Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2016-05-19, 15:23    [Harmonijkarz] Wojtek Milewski

Od jakiegoś czasu wiedziałem, że jest harmonijkarz chromatyczny z Warszawy, gra Jazz i koncertuje w kraju.
Teraz za pośrednictwem Sławka Wierzcholskiego złapałem namiary na Wojtka i dzięki jego kontaktowi ze mną przedstawiam krótkie BIO artysty:

"Wojtek Milewski - harmonijka chromatyczna Swoją przygodę z muzyką rozpoczął od nauki gry na trąbce. Najpierw pod opieką muzyka jazzowego i pedagoga Mariana Szaryńskiego, a później w ramach Małej Akademii Jazzu prowadzonej przez Henryka Majewskiego. Brał udział w warsztatach jazzowych w Pułtusku w klasie trąbki u Piotra Wojtasika. Od 2008 roku jest członkiem zespołu Blues Fellows, z którym nagrał dwie płyty: "Caravan" i "Powracająca Melodyjka". W 2012 roku zaprosił do wspólnego muzycznego projektu Karola Szymanowskiego, Piotra Biskupskiego i Grzegorza Nadolnego i w ten sposób powstał kwartet We4, w którym Wojtek zaczął spełnić swoje marzenie gry na harmonijce chromatycznej. W 2013 zespół We4 nagrał swoją pierwszą płytę pod tytułem "Harmonijnie". Zespół zapraszany był do udziału w kilku prestiżowych festiwalach, m.in "Jazz Od Nova Festival 2016", gdzie zagrał wspólny koncert z Goranem Larsenem, czy też na XXVIII Warszawskich Spotkaniach Muzycznych. Kwartet We4 posiada też swój program na kwartet jazzowy i orkiestrę kameralną, który po raz pierwszy został wykonany w październiku 2014 roku w Filharmonii Krakowskiej.
Więcej info o muzycznej działalności znajdziemy na fanpage We4: https://www.facebook.com/We4JazzQuartet/?fref=ts
p.s.
Wojciech Milewski będzie jednym z Jurorów na tegorocznym festiwalu Harmonica Bridge.
Zamieszczam kilka zdjęć i video-klipów z muzą:

_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu