymi lub większymi przerwami). Najciekawsze jest jednak, że co jakiś czas mam "nawrót" pasji i wtedy wpadam w wir grania wszystkiego (jak leci), na okrągło i w każdej wolnej chwili (w zeszłym roku miałem to szczęście, że dojazd z domu do pracy a potem z powrotem zajmował mi ca. 4 h - super! bite cztery godziny gry). Nie jestem wirtuozem (co to to nie) ale szaloną przyjemność sprawia mi obcowanie z muzyką. Zainteresowani będą mogli mnie usłyszeć bo (na bank!) będę brał udział w HB (kurczę już trzy za nami...). Ostatnio zastanawiam się jak by tu z kimś pograć (chodzi mi o kilka instrumentów)...

tak czy siak: witam serdecznie :-))
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Majciochy.w.grochy 

Posty: 120
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Katowice
Wysłany: 2007-10-08, 18:28    Odp: Witam gorąco!

Heloł :D
_________________
p r z e l i t e r u j swoje zdanie
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2007-10-08, 19:16    Odp: Witam gorąco!

Witaj. Ja też lubię obcować z muzyką i nie jestem wirtuozem. Grasz na czymś jeszcze?
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
noob#17 


Wiek: 34
Posty: 1
Skąd: Katowice
Wysłany: 2007-10-08, 20:14    Odp: Witam gorąco!

Witam wszystkich!!

Moja przygoda z harmonijka zaczela sie dosc niezwykle... otóż mojej 3 letniej siostrze spodobala sie harmonijka mojego taty wiec postanowila ja sobie przywlaszczyc :] jakies 2 tygodnie temu odnalazlem ja pomiedzy rozrzuconymi zabawkami i postanowielm ocalic od wiecznego zatracenia w bezkresnych otchałaniach niezliczonych zabawek i lalek...

Po paru dniach buszujac w internecie stwierdzilem ze taby mozna policzyc na palcach 1 reki(wystepuje tu oczywiscie hiperbolizacja-co polonista moze zrobic z porzadnego czlowieka :] - w rzeczywistosci tabow jest troszeczke wiecej niz 5...)

To byla moja historia...

jeszcze raz witam wszystkich serdecznie
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Lady_Stardust 

Wiek: 34
Posty: 131
Otrzymał 21 punkt(ów)
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-10-10, 15:09    Odp: Witam gorąco!

Dzień dobry, ja również chciałabym zakomunikować moje przybycie, więc komunikuje - oto jestem! Właściwie już od dawna czytuję Wasze forum, dlatego z góry chciałam podziękować wszystkim użytwkonikom za nieświadomą pomoc w przedarciu się przez trudne początki mojej harmonijkowej kariery :D było troszke wazelinki na początek, więc to narazie tyle z mojej strony ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
mordrag 


Wiek: 34
Posty: 33
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2007-10-14, 22:40    JooPoo

JooPoo
Takie japońskie przywitanie różowych czternastek XD

Już tu jakiś czas jestem Ale ten temat odnalazłem dziś ;]
Mam na imię Michał jestem z Sosnowca.
Gram na harmoszce ze 4 miesiące może.
Na początku Silver Star.
Teraz Marine Band Deluxe.
No i chyba tyle ;] Mam nadzieje że kiedyś to forum będzie największą skarbnicą wiedzy harmonijkowej jak i tabulatur których tak niewiele w necie w porównaniu choćby do gitarowych. No i oczywiście mam nadziej mieć w tym swój udział :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kuba 


Wiek: 47
Posty: 555
Otrzymał 62 punkt(ów)
Skąd: kielce
Wysłany: 2007-10-15, 11:08    odp:

kamilteau napisał/a:
Witaj. Ja też lubię obcować z muzyką i nie jestem wirtuozem. Grasz na czymś jeszcze?


sorry nie zauważyłem Twojego pytania. Gram jeszcze na pianinie i na gitarze (amatorsko). Pianino ćwiczyłem przez kilka lat w młodości - teraz gram tylko kolędy (jedyne co pamiętam) no i dla elizy(he he).

pzdr
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2007-10-15, 19:55    Re: odp:

kuba napisał/a:
kamilteau napisał/a:
Witaj. Ja też lubię obcować z muzyką i nie jestem wirtuozem. Grasz na czymś jeszcze?


sorry nie zauważyłem Twojego pytania. Gram jeszcze na pianinie i na gitarze (amatorsko). Pianino ćwiczyłem przez kilka lat w młodości - teraz gram tylko kolędy (jedyne co pamiętam) no i dla elizy(he he).

pzdr


No to podobnie jak ja, hehe :D
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Sygi 

Wiek: 31
Posty: 153
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Przysucha
Wysłany: 2007-10-15, 20:52    Re: odp:

kamilteau napisał/a:
kuba napisał/a:
kamilteau napisał/a:
Witaj. Ja też lubię obcować z muzyką i nie jestem wirtuozem. Grasz na czymś jeszcze?


sorry nie zauważyłem Twojego pytania. Gram jeszcze na pianinie i na gitarze (amatorsko). Pianino ćwiczyłem przez kilka lat w młodości - teraz gram tylko kolędy (jedyne co pamiętam) no i dla elizy(he he).

pzdr


No to podobnie jak ja, hehe :D

I ja też. Ale u mnie z pianinem to słabo bo tylko przez 1 połrocze chodziłem na lekcje.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Karunia 


Wiek: 32
Posty: 21
Wysłany: 2007-10-17, 21:26    Odp: Witam gorąco!

heh... witam wszystkich przybyłych na forum od mojej ostatniej (daaaawno coś..) wizyty ;P
_________________
[size=9]"[color=green]Kto rozmawia z drzewem, nie musi zaraz iść do psychiatry. Ale większość ludzi myśli inaczej.[/color]"
[i]Phil Bosmans[/i][/size]
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Skandal 

Wiek: 35
Posty: 11
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2007-10-19, 21:19    Odp: Witam gorąco!

Witam, na imię mam Dominik i jestem ze Szczecina. Gram na harmonijce od 6 lat, zagrałem już dyplom w klasie prof. Jerzego Grzesiukiewicza, przyjaciela Zygmunta Zgraji, mistrza charmonijki chromatycznej i diatonicznej, twórcy kwartetu Animato(zdobywycy złotego medalu na międzynarodowym konkursie harmonijek w Trossingen). Sam ostatnio mało gram, jestem studentem akademii muzycznej na wydziale instrumentalnym w klasie bayanu(z sukcesami), na charmonijce przerobiłem już stosy materiału, miałem nawet miejsce na podium w Mysłowicach ;) . Gram na charmonijkach Hohnera: Lary Adler Professional 16(wyselekcjonowana w fabryce hohnera, super egzemplarz), i Chromonica II-12(bez porównania do nowych modeli, zachowana w doskonałym stanie z drewnianym korpusem). Z harmonijką obskoczyłem już masę koncertów(min. w filharmonii z towarzyszeniem fortepianu). Ale się rozpisałem... :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2007-10-19, 21:25    Odp: Witam gorąco!

Wow, szacunek :pada:
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Marlionkk 

Wiek: 35
Posty: 73
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Wysłany: 2007-10-19, 22:05    Odp: Witam gorąco!

Nooo pełny szacun ziooom :pada:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Sygi 

Wiek: 31
Posty: 153
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Przysucha
Wysłany: 2007-10-20, 09:45    Odp: Witam gorąco!

Full respect. Mam nadzieję, że zainponujesz nam swoją wiedzą i grą :D

PS - ten bayan to jakiś instrument? :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Conex 


Posty: 353
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Tychy
Wysłany: 2007-10-20, 21:39    Odp: Witam gorąco!

Łał, 6 lat doświadczenia z harmonijką w wieku 19... nieźle.

Witamy serdecznie.
_________________
| PrezentPrzez.Net -> Koniec z nietrafionymi Prezentami!
| Portfolio graficzne
| Lepsze wyniki w wyszukiwarkach
| Świat gorących samochodów
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Włóczykij 


Wiek: 31
Posty: 154
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Gorzów WLKP
Wysłany: 2007-10-20, 22:02    Odp: Witam gorąco!

No to może weźmiesz udział w HB ?? pewnie zniszczył byś wszystkich :D
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Skandal 

Wiek: 35
Posty: 11
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2007-10-20, 22:14    Odp: Witam gorąco!

w czym???
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2007-10-21, 00:12    Odp: Witam gorąco!

Harp Battle - Harmonijkowa Bitwa :D Taka zabawa na forum - szczegóły w dziale "Harmonijkowe Bitwy"
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu