Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Rzeszot 


Wiek: 35
Posty: 404
Otrzymał 21 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-09-16, 12:19    [Koncert] XXXV Warsaw Blues Night - Limbo, Nocna Zmiana Blue



Data: 16-09-2008 godz. 19.00
Miejsce: Klub Hybrydy
Adres: ul. Złota 7/9
Zagrają: Limbo, Nocna Zmiana Bluesa
Bilety: 20 zł normalny, 10 zł studencki i uczniowski




W ramach obchodów Dnia Bluesa 16 września w warszawskim klubie Hybrydy odbędzie się 35-ta edycja Warsaw Blues Night. Jak przystało na świąteczną edycję będzie to wyjątkowa impreza.

Gwiazdą będzie najbardziej utytułowany i najpopularniejszy polski zespół bluesowy Nocna Zmiana Bluesa. 25 lat na scenie, kilkanaście płyt i niezliczona ilość koncertów w Polsce i na świecie, także z największymi gwiazdami bluesa to niepodważalny dorobek Sławka Wierzcholskiego z zespołem. Jak na większości koncertów tak i w Hybrydach spodziewać się możemy widowiska nacechowanego emocjami i ekspresją. Sławek wspólnie z Nocną Zmianą Bluesa dają niezapomniane spektakle, dzięki którym już od ćwierćwiecza zjednują sobie liczne grono sympatyków.



Wieczór otworzy krakowska formacja Limbo - odkrycie roku 2007 ankiety Blues Top czytelników magazynu Twój Blues. Limbo to jedno z najciekawszych zjawisk bluesowych w Polsce. Muzyka jaką grają wymyka się prostym klasyfikacjom. Nawiązując do bluesa i folku proponują hipnotyczną mieszankę brzmień kojarzonych z klimatami kojarzonymi z Tomem Waitsem.



Koncert ten będzie jednocześnie oficjalną premierą 5-płytowego wydawnictwa "Antologia Polskiego Bluesa", obejmującego przekrój historyczny i współczesny polskiej sceny bluesowej.




Dzień Bluesa obchodzony będzie z inicjatywy Polskiego Stowarzyszenia Bluesowego już po raz trzeci 16 września w rocznicę urodzin króla bluesa BB Kinga. W tym dniu na terenie całego kraju odbywa sie szereg imprez promujących muzykę bluesową a blues rozbrzmiewa w stacjach radiowych.
_________________
"Obecnie bluesmani wolą pokazać w swojej grze jakich technik się nauczyli, zapominając o przekazywaniu przez muzykę swoich uczuć. Sam się do tego przyznaję..." Khalif Wailin' Walter
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu