Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Janko_Muzykant 


Wiek: 40
Posty: 88
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: siewierz
Wysłany: 2011-11-20, 14:13    Hohmer Chromonica 270 Deluxe tonacja C

Jakie są wasze negatywne i pozytywne uwagi odnośnie tego modelu? Czy pęcznieje bo grzebień z gruszy? Czy są części zamienne np stroiki? Jak długa jest żywotność harmonijki? Czy trzeba mieć mocne płuca by na niej ładnie grać? Jakość dźwieku jaka jest? inne cenne uwagi?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
szurszur 

Wiek: 39
Posty: 64
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2011-12-01, 20:29    Odp: Hohmer Chromonica 270 Deluxe tonacja C

Nigdy na niej nie miałem okazji zagrać ale w sklepie muzycznym próbowałem ten model na miechu, takim co można sprawdzić harmonijki. Wydawała się być dobrą harmonijką. W porównaniu z modelem Larry Adller 12 posiadała nieco inną barwę dżwięku. Miałem wtedy dylemat którą kupić! Czy ją czy Adlera? Jednak Adler brzmiał najładniej z tych chromatycznych które próbowałem na miechu. Ze względów higienicznych nie pozwolili mi w sklepie sprawdzić bezpośrednio w gębie ): Lary Adller okazała się być bardzo dobrą harmonijką. W domu podczas grania i próbowania jej faktycznych możliwości okazało się, że w 3 kanale na wciśniętym registrze stroik na wdechu brzęczy. Wziąłem więc kombinerki i delikatnie jak tylko to było możliwe łapiąc za nit wypośrodkowałem stroik i gra elegancko.
_________________
Dlaczego Little Walter? Ponieważ Big Walter Horton:)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu