Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2011-05-21, 11:13    Odp: Podziel się smutkiem

Zrób tak Paskins, zrób, niech nie myśli se za dużo.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
mr.Michalos 


Wiek: 26
Posty: 626
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Polska
Wysłany: 2011-05-21, 12:35    Odp: Podziel się smutkiem

Tak też uczynię !
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Indianer 


Wiek: 28
Posty: 68
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Łańcut
Wysłany: 2011-05-21, 17:51    Odp: Podziel się smutkiem

Zaraz skończy się świat i trochę mnie to smuci. :D
_________________
,, Nie mów mi że czegoś nie mogę zrobić"
,, Nie myl przypadku z przeznaczeniem"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
mr.Michalos 


Wiek: 26
Posty: 626
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Polska
Wysłany: 2011-05-21, 18:22    Odp: Podziel się smutkiem

Już nie istniejemy!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
towal 

Wiek: 33
Posty: 238
Otrzymał 13 punkt(ów)
Skąd: Puławy
Wysłany: 2011-05-25, 09:31    Odp: Podziel się smutkiem

zaatakował mnie półpasiec:/, a w poniedziałek egzamin na motocykl. do tego jeszcze tylko dwa zjazdy do końca semestru.. coś pięknego...:/
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Żółwik


Wiek: 31
Posty: 134
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Koronowo/Bydgoszcz
Wysłany: 2011-05-25, 21:50    Odp: Podziel się smutkiem

Udar słoneczny... Posłużę się kolokwializmem:"Łeb mi pęka a wszystko co zjem ucieka ze mnie wszystkimi możliwymi otworami..."
_________________
Połowę pieniędzy w życiu przeznaczyłem na instrumenty i alkohol. Drugą połowę zmarnowałem.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Bolverk 

Wiek: 41
Posty: 15
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Nowe Miasto Lub.
Wysłany: 2011-05-25, 23:08    Odp: Podziel się smutkiem

Żółwik napisał/a:
Udar słoneczny... Posłużę się kolokwializmem:"Łeb mi pęka a wszystko co zjem ucieka ze mnie wszystkimi możliwymi otworami..."

To nie udar słoneczny a jak podejrzewam grypa żołądkowa:) spoko to potrwa góra 24 godziny. A tak na marginesie udar słoneczny jest bardziej niebezpieczny niż coś takiego co przeżywasz. Przy udarze traci się przytomność, a znam przypadek, gdy gość po udarze miał bezwłąd lewej ręki.
_________________
Uczmy się gry na harmonijce ustnej. To jest świetny instrument do każdego rodzaju muzyki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Burber 


Wiek: 32
Posty: 218
Otrzymał 7 punkt(ów)
Wysłany: 2011-05-26, 01:58    Odp: Podziel się smutkiem

Żółwik napisał/a:
Udar słoneczny... Posłużę się kolokwializmem:"Łeb mi pęka a wszystko co zjem ucieka ze mnie wszystkimi możliwymi otworami..."


Zawsze tak mam jak piję browar na słońcu.
_________________
Człowiek nieuzbrojony sprowadza na siebie wiele złego, w tym powszechną pogardę
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Tramp24


Posty: 135
Otrzymał 8 punkt(ów)
Wysłany: 2011-05-29, 12:09    Odp: Podziel się smutkiem

Zarżnąłem kolejną harmonijkę... Tym razem to Harpmaster. Padł podczas próby wykonania overa... ;(

[ Dodano: 2011-06-22, 13:15 ]
To znowu ja... Z jednej strony radość - bo wakacje, z drugiej smutek - dzisiaj rozeszły się drogi moje i ludzi, których znałęm dziewięć lat ;(
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Kotlet 


Wiek: 27
Posty: 27
Skąd: Łańcut k. Rzeszowa
Wysłany: 2011-07-16, 15:58    Odp: Podziel się smutkiem

Tramp24, Kondolencje a poza tym Paskins dobrze zrobiłeś. Co do albumu DM nie jest to rewelka wole Kill em All
_________________
Trojden Niech Blues Będzie z Tobą!

Blues jest Bogiem
Granie nałogiem
Czysty Dźwięk to podstawa
A Podciąg to zabawa
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Żółwik


Wiek: 31
Posty: 134
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Koronowo/Bydgoszcz
Wysłany: 2011-07-18, 16:59    Odp: Podziel się smutkiem

Kolejna dziewczyna u mnie ma status "była". Wszystko poszło o wyjazd na Grunwald... Ale może to i lepiej? Może znajdę kogoś kto szanuje moje pasje?
_________________
Połowę pieniędzy w życiu przeznaczyłem na instrumenty i alkohol. Drugą połowę zmarnowałem.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Chainsaw 

Wiek: 114
Posty: 405
Otrzymał 10 punkt(ów)
Skąd: a Szczypior to wie
Wysłany: 2011-07-18, 19:15    Odp: Podziel się smutkiem

Wywalili mnie z kapeli bo nie spodobalo im sie ze nie spodobalo mi sie pare spraw
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2011-07-19, 13:54    Odp: Podziel się smutkiem

Żółwik, mój kumpel miał sytuację, gdzie dziewczyna powiedziała mu "rzuć to, rzuć to dla mnie". Nie rzucił i robi niezłą karierę muzyczną i ma kochającą żonę. Nie musiał niczego rzucać.

Chainsaw - dobrze wiesz, co o nich myślę. Chcieli kapele bez osobowości, to mają.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Żółwik


Wiek: 31
Posty: 134
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Koronowo/Bydgoszcz
Wysłany: 2011-07-19, 16:43    Odp: Podziel się smutkiem

minigunmen napisał/a:
Żółwik, mój kumpel miał sytuację, gdzie dziewczyna powiedziała mu "rzuć to, rzuć to dla mnie". Nie rzucił i robi niezłą karierę muzyczną i ma kochającą żonę. Nie musiał niczego rzucać.

Tylko tego mogę sobie życzyć. Jeśli nie znajdę odpowiedniej dziewczyny zawsze pozostaje druga połówka firmy smirnoff.
_________________
Połowę pieniędzy w życiu przeznaczyłem na instrumenty i alkohol. Drugą połowę zmarnowałem.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2011-07-19, 22:03    Odp: Podziel się smutkiem

Daj spokój, do 30stki daleko. Wtedy się poznaje najbardziej podobnie myślące osoby. Z moich obserwacji - tak. Bo było każdemu dość czasu, żeby wydorośleć i sobie poukładać w głowie. One wtedy bardziej wiedzą czego chcą ;)
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2011-07-20, 09:36    Odp: Podziel się smutkiem

Zgadzam się z przedmówcą, zazwyczaj bez porównania łatwiej jest mi dogadać się z taką 25+, niż z nastką (oczywiście zdarzają się wyjątki w obu tych kategoriach wiekowych ;) ).
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Żółwik


Wiek: 31
Posty: 134
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Koronowo/Bydgoszcz
Wysłany: 2011-07-20, 17:02    Odp: Podziel się smutkiem

Nieszczęście za nieszczęściem coś mi idzie... Straciłem prawko i rozbiłem Deathmobile.
_________________
Połowę pieniędzy w życiu przeznaczyłem na instrumenty i alkohol. Drugą połowę zmarnowałem.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Kazik 


Wiek: 28
Posty: 84
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Łańcut
Wysłany: 2011-07-20, 17:35    Odp: Podziel się smutkiem

:o
:|
;(
Żółwik, przesyłam najszczersze kondolencje...
_________________
Ewri dej aj hef de blus...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
roman_wiosło 

Wiek: 35
Posty: 5
Wysłany: 2011-07-22, 15:17    Odp: Podziel się smutkiem

Dzisiaj o 5 rano w pracy okno (1,5m x 2m) spadło mi na stopę, robiąc ze stopy faszerowanego naleśnika, oczywiście pogotowie, chirurg.. ehh
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2011-07-25, 22:06    Odp: Podziel się smutkiem

Dariusz Chrościelewski nie żyje

Tragiczną wiadomość przekazał nam Roman Puchowski. W piątek 22 lipca, około godziny 11:00, w miejscowości Dłużniewo pod Płońskiem doszło do wypadku samochodowego, w którym zginął harmonijkarz Dariusz Chrościelewski, Kosma jak nazywali go przyjaciele – na zdjęciu podczas jednego z koncertów i poniżej, drugi z lewej, z grupą 111 Blues. Kosma, znany między innymi ze współpracy z zespołem Tortilla Flat, czy wcześniej, w latach 80., z legendarną trójmiejską formacją 111 Blues, był jednym z pierwszych polskich harmonijkarzy posługujących się techniką overbending polegającą na wydobyciu dźwięków spoza skali instrumentu. Szczegóły dotyczące ostatniego pożegnania naszego Kolegi nie są jeszcze znane.


Info: Blues.pl
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Burber 


Wiek: 32
Posty: 218
Otrzymał 7 punkt(ów)
Wysłany: 2011-08-03, 23:14    Odp: Podziel się smutkiem

C dogorywa
_________________
Człowiek nieuzbrojony sprowadza na siebie wiele złego, w tym powszechną pogardę
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
cjsimon 


Posty: 162
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: Londyn/UK
Wysłany: 2011-08-05, 10:28    Odp: Podziel się smutkiem

Zgubilem big sixa, prawdopodobnie w autobusie - zawsze ja mialem przy sobie.
To juz druga zgubiona harmonijka (wczesniej special20). Teraz juz nie mam zadnej w C.

Zostal juz mi tylko crossover w A. Jak ja zgubie trzeba bedzie grac na tremolo :/
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Nie 


Wiek: 26
Posty: 22
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Nowa Sól
Wysłany: 2011-08-08, 13:27    Odp: Podziel się smutkiem

Uczyłem się wielu rzeczy na harmoszce.
Opanowałem podciągi, vibratto.
Wypracowałem nawet jako taką improwizację wzorowaną na stylu J.J. Milteau.
Ale tak na prawdę porządnie potrafię zagrać tylko jedną piosenkę - The Sailor and the Maid.
Wszystkie inne są niedopracowane, niedokończone, kiepskie, znane lecz jeszcze wyuczone,
lub uznane przeze mnie za kicz. :(
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
SkinnyDogJones

Posty: 57
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Katowice
Wysłany: 2011-08-08, 18:35    Odp: Podziel się smutkiem

Nie:
A co ja mam powiedzieć? Rozkręciłem harmonikę, żeby wyciągnąć z niej paprochy z kieszeni (pudełko kartonowe przetrwało dwa dni i dwie godziny). Ktoś zadzwonił, poszedłem otworzyć, jak wróciłem kot się bawił jedną śrubkę, dwie inne zaginęły. Po skręceniu jedynka odmówiła na wydechu współpracy (na wdechu działa).

A gram ledwo z tabów. Cieszę się jak mi wyjdzie Strangers in the Night albo I still miss someone. A jutro miną trzy tygodnie jak ma ten chiński składzik odcisków palców.

Ciągle słyszę: "Po co się uczysz, jak grać nie umiesz?" i inne motywujące teksty.

Skleciłem muzykę za pomocą tabulatur do modlitwy do św. Judy Tadeusza (ws. mojego grania bardzo przydatny święty), a jak to gram, to czuje, że jakbym to skądś znał. Czyli nieświadomy plagiat. Mam nadzieję, że choć tekst mój.

Za oknem deszcz zbiera się do kolejnego uderzenia.

Inni mają gorzej. Jeżeli poprawiło Ci to humor, to jest jeden mały plus mojej trollopodobnej obecności na tym forum ;)
_________________
"Dlaczego uczysz się grać na organkach, skoro nie umiesz grać?"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2011-08-08, 21:48    Odp: Podziel się smutkiem

SkinnyDogJones, pocieszę Cię, żeby powiedzieć "Po co się uczysz, jak grać nie umiesz?" trzeba być kompletnym debilem. Nie przejmuj się takimi ludźmi. Ich już bozia pokarała.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
SkinnyDogJones

Posty: 57
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Katowice
Wysłany: 2011-08-09, 09:24    Odp: Podziel się smutkiem

Widzisz, mój brat zakłada, że nie umiem grać nawet, jak by to ładnie powiedział Arystoteles - w możności. Ale to fan gangsta rapu, więc muzyki nie słucha.
_________________
"Dlaczego uczysz się grać na organkach, skoro nie umiesz grać?"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Nie 


Wiek: 26
Posty: 22
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Nowa Sól
Wysłany: 2011-08-09, 11:35    Odp: Podziel się smutkiem

Dobry. :]

Rzeczywiście poprawiło mi to humor kol. SkinnyDogJones, teraz widzę, że nie jest ze mną tak źle.
Ale z drugiej strony smutno mi, że kot rozsiał śrubki po chacie a gra źle ci idzie.

W związku z tym specjalnie dla ciebie SkinnyDogJones, przepis na dobre granie:

1.Odstaw taby. TO NIE JEST DROGA DO DOBREGO GRANIA LECZ PRZESZKODA W JEGO OSIĄGNIĘCIU.

2.Naucz się idealnie trafiać w dźwięki. To zawsze przychodzi szybko i NIE WYMAGA NAWET ĆWICZENIA GAM, ALE ZWYKŁEJ ZABAWY WSZYSTKIMI DŹWIĘKAMI (oczywiście każdym osobno, a nie wszystkimi na raz szeroko otwartymi ustami).

3.Próbuj robić bending i overbending (czyli obniżanie lub podwyższanie dźwięków). To bardzo ważne. Informacje jak wykonywać te dwie techniki znajdziesz na tym forum. NIE MARTW SIĘ, PRĘDZEJ CZY PÓŹNIEJ I TAK OPANUJESZ JE WSZYSTKIE.

4.BARDZO CZĘSTO słuchaj innych harmonijkarzy. ALE TYLKO TYCH, KTÓRZY W TWOICH OCZACH SĄ NAJLEPSI I NAJBARDZIEJ PODOBA CI SIĘ ICH STYL. Staraj się powtarzać ich improwizacje oraz charakterystyczne techniki takie jak vibratto lub inne ciekawe efekty, którymi się posługują. UCZ SIĘ UTWORÓW, KTÓRE ONI GRAJĄ (ale nie tylko ich utworów bo przecież jest tyle piosenek nie granych w orginale przez harmonijkarzy).

UWAGA! ĆWICZ TYLKO JAK MASZ NA TO OCHOTĘ. NIGDY NIE ĆWICZ TYLKO DLA TEGO, ŻE PRZECIEŻ MUSISZ SIĘ TEGO NAUCZYĆ.

Kiedy wreszcie ci się uda, zobaczysz jakie to szczęście usłyszeć brawa gdy zagrasz przed małym gronem osób i wiedzieć, że nie klaskali tylko z grzeczności.

Pozdrowuję :D
_________________

Ostatnio zmieniony przez Nie 2011-08-09, 18:55, w całości zmieniany 2 razy  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 2 punkt(ów):
Big Boy, SkinnyDogJones
towal 

Wiek: 33
Posty: 238
Otrzymał 13 punkt(ów)
Skąd: Puławy
Wysłany: 2011-08-09, 17:41    Odp: Podziel się smutkiem

zgoda ze wszystkim, ale sprostujmy punkt 3 ze strony technicznej

Nie napisał/a:
3.Próbuj robić podciągi (czyli obniżanie lub podwyższanie dźwięków). To bardzo ważne. Informacje jak wykonywać podciągi znajdziesz na tym forum. NIE MARTW SIĘ, PRĘDZEJ CZY PÓŹNIEJ I TAK OPANUJESZ JE WSZYSTKIE.


Przede wszystkim podciąg to jest polska nazwa i w sumie nieprawidłowa. Chodzi o bending czyli obniżenie dźwięku.

PODWYŻSZENIE dźwięku nazywa się overbendingiem i w zależności czy dmuchamy czy wciągamy, rozróżniamy overblow i overdraw.

tyle ode mnie, ale troszkę bił ten błąd po oczach.

Pozdrawiam, Piotrek.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Nie 


Wiek: 26
Posty: 22
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Nowa Sól
Wysłany: 2011-08-09, 18:01    Odp: Podziel się smutkiem

Dzięki za sprostowanie (i za punkt panie Big Boy, :D ). Strasznie się motam z tymi nazwami. :/

(A i tobie SkinnyDogJones też dziękuję za punkt).
Ostatnio zmieniony przez Nie 2011-08-14, 21:19, w całości zmieniany 9 razy  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
SkinnyDogJones

Posty: 57
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Katowice
Wysłany: 2011-08-09, 18:03    Odp: Podziel się smutkiem

Dzięki za rady, spróbuję je zastosować w praktyce. A taby na chwilę odstawiłem. Staram się dopracować ten mój kawałek do Judy Tadeusza. Może nagram i zobaczymy czy ktoś to skojarzy. Jak nie to oficjalna wersja jest taka, że niewłaściwie zagrałem splagiatowaną melodię a mniej oficjalna - udało mi się wypocić coś swojego.

Wyroby podciągopodobne ćwiczę. Coś tam się zmienia, ale na razie chaotycznie. Ale na początku nie było nic a overbending był bezładem i chaosem.
_________________
"Dlaczego uczysz się grać na organkach, skoro nie umiesz grać?"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu