Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Piotreq 

Wiek: 32
Posty: 21
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-01-20, 02:05    Nocne marki

Co robicie, gdy nie możecie zasnąć?
Mi się to często zdarza przy napływie bluesa/polskiego rocka/metalu.
Ja snuję się bezcelowo po internecie słuchając czegoś z wyżej wymienionych, albo próbuję napisać coś swojego (często nieskutecznie :) ), ew. rozmyślam i takie tam.

Czym mogą być spowodowane te refleksyjne noce? Może mamy wyjątkowo wrażliwe dusze :roll: ?

Ehh.. ale mi się zebrało :)
Pozdrawiam i zapraszam do podzielenia się swoimi nocnymi refleksjami.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2008-01-20, 02:41    Odp: Nocne marki

Ja zwykle nie mogę zasnąć po pełnym wrażeń dniu. Z reguły wtedy układam sobie w głowie to wszystko co się wydarzyło i myślę, co z tym dalej zrobić. Czasem bezsenność jest też spowodowana stresem... :P
Ale dzisiaj na przykład nie śpię specjalnie, bo czekam na walkę Gołoty :P
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Radkiewicz 

Wiek: 34
Posty: 96
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Głubczyce
Wysłany: 2008-01-20, 09:26    Odp: Nocne marki

Ja mam takie chore sny że głowa boli,jakbym sie heroiny naćpał :/ a jak już mnie jakiś obudzi to sobie myślę co on znaczył albo idę się przejść.Może spacerek po parku o 2giej rano wydaje się niepoważny ale m i się podoba,cisz spokój ludzi nie ma :)
_________________
Tylko Blues jest już ze mną
znajdzie mnie nawet w ciemno!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Majciochy.w.grochy 

Posty: 120
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Katowice
Wysłany: 2008-01-20, 20:21    Odp: Nocne marki

Gdy jest ciepło i jest weekend, to raczej nie śpię, tylko czekam na wschód i idę na spacer właśnie oglądać, ew. na dach. Jest to spowodowane najzwyklej tym, że wschód to jeden z najpiękniejszych widoków, jakie można dopuścić do oczu. Nie śpię, bo w nocy jest cicho. A cisza bardzo głośno mówi i mądrze. Leżę wtedy w łóżku, ciągnę za sobą myśli filozoficzno-egzystencjalne, piszę jakieś wierszyki, lub "siedzę" na komputerze po prostu. Dlaczego? Kilka powodów już podałam, następny to taki, że ekscytacja bardzo mi się zawsze udziela :) I roznosi mnie. A sny to temat-rzeka, ja je zapisuję, są tak absurdalne, że nie mogę się nadziwić. I gwiazdkii są ładnee.
_________________
p r z e l i t e r u j swoje zdanie
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Radkiewicz 

Wiek: 34
Posty: 96
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Głubczyce
Wysłany: 2008-01-20, 20:31    Odp: Nocne marki

Widzę że Majciochy spędza noc podobnie jak ja :D
_________________
Tylko Blues jest już ze mną
znajdzie mnie nawet w ciemno!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Goszka. 

Wiek: 30
Posty: 17
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-01-20, 20:39    Odp: Nocne marki

Kiedy nie mogę zasnąć, przeklinam, denerwuję się i tłukę po całym łóżku. Ale to tylko w ciągu tygodnia. Za to w weekendy/ wakacje/ ferie/ inne wolne dni mogę nie spać i robię to, co Magda, o. ^^
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Radkiewicz 

Wiek: 34
Posty: 96
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Głubczyce
Wysłany: 2008-01-20, 21:22    Odp: Nocne marki

A ma ktoś coś w rodzaju proroczych snów albo takich które coś chcą nam przekazać??
Ja mam i bardzo często mi się sprawdzają.Nie będę opowiadał bo są chore jak już wcześniej psiałem jakbym sie czegoś nabrał mam takie wizje :?
_________________
Tylko Blues jest już ze mną
znajdzie mnie nawet w ciemno!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2008-01-20, 21:38    Odp: Nocne marki

Moje sny zawsze są chore i nierealne. Doszedłem już do takiej wprawy, że potrafię przewidzieć, że to co widzę jest snem i w takim przekonaniu automatycznie się obudzić :what: Ja praktycznie NIGDY nie mam snów, które mogłyby zdarzyć się naprawdę :P
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Ostatnio zmieniony przez kamilteau 2008-01-20, 21:57, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Radkiewicz 

Wiek: 34
Posty: 96
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Głubczyce
Wysłany: 2008-01-20, 21:55    Odp: Nocne marki

Moje śa zawsze jakąś aluzją albo metaforą ale jak już śnie to sie nie budze w połowie snu tylko wszystko leci do końca :D kiedyś np nic mi sie nie śniło.Jeszcze rok temu pamiętam niem iałem snó no może oprócz jednego który przyśnił mi się na lekcji.Był piękny kumpel jeżdził widłąkiem a potem mnie zbudziła nauczycielka :hah:
_________________
Tylko Blues jest już ze mną
znajdzie mnie nawet w ciemno!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kuba 


Wiek: 47
Posty: 555
Otrzymał 62 punkt(ów)
Skąd: kielce
Wysłany: 2008-01-20, 23:12    Odp: Nocne marki

Ja głęboko wierzę w to, że moje sny są prorocze. W ostateczności niosą ze sobą jakieś super ważne przesłanie. Problem w tym, że nigdy nie pamiętam co mi się śniło... :(
pzdr.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Majciochy.w.grochy 

Posty: 120
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Katowice
Wysłany: 2008-01-20, 23:18    Odp: Nocne marki

Każdy człowiek, który śpi i wszedł w fazę REM ma sen/sny. Nie ma takiej możliwości, by ktoś nie miał snów. Można ich nie pamiętać. A najlepiej zapisywać i zaznaczać powtarzające się wątki, a potem można np. z sennika skorzytać.
_________________
p r z e l i t e r u j swoje zdanie
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2008-01-20, 23:25    Odp: Nocne marki

Mnie się często śni ,że fruwam. Normalnie ,realnie ,odbijam sie ,macham rękami i lecę , tam gdzie chcę ,tylko na druty muszę uważać ,aż jestem zły jak sie obudzę . Niestety w senniku piszą ,że to ucieczka od kłopotów . Sen jest super ,więc co i róż mam nowe problemy - dlatego by fruwać.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Majciochy.w.grochy 

Posty: 120
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Katowice
Wysłany: 2008-01-20, 23:32    Odp: Nocne marki

Jak byłam mała, czasem mi się śniło, że leciałam w dół. Pesymistycznie nawet :)
_________________
p r z e l i t e r u j swoje zdanie
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2008-01-20, 23:36    Odp: Nocne marki

I nogi się tak wtedy wydłużają ,bo chcą sięgnąć szybciej do ziemi - też to miałem
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kuba 


Wiek: 47
Posty: 555
Otrzymał 62 punkt(ów)
Skąd: kielce
Wysłany: 2008-01-20, 23:57    Odp: Nocne marki

noo dobra to ja idę... może mi się przyśni coś fajnego. Na przykład: wielka sala, ja właśnie skończyłem grać, do moich stóp padają kwiaty, owacja na stojąco, publiczność nie kryje wzruszenia, w pierwszym rzędzie prezydent i premier zapłakani, ocierają łzy jedną chusteczką...a potem padają sobie w ramiona... i mówią "Przepraszam, już nie będę...będziemy jak bracia, wszystko się ułoży"

Ha. Kto wie może proroczy... Dobranoc.
pzdr.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Piotreq 

Wiek: 32
Posty: 21
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-01-21, 00:37    Odp: Nocne marki

aeroarte napisał/a:
Mnie się często śni ,że fruwam. Normalnie ,realnie ,odbijam sie ,macham rękami i lecę , tam gdzie chcę ,tylko na druty muszę uważać ,aż jestem zły jak sie obudzę . Niestety w senniku piszą ,że to ucieczka od kłopotów . Sen jest super ,więc co i róż mam nowe problemy - dlatego by fruwać.


Mi kiedyś śniło się, że latam na takim malutkim ptaszku origami obok jakiegoś autokaru 8/ Genialne uczucie. Często rozmyślam nocami "Czemu ja nie potrafię latać?"..

"Boję się spać. Boję się zamknąć oczy. Leżę w łóżku i boję się zasnąć. Wiem, że błogi sen przeleci w sekundę, a klawisz każe mi wstać i wyjść na spacerniak codzienności."
Piotr B.S

Kawałek, który napisałem w celach muzyczno refleksyjnych właśnie w nocy. Muszę go jeszcze dopracować, ale myślę, że oddaje moje nocne refleksje w jakiejś tam części :)

Majciochy - Też chciałbym wyjść na dach, czy do parku. Jedyne ciche miejsce, jakie mogę wybrać na spacer, to wał wiślański przy którym mieszkam. Jednak szczerze przyznam, że boję się tam iść samemu w nocy. Dach też odpada, bo mieszkam w bloku. :)

Pozostaje przenieść się gdzieś mentalnie, co często mi się zdarza ;)
-----
Ehh, ale się rozpisałem.

Piotreq - nocą :oops:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pawlikar 


Wiek: 34
Posty: 90
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Wolsztyn
Wysłany: 2008-01-21, 16:05    Odp: Nocne marki

a macie może coś takiego - śni się wam że koniecznie musicie gdzieś wyjść, więc szykujecie się, szykujecie, jeszcze 10 minut, ooooops gdzie buty, 5 minut, znalazłem, gdzie torba, szukam, szukam, minuta - uff znalazła sie, teraz szybko na dół, jeszcze portfel, klucze gdzie te klucze, i już za póżno ale zamiast dać sobie spokój to śpiesze się dalej...

ja na szczęście z zasypianiem nie mam trudności, włączenie kompa w nocy to raczej problem bo śpię w pokoju z bratem, ale lubię pochodzić wcześnie z rańca
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Radkiewicz 

Wiek: 34
Posty: 96
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Głubczyce
Wysłany: 2008-01-21, 17:32    Odp: Nocne marki

Mi sie dzisiaj śniło[jak spałem na praktyce :D ]że bije jakiegoś gościa który ukradł mi plik pieniędzy a on do mnie mówi oddaj mój dżemik,nie zabieraj mojego dżemika itd :roll: oco kaman to nie wiem ale sen był niezły :D
_________________
Tylko Blues jest już ze mną
znajdzie mnie nawet w ciemno!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
bulla2 

Wiek: 33
Posty: 31
Skąd: Gryfice
Wysłany: 2008-01-21, 18:15    Odp: Nocne marki

A mi sie dzisiaj snilo, ze chodzilam po rzece. bylo super... Moj ukochany park byl caly zalany a ja jak zwykle spacerowalam :)
_________________
Bulla2
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Majciochy.w.grochy 

Posty: 120
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Katowice
Wysłany: 2008-01-21, 19:46    Odp: Nocne marki

Mnie się śniło, że mówiłam "chodzenie na sylwestra jest wieprzowate" (?) Aha. :)
_________________
p r z e l i t e r u j swoje zdanie
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
bulla2 

Wiek: 33
Posty: 31
Skąd: Gryfice
Wysłany: 2008-01-21, 21:01    Odp: Nocne marki

Kiedys jak bylam uczennica podstawowki spiac napadlam moja babcie w kuchni krzyczac: "nie to nie moze byc 2 x 2 to musi byc podniesione do potegi!"
biedna babcia...
_________________
Bulla2
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
njord 

Posty: 18
Otrzymał 9 punkt(ów)
Skąd: Bromberg
Wysłany: 2008-01-22, 16:53    Odp: Nocne marki

Może tu nie zabłysnę pisząc, że gram na komórce alibo wiercę się w wyrku, gdy nie mogę
zasnąć będąc w Polsce. No właśnie będąc w Polsce :D Tutaj praktycznie strach wyjść
na ulice po 22 a nawet po 21 żeby po twarzy nie dostać... ;/ W każdym bądź razie mniejsza o to. Za to tu muszę się przyczepić co do wypowiedzi
Majciochy.w.grochy napisał/a:
Gdy jest ciepło i jest weekend, to raczej nie śpię, tylko czekam na wschód i idę na spacer właśnie oglądać, ew. na dach. Jest to spowodowane najzwyklej tym, że wschód to jeden z najpiękniejszych widoków
:P Może nie przyczepic ale przedstawic swoj "jeden z najpiekniejszych widokow". Pisałem wcześniej że nie mam zbyt oryginalnych sposobów na bezsenność podczas pobytu w Polsce, lecz będąc w Norwegii wychodzę ot tak na spacer po czym kierując się od takiej małej przystani w Horten (miasto i gmina w Norwegii w Vestfold jakby kogo interesowało jak ta przystań wygląda to tu jest link do kamerki internetowej http://tb.no/apps/pbcs.dl...ry=WEBCAM&WID=4) w prawo mijając sznur samochodów i ciężarówek czekających na prom do Moss aż wreszcie kierując się do miejsca gdzie są nie wiem jak to opisać szczerze mówiąc w każdym bądź razie wygląda to w taki sposób że jest taki mini park (bynajmniej na to wygląda skoro są ścieżki i jakieś krzaczki, oczywiście jest tabliczka ale nie znam norweskiego :P ) i tam są takie sporej wielkości kamiochy (myślę tu o wielkości ok. 2 metrow :P ) "rozsypane" po plazy przy Oslofjordzie. I gdy nie moge zasnac udaje sie wlasnie tam i wyleguje sie na nich do tego niekiedy przepieknie odbijajacy sie blask ksiezyca "zawieszonego" na ciornym niebie. Przepiękny widok :P Jeden z najpiękniejszych mym skromnym zdaniem.
A odbiegajac troche od tematu co sadzicie na temat LD? Probwal ktos z was tego? ;>
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Marlionkk 

Wiek: 35
Posty: 73
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Wysłany: 2008-01-23, 02:38    Odp: Nocne marki

MI sie ostatnio nic nie śniło:)

A jak nie moge zasnąć to grzebie w internecie tak jak teraz włąsnie o :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Tysek 

Wiek: 30
Posty: 79
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Sierakowice
Wysłany: 2008-01-23, 13:06    Odp: Nocne marki

Ja kiedy nie mogę zasnąć rozmyślam co jutro będę robił, co dzisiaj przyjemnego i nieprzyjemnego mi się zdarzyło. A co do nocnych spacerów to polecam nad morze pojechać w wakacje i spacerować o 3 nad ranem po plaży. Świetne widoki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Rzeszot 


Wiek: 35
Posty: 404
Otrzymał 21 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-01-23, 13:35    Odp: Nocne marki

Jak nie możecie zasnąć, to proponuję poczytać o przemianach martenzytycznych, umacnianiu stopów, tworzeniu kompozytów i przesuwaniu dyslokacji ;]
_________________
"Obecnie bluesmani wolą pokazać w swojej grze jakich technik się nauczyli, zapominając o przekazywaniu przez muzykę swoich uczuć. Sam się do tego przyznaję..." Khalif Wailin' Walter
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
bulla2 

Wiek: 33
Posty: 31
Skąd: Gryfice
Wysłany: 2008-01-23, 16:54    Odp: Nocne marki

a ja jak biedna nie moge spac to sluchawki na uszy...
_________________
Bulla2
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Smyrdek 


Wiek: 33
Posty: 237
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Łodygowice
Wysłany: 2008-01-23, 19:50    Odp: Nocne marki

heh, moze niektorzy mnie wezma za osobnika troche nie tego ale jak ja nie moge spac to ide na spacer do pobliskiego lasu :/
_________________
"The answer my friends, is blowin' in the wind, the answer is blowing in the wind..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
njord 

Posty: 18
Otrzymał 9 punkt(ów)
Skąd: Bromberg
Wysłany: 2008-01-23, 20:00    Odp: Nocne marki

Smyrdek: zazdrościć pobliskiego lasu ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
WoopeQ 

Wiek: 35
Posty: 33
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: warszawa
Wysłany: 2008-01-23, 20:28    Odp: Nocne marki

ja zazwyczaj nie mam problemów z zaśnięciem. uczę się do nocy, a właściwie w nocy, bo zabieram się za to dopiero około 22.00, kończę gdzieś koło 2-3. jak wstaje się koło 5-6 to potem nie ma problemów z zaśnięciem. nawet w środkach komunikacji miejskiej. i nawet jak nie ma miejsc siedzących :D

ale jak wybitnie nie mogę zasnąć to czytam jakąś książkę. zazwyczaj opis frezarki albo coś takiego załatwiają sprawę.

co do snów, to zazwyczaj ich nie pamiętam. ale generalnie wiem, że są chore. jeśli byłyby obrazem tego, co dzieje się w moim umyśle, to powinni mnie zamknąć gdzieś w psychiatryku, nafaszerować psychotropami i nie wypuszczać do końca życia.

co do LD próbowałem trochę. niby fajne, ale coś jakoś jednak nie teges...
_________________
tak, wiem, piszę bez ładu, składu i chaotycznie, ale staram się zachować sens wypowiedzi ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Smyrdek 


Wiek: 33
Posty: 237
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Łodygowice
Wysłany: 2008-01-24, 15:32    Odp: Nocne marki

a nie ma czego zazdroscic, las jak las, na takim zadupiu jak moje to kazdy wie gdzie co tam jest ;)
_________________
"The answer my friends, is blowin' in the wind, the answer is blowing in the wind..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu