Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
hakheru

Posty: 1
Wysłany: 2009-04-11, 15:08    The Temptations - Ball Of Confusion

Witam Szanownych Forumowiczów :)

Link do piosenki:
http://viki24.wrzuta.pl/a..._world_is_today

tak posluchalem to niektore z dzwiekow wydawana sa przez jakas trąbkę ale jest i harmonijka.. na pewno wychwycicie to o co mi chodzi :P
a od okolo 2 minuty jest harmonijka :P

Mam kilka pytan..

1. Czy ten kawalek bylby dobry do nauki? (pierwsze kroki z harmonijka ;) )
2. Jaka harmonijke polecacie jako pierwsza do kupienia?
3. Moze ma ktos TABY?

ps. troche offtopic wyszlo, dzieki za pomoc :)


Rap on, brother, rap on.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
marianeqqq 

Wiek: 32
Posty: 3
Skąd: okolice Ostrołęki
Wysłany: 2009-04-11, 17:24    Re: [szukam] The Temptations - Ball Of Confusion

1. Czy ten kawałek jest dobry?
Powiem Ci tak. Jest ciężko klasyfikować kawałki na dobre i złe. No bo co to znaczy czy utwór jest dobry?
Śmiem porwać się na stwierdzenie, iż wszystko co dobrze zagrasz będzie "dobre", aby podciągnąć swoje umiejętności :medit: . Mam nadzieje, że rozumiesz.

2. Pierwsza harmonijka... Też ciekawe i choć nie do tego działu to pytanie, odpowiem we własnym zakresie, choć możliwe, że wywołam pewne kontrowersje wśród grona zaawansowanych harpiarzy ;]. [Następnym razem opcja szukaj, tych wątków było mnóstwo]
Kupno pierwszego harpa zależy do wielu czynników.
- co chcesz grać?
- jak gruby jest Twój portfel?
- czy jesteś już tak zdeterminowany alby po tygodniu grania nie wsadzić sprzętu do szuflady.

Na początek polecam tonację C, która jest całkiem uniwersalna i pewnie większość utworów, tabulatur znalezionych na tej lub innych stronach będzie śmiało można zagrać. Ta tonacja jest najczęściej przypisywana Bluesowi, więc jeśli chodzi o ten gatunek to nad tonacją możesz się nie zastanawiać. Szanty dobrze brzmią w G, przynajmniej dla mnie.

Jeśli Twój budżet jest skromny polecam to od czego i ja zaczynałem. Czyli HOHNER BluesBand. Jest to mała, lekka, wygodna harmonijka. Może trzeba ja od czasu do czasu przeczyścić, rozkręcić ale jednak jest dość szczelna oraz prosto się w nią dmucha [tłumacząc łopatologicznie] a także łatwo można na niej opanować różne techniki gry np. tzw. podciągi ;) . Kolejna zaleta tej harmonijki jest taka, że jest bardzo tania. Jest to wydatek rzędu 20 złotych.

Jeśli masz więcej pieniędzy do wyłożenia, to możesz porwać się na harmonijki Big River albo Marine Band to jest już trochę wyższa półka aniżeli BluesBand. To ta opcja, gdzie jesteś zdeterminowany i to co chcesz robić nie wynika ze słomianego zapału. Najpierw jednak możesz kupić BluesBand'a a dopiero potem, jak już zobaczysz czy Ci to pasuje, oglądać się za czymś lepszym

Jeszcze chciałbym dodać, że osobiście odradzam SilverStar, a o to moje argumenty. Ta większa harmonijka, jest droższa [niewiele bo kilka złotych], jest cięższa [choć dla niektórych to zaleta], ma duże kanały [też pojęcie względne] i jest dużo mniej szczelna no i podciągi też kiepsko chcą wychodzić. Wszystko to w podrównaniu do BB.

3. Tabulatury niestety nie posiadam do tego utworu. Poszukaj jeszcze na www.harptabs.com. Jeśli tam nie będzie to postaraj się zagrać to co chcesz ze słuchu :) . Na początku trudne, jeśli nie jesteś odpowiednio ograny, ale z czasem to nic wielkiego.

Mam nadzieję, że moja odpowiedz przyda się co nie co i że pomogłem :)
Pozdrawiam
Marian

PS. I czyj post tu offtopem zalatuje hakheru? :D
_________________
"I'm just a soul whose intentions are good, Oh Lord, please don't let me be misunderstood"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Mortis 

Wiek: 33
Posty: 44
Otrzymał 1 punkt(ów)
Wysłany: 2009-06-11, 10:45    Odp: The Temptations - Ball Of Confusion

Jeśli chcesz trwałą i dobrze brzmiącą harmonijkę i masz jakieś 150zł do wydania to polecam Bushman - Delta Frost.
Wdł. mnie brzmi lepiej niż Marine Band... no i już kilka miesięcy bez żadnych problemów mi gra. :)
_________________
"Po gitarzyście możesz spodziewać się wszyskiego,
Ale dopiero przy harmonijkarzu zaczniesz się bać..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
michaleski 


Wiek: 24
Posty: 12
Skąd: bruksela
Wysłany: 2011-11-05, 19:14    Odp: The Temptations - Ball Of Confusion

ja do tej piosenki polecam harmonijkę tonacji C
_________________
Jestem początkujący więc przepraszam za błędy i pomyłki.
;-)
i mam 11 lat nie mieści mi się data ponieważ to jest do 1999 roku a jestem urodzony w 2000.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu