Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
krzychowski 


Wiek: 50
Posty: 6
Skąd: Toruń
Wysłany: 2014-05-19, 23:26    [Festiwal] XIV Festwial Harmonica Bridge w Toruniu - 22-24 sierpnia 2014 r.

Witam,

Po raz 14 zapraszamy do Torunia na Festiwal Harmonica Bridge. W tym roku tradycyjnie zaczynamy w piątek 22 sierpnia pod Pomnikiem Kopernika, kończymy w niedzielę 24 sierpnia w Dworze Artusa. W międzyczasie koncerty, warsztaty i... KONKURS!

Szczegóły na nowej odsłonie graficznej: www.harmonicabridge.pl
Zastosowaliśmy nową technologię, która powinna umożliwić wygodne korzystanie z serwisu na tabletach i smartfonach.

Stronę tworzymy nie tylko jako archiwum wydarzenia, ale przede wszystkim jako źródło wiedzy DLA WAS. Bardzo zależy nam na ocenie nowej strony! Każda uwaga będzie dla nas cenną wskazówką, a największą wagę przykładamy do uwag krytycznych, czy negatywnych. Skrajną krytykę proszę na PW ;) W najbliższych tygodniach strona będzie uzupełniana o kolejne treści i wspominki poprzednich edycji (również koncertów odbywających się poza Toruniem).

Harmonica Bridge to międzynarodowy festiwal poświęcony harmonijce ustnej. Od chwili powstania w roku 2001, priorytetem festiwalu była różnorodność stylistyczna oraz wysoki poziom artystyczny wykonawców. Na Harmonica Bridge występowali wirtuozi harmonijki ze ścisłej światowej czołówki, jak m.in. wykonujący muzykę poważną Franz Chmel (Austria), Harmonicamento (Niemcy), Zygmunt Zgraja i Trio Con Brio (Polska) czy Fatamorgana (Holandia), jazzmani jak m.in Sebastien Charlier (Francja), Tinus Koorn (Holandia), Julian Jackson (USA), bluesmani: Steve Baker (Wielka Brytania), Matyas Probojszki (Węgry), Memo Gonzalez (USA), Marcos Coll (Hiszpania) czy też wirtuozi harmonijki, których trudno zakwalifikować do konkretnego stylu, jak np. Ferenczi Gyorgy (Węgry), Rick Epping (USA), Brendan Power (Nowa Zelandia) i kilkudziesięciu innych.
Od początku, festiwalowi towarzyszy konkurs harmonijkarzy, który wyłonił praktycznie całą czołówkę grających na harmonijce w Polsce.
Festiwalowi towarzyszą również warsztaty instrumentalne, wystawy fotograficzne, pokazy sprzętu i inne działania artystyczne.
Festiwal odbywa się corocznie w sierpniu na scenach plenerowych i w zabytkowych wnętrzach Torunia.


Dyrektorem artystycznym festiwalu jest Sławek Wierzcholski zaś organizatorem Miejska Instytucja Kultury - "Dom Muz".
Festiwal jest finansowany ze środków gminy miasta Toruń.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
*Sławek Wierzcholski 


Wiek: 64
Posty: 69
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Toruń
Wysłany: 2014-05-30, 12:57    Odp: [Festiwal] XIV Festwial Harmonica Bridge w Toruniu - 22-24 sierpnia 2014 r.

Drodzy Koledzy Harmonijkarze!
22, 23 i 24 sierpnia 2014 po raz 14 odbędzie się festiwal "Harmonica Bridge". Jak co roku, przyjadą do Torunia mistrzowie harmonijki z kilku krajów, prezentując maestrię instrumentalną najwyższej klasy. Po szczegóły odsyłam na stronę www.harmonicabridge.pl I serdecznie zapraszam!
Jak co roku, zachęcam też do udziału w konkursie harmonijkarzy i apeluje o nie czekanie ze zgłoszeniami do ostatniej chwili!
Towarzyszące konkursowi warsztaty poprowadzi Alexandre Thollon z Francji.
Pozdrawiam kolegów serdecznie i licze na Wasza obecność na "Harmonica Bridge 2014"!
Sławek Wierzcholski[ Dodano: 2014-05-30, 13:13 ]
Jeszcze jedno: celem uniknięcia wątpliwości, przytoczę moja wypowiedź z ubiegłego roku:
"Chciałbym z całą mocą podkreślić, że konkurs w ramach "Harmonica Bridge" jest organizowany aby pomagać harmonijkarzom. Promować, zachęcać, kontaktować. Podejście organizatorów (w tym moje) jest bardzo pozytywne!Jeśli np. ktoś zechce grać na swoim wzmacniaczu - nie ma problemu. Jedynym wymogiem jest to, aby wszyscy mieli równe szanse. :cool:
Przeczytajcie dokładnie regulamin - na wiele z Waszych pytań znajdziecie tam odpowiedź.Zaś co do tonacji - podane przykłady z "YouTube" miały tylko przybliżyć tematy. Tonacje ustalacie sami!!!
I jeszcze jedno:należy wykonać trzy utwory. Można w nich improwizować ale nie jest to konieczne. Należy wybrać trzy utwory listy.
Przypominam - przed konkursem będzie krótka próba (długość prób zależy od ilości startujących w konkursie). Będziecie tam mogli pogadać z akompaniatorami, ustalić tempo, wejście, kto nabija itp. I raz jeszcze podkreślam- na "Harmonica Bridge" dominuje podejście pozytywne!!! Do zobaczenia!!! :) "
_________________
Sławek Wierzcholski
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
MacieJJ 

Posty: 162
Otrzymał 20 punkt(ów)
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-06-01, 18:27    Odp: [Festiwal] XIV Festwial Harmonica Bridge w Toruniu - 22-24 sierpnia 2014 r.

Panie Sławku, a czy istnieje szansa, że lista standardów ulegnie jakiejkolwiek, drobnej chociaż korekcji? Osobiście mam z nią pewien problem, a mianowicie taki, że brak w niej chociaż kilku prawdziwych harmonijkowych standardów. Rozumiem, że idea festiwalu polega na ukazywaniu różnych obliczy harmonijki i zrywanie ze stereotypami (harmonijka to blues), ale żeby tak całkowicie zapominać o korzeniach? Czemu obok licznego jazz'owego repertuaru nie zostawić np. Walter's Boogie lub czegoś Little Walter'a?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
karol.z 


Wiek: 38
Posty: 331
Otrzymał 18 punkt(ów)
Skąd: Lublin
Wysłany: 2014-06-02, 18:55    Odp: [Festiwal] XIV Festwial Harmonica Bridge w Toruniu - 22-24 sierpnia 2014 r.

MacieJJ napisał/a:
Panie Sławku, a czy istnieje szansa, że lista standardów ulegnie jakiejkolwiek, drobnej chociaż korekcji? Osobiście mam z nią pewien problem, a mianowicie taki, że brak w niej chociaż kilku prawdziwych harmonijkowych standardów. Rozumiem, że idea festiwalu polega na ukazywaniu różnych obliczy harmonijki i zrywanie ze stereotypami (harmonijka to blues), ale żeby tak całkowicie zapominać o korzeniach? Czemu obok licznego jazz'owego repertuaru nie zostawić np. Walter's Boogie lub czegoś Little Walter'a?


Zanim p. Sławek odpowie, chciałbym się podzielić taką osobistą sugestią, że z bankiem standardów jest taki problem, że jaki by nie był zawsze ktoś będzie nie do końca z niego zadowolony. Dlatego według mnie dobrym i sprawiedliwym rozwiązaniem byłoby gdyby uczestnicy mogli wykonać chociaż jeden utwór spoza tej listy.
_________________
https://www.facebook.com/marcinandkarol
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
*Sławek Wierzcholski 


Wiek: 64
Posty: 69
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Toruń
Wysłany: 2014-06-02, 19:51    Odp: [Festiwal] XIV Festwial Harmonica Bridge w Toruniu - 22-24 sierpnia 2014 r.

Koledzy!
Z uwagą przeczytałem Wasze zastrzeżenia. I nie bardzo je rozumiem!!! 8/ "Całkowicie zapominać o korzeniach"???? Przecież połowa utworów z tzw. banku to właśnie korzenie! "Caldonia", "Święci" Nalepa..... Na tych utworach i jeszcze kilkunastu uczyłem się grać na harmonijce. Oczywiście, mam chyba wszystkie płyty Little Waltera i grałem kiedyś nuta w nutę "Juke" i "Off the Wall". Mam dla niego szacunek i świadomośc jego pozycji w historiii harmonijki. Ale jeśli Little Walter to nie wypadałoby pominąć Sonny Boy Williamsona II. I naturalnie Sonny Terry też powinien być. A któż grał lepiej bluesa w pierwszej pozycji niż Jimmy Reed? :hah: :-) Pewnie każdy ma swoich faworytów... No i zrobi nam się znowu konkurs bluesowy. A to wbrew zasadom "Harmonica Bridge".
Ale może wymienimy dwa - trzy utwory jazzowe na bluesowe w przyszłym roku.... Jednak konkurs ma już bardzo wysoki poziom - sami uczestnicy go tak wyśrubowali :cool: Na pewno nie będzie więc utworu dowolnego. Bywały w latach poprzednich i mieliśmy (jury) z tym niejednokrotnie spore kłopoty, niestety. Ponadto, nagroda (1000,- Euro i to niepodzielna - trafiająca do jednego konkursowicza albo do nikogo) jest wszak niebagatelna i zobowiązuje do wysokiego zawieszenia poprzeczki.
Przepraszam, że nie moge spełnić Waszych sugestii. Co nie znaczy, że uważam że wszystko na "Harmonica Bridge" jest optymalnie zorganozwane. Dlatego PROSZĘ o sugestie, uwagi i pomysły. Postaramy się je - na miarę możliwości - realizować.
_________________
Sławek Wierzcholski
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Janek Domański 


Wiek: 39
Posty: 160
Otrzymał 15 punkt(ów)
Skąd: Szczecinek/Piła
Wysłany: 2014-06-02, 20:49    Odp: [Festiwal] XIV Festwial Harmonica Bridge w Toruniu - 22-24 sierpnia 2014 r.

Rozumiem, że zarówno dla jury jak i zespołu akompaniującego utwory spoza banku standardów trochę mieszają. Dodam tylko, że dla mnie utwór dowolny był okazją do skróconej deklaracji swojego entuzjazmu wobec osoby Jezusa Chrystusa. Trzy razy byłem na Harmonica Bridge i jak na konkursie zagrałem np. utwór o tytule "Jezus Chrystus moim Panem jest", albo "Jezu mój", to po konkursie wyłaniały się bratnie dusze i poznałem ciekawe osoby, które poza pasją do harmonijki, mają podobny entuzjazm do chrześcijaństwa. Oczywiście - to konkurs gry na harmonijce ustnej, a nie klub manifestacji poglądów religijnych. Na szczęście - nowy bank standardów umożliwia taką manifestację. Mamy przecież takie utwory jak: "Oh, When the Saints Go Marchin’ In" będący modlitwą inspirowaną księgą Apokalipsy świętego Jana, albo "Amazing Grace" - tekst napisany przez handlarza niewolnikami który na skutek różnych perypetii życiowych nawrócił się, zaprzestał handlu niewolnikami i stał się gorliwym chrześcijaninem - no i napisał tekst który stał się hitem, czego dowodem jest to, że trafił do banku standardów w HB, "Isn’t She Lovely (S.Wonder)" - tutaj Stevie Wonder słusznie zauważa, że poczęcie - mimo oczywistego udziału kobiety i mężczyzny - jest cudem którego ostatecznie dokonuje Bóg. Więc - jeżeli o mnie chodzi - mi się ten zestaw bardzo podobna. Jeszcze gdyby trafił tam np. "Jesus gonna make it alright" Sonnego Terrego, to było by elegancko ;)
_________________
jestem janek. czasem robię animacje. na zdjęciu po lewej - synek michaszek
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
MacieJJ 

Posty: 162
Otrzymał 20 punkt(ów)
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-06-03, 17:24    Odp: [Festiwal] XIV Festwial Harmonica Bridge w Toruniu - 22-24 sierpnia 2014 r.

Panie Sławku.

Z zapominaniem o korzeniach to jednak chodziło mi o coś innego.
Jest grupa utworów, które powstały jako utwory "harmonijkowe" i stały się symbolem tego instrumentu. Były to przewaznie utwory o zabarwieniu bluesowym jak choćby Juke, Walter's Boogie lub Whammer Jammer (tylko przykład). Do tego jest grupa utworów, które mimo iż nie są utworami instrumentalnymi, to jednak ich niezwykle charakterystyczne tematy kojarzą się bezspornie z harmonijką (np. My Mabe, Help me, Little Schoolgirl).

Takich utworów w obecnym zestawieniu nie ma (no, trochę może Room to Move). Nie jest nim Caldonia, która była grana przez wielu harmonijkarzy, ale instrument ten nie był w oryginalnej aranżacji. Nie jest nim Breakout, bo harmonijka tam była tylko smacznym ale niezbyt wirtuozerskim dodatkiem. Od "Świętych" wielu zaczyna uczyć się gry, ale czy to jest harmonijkowy klasyk?

Tak jak napisałem, szanuję ideę konkursu, ale obecna lista to całkowita dominacja klasyków jazzowych i brak choćby jednego rasowego klasyka harmonijkowo-bluesowego. Moim zdaniem jest to zapominanie o korzeniach. Bo harmonijka w dużej części blues.

Wszystkich wartych uwagi bluesiorów oczywiście nie pomieścimy na liście, nawet gdyby była to lista dużo obszerniejsza. Tym niemniej, dlaczego co roku nie wybrać listy według pewnego klucza, np.: 3 utwory tradycyjne, 3 rasowe, "harmonijkowe standardy", 3 utwory jazzowe, do tego dobrać różne ciekawostki w postaci: klasyki, czegoś rockowego, soulowego, a które można skojarzyć z harmonijką. Myślę, że wtedy byłaby pewna równowaga. Na chwilę obecną to trochę uciekanie ze skrajności w skrajność. Zamiast promować różnorodność gatunków, tworzymy ciutkę monotematyczną listę "jazzową".

"Znowu zrobi nam się konkurs bluesowy" - Od dwóch lat mamy konkurs "jazzowy":D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
*Sławek Wierzcholski 


Wiek: 64
Posty: 69
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Toruń
Wysłany: 2014-06-03, 17:56    Odp: [Festiwal] XIV Festwial Harmonica Bridge w Toruniu - 22-24 sierpnia 2014 r.

Macieju! Dziękuję za uwagi. Postaramy się je uwzględnić w przyszłym roku. :cool:

[ Dodano: 2014-06-03, 18:37 ]
Macieju!
Nie zauważyłem Twojego dopisku na zakończenie Twojego postu: "... od dwóch lat mamy konkurs "jazzowy":D Pozwolisz, że się z Tobą stanowczo nie zgodzę! Utwory z listy tzw. obowiązkowej od nr 1 - 10 to nie są utwory jazzowe - jeśli przez jazz rozumiemy utwory o bardziej złożonej czy wręcz wyrafinowanej harmonii, na bazie których nie bardzo da się improwizować grając tylko pentatonikę.
W takim rozumieniu, utworami jazzowymi są utwory od 11 do 20. Ale nie musisz ich w ogól brać pod uwagę jeżeli Cie nie interesują.
Utwory od nr 1 do 10 - powtórzę - to nie jazz. I mówię to z całą świadomością tego, że np. "Oh, When the Saints Go Marchin' In" jest ikonicznym utworem jazzu nowoorleańskiego. Nie o takie pojmowanie jazzu mi chodzi. W "banku standardów" mamy zaś country, soul, gospel, folk, pop... A piszesz, że zależy Ci na różnorodności... No, to właśnie jest.
Pozdrawiam i mam nadzieje, że spotkamy sie na "Harmonica Bridge" :cool:
_________________
Sławek Wierzcholski
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
karol.z 


Wiek: 38
Posty: 331
Otrzymał 18 punkt(ów)
Skąd: Lublin
Wysłany: 2014-06-04, 08:52    Odp: [Festiwal] XIV Festwial Harmonica Bridge w Toruniu - 22-24 sierpnia 2014 r.

Cytat:
Na pewno nie będzie więc utworu dowolnego. Bywały w latach poprzednich i mieliśmy (jury) z tym niejednokrotnie spore kłopoty, niestety.


Skoro ta praktyka się nie sprawdziła w poprzednich latach to jestem w stanie zrozumieć stanowisko jury.

Akurat co do "jazzowości" konkursu też bym nie zaryzykował tego stwierdzenia ale sugestie Maćka co do "podziału" utworów są bardzo ciekawe.

Pozdrawiam :)
_________________
https://www.facebook.com/marcinandkarol
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Łukasz Pietrzak 


Posty: 127
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-07-27, 00:32    Odp: [Festiwal] XIV Festwial Harmonica Bridge w Toruniu - 22-24 sierpnia 2014 r.

Odświeżając wątek- zapraszam wszystkich serdecznie na koncert The Silver Owls w festiwalową sobotę o 13.00 na Starym Rynku przy Pomniku Kopernika :)

https://www.youtube.com/watch?v=V_gu_xKxk78
https://www.youtube.com/w...MKIIMhACBPCwe3g

Pozdrawiam,

ŁP
_________________
Facebook | WWW | Hot Tamales | Harmonica Bridge
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Sternik 

Wiek: 42
Posty: 156
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2014-07-29, 14:57    Odp: [Festiwal] XIV Festwial Harmonica Bridge w Toruniu - 22-24 sierpnia 2014 r.

Pytanko- Czy koncerty na Harmonica Bridge są płatne?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 34
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2014-07-29, 18:45    Odp: [Festiwal] XIV Festwial Harmonica Bridge w Toruniu - 22-24 sierpnia 2014 r.

Zawsze działało to w ten sposób, że koncerty na rynku, pod pomnikiem Kopernika były darmowe, a te na dziedzińcu ratusza lud Dworze Artusa z niewielką opłatą.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
Sternik
Sternik 

Wiek: 42
Posty: 156
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2014-07-30, 09:04    Odp: [Festiwal] XIV Festwial Harmonica Bridge w Toruniu - 22-24 sierpnia 2014 r.

Dzięki
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
karol.z 


Wiek: 38
Posty: 331
Otrzymał 18 punkt(ów)
Skąd: Lublin
Wysłany: 2014-08-04, 17:27    Odp: [Festiwal] XIV Festwial Harmonica Bridge w Toruniu - 22-24 sierpnia 2014 r.

Przepraszam za moje skrzywienie historyczno-statystyczne ale festiwal ma już taką tradycję, że warto pomyśleć o uzupełnieniu podstrony w internecie z laureatami o lata w których wygrywali poszczególni harmonijkarze. Póki co te informacje są dostępne jedynie w przypadku zwycięzców ostatnich 3 festiwali. Ja nawet poszedłbym dalej i zamieścił nazwiska wszystkich laureatów a więc również zdobywców II i III miejsca oraz wyróżnionych. ;)
_________________
https://www.facebook.com/marcinandkarol
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 34
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2014-08-19, 14:35    Odp: [Festiwal] XIV Festwial Harmonica Bridge w Toruniu - 22-24 sierpnia 2014 r.

Uwaga, uwaga! W wyniku problemów technicznych nastąpiło małe zawirowanie ze zgłoszeniami konkursowymi. Dlatego wszyscy Ci, którzy wysłali swoje zgłoszenie proszeni są o bezpośredni kontakt mailowy ze Sławkiem Wierzcholskim pod adresem blues@blues.ofek.pl

Albo mailem przez Forum, też powinno zadziałać.

Niemniej dzięki temu, osoby które nei zdążyły wysłać zgłoszenia w regulaminowym terminie, tj. do 1 sierpnia, mogą to nadrobić i wysłać je teraz, do czego zachęcam, bo konkurs to świetna zabawa.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
*Sławek Wierzcholski 


Wiek: 64
Posty: 69
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Toruń
Wysłany: 2014-08-19, 14:53    Odp: [Festiwal] XIV Festwial Harmonica Bridge w Toruniu - 22-24 sierpnia 2014 r.

Dziękuję Maćkowi Draheimowi za pomoc. Już jestem zalogowany i ... po kłopocie. Z powodów technicznych .... narobiło się nieco zamieszania. Czekam na zgłoszenia spóxnialskich .... a nas Was czeka Grand Prix - 1000,- Euro!!!!
Potwierdzam przyjęcie następujących zgłoszeń:
1. Marcin Grapsztunowicz
2. Jakub Staroń
3. Łukasz Pietrzak
4. Adrian Palusiński
5. Maciej Draheim
6. Hubert Mikulicz
7. Jan Domański
Do zobaczenia w Toruniu,
Sławek Wierzcholski
_________________
Sławek Wierzcholski
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 34
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2014-08-19, 19:24    Odp: [Festiwal] XIV Festwial Harmonica Bridge w Toruniu - 22-24 sierpnia 2014 r.

Koledzy uczestnicy, mam do was wielką prośbę. Otóż w dniu dzisiejszym okazało się, że gram mały koncercik i to w bardzo niefortunnych godzinach, tj. pomiędzy 12 a 13. Czy możliwe by było, bym niezależni od wyników losowania kolejności wystąpił jako pierwszy, tak bym zdążył zagrać i popędzić na scenę koncertu, by porozkładać sprzęt? Ot taka sytuacja, byłbym bardzo wdzięczny. Jak się nie uda, to niestety prawdopodobnie będę musiał zrezygnować z konkursu, a naprawdę bym tego nie chciał.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Sternik 

Wiek: 42
Posty: 156
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2014-08-20, 08:21    Odp: [Festiwal] XIV Festwial Harmonica Bridge w Toruniu - 22-24 sierpnia 2014 r.

Nie wiem jak Inni ja (Marcin Grapsztunowicz) problemów robić Ci nie będę z pierwszeństwem występu.
Powodzenia na konkursie i koncercie.
_________________
Marcin G.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1577
Otrzymał 119 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2014-08-20, 15:17    Odp: [Festiwal] XIV Festwial Harmonica Bridge w Toruniu - 22-24 sierpnia 2014 r.

karol.z napisał/a:
że warto pomyśleć o uzupełnieniu podstrony w internecie z laureatami o lata w których wygrywali poszczególni harmonijkarze.

To dobry pomysł. Popieram :)

Odnośnie programu obowiązkowego tzw. utworów z listy, pomijając czy to jest kawałek jazzowy czy też bluesowy, jestem za wprowadzeniem w przyszłości choćby jednego utworu dobrowolnego, oczywiście w ramach konwencji tego Festiwalu.
Nic się nie stanie festiwalowi Harmonica Bridge w rozumieniu rangi, etc. jak wniesiemy powiew nowych możliwości odtwórczych naszych kolegów harmonijkarzy. :harp:
Zastanów się Sławku czy nie warto? :)

Osobiście popieram pomysł kolegów MacieJJ i karol.z :)


p.s. szkoda, że nie mogę i w tym roku uczestniczyć w konkursie, niestety mam granie z OLD WAVE w Lusowie. :( http://www.blusowo.pl/index.php/speakers
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 34
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2014-08-25, 10:47    Odp: [Festiwal] XIV Festwial Harmonica Bridge w Toruniu - 22-24 sierpnia 2014 r.

Chciałbym ogłosić wszem i wobec, że zwycięzcą konkursu na Harmonica Bridge został nasz forumowy kolega Łukasz Pietrzak, harmonijkarz zespołu The Silver Owls. Łukasz dał czadu, Grand Prix w pełni zasłużona.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
karol.z 


Wiek: 38
Posty: 331
Otrzymał 18 punkt(ów)
Skąd: Lublin
Wysłany: 2014-08-25, 11:10    Odp: [Festiwal] XIV Festwial Harmonica Bridge w Toruniu - 22-24 sierpnia 2014 r.

Właśnie miałem zapytać kto otrzymał wyróżnienie, bo co do pierwszego miejsca nie miałem wątpliwości kto je zajmie. ;) Gratulacje Łukasz :)
_________________
https://www.facebook.com/marcinandkarol
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Sternik 

Wiek: 42
Posty: 156
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2014-08-25, 11:35    Odp: [Festiwal] XIV Festwial Harmonica Bridge w Toruniu - 22-24 sierpnia 2014 r.

Witam

Uczestników było zaledwie 5 bo ktoś tam nie dojechał itd.
Wygrał Łukasz jak już wspomniano a czterech pozostałych dostało wyróżnienie i po harmonijce. Nie jestem jednak pewny jak do tego podchodzić czy faktycznie wszyscy (4) bardzo dobrze zagrali i dostaliśmy wyróżnienie. Czy po prostu zagraliśmy dobrze ale nikt się znacząco nie wyróżnił, więc wyróżnili wszystkich. Najważniejsze jednak, że była fajna zabawa i jak dla mnie nowe doświadczenie z wyciągnięciem wniosków na przyszłość.
Na moje ucho poziom uczestników wysoki.

Pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
*Sławek Wierzcholski 


Wiek: 64
Posty: 69
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Toruń
Wysłany: 2014-08-25, 11:54    Odp: [Festiwal] XIV Festwial Harmonica Bridge w Toruniu - 22-24 sierpnia 2014 r.

Szanowni Koledzy Harmonijkarze! Maciek Draheim uprzedził mnie, ogłaszając wyniki konkursu :( Wszystko sie zgadza: Łukasz zdobył Grand Prix. To nie znaczy, ze tylko on był godzien nagrody. Niestety, fundator nagrody, Stowarzyszenie SAWP www.sawp.pl nie pozwala dzielić nagrody na mniejsze części :( Jury zaś nie widziało potrzeby systematyzowania pozostałych uczestników. Dziękuję wszystkim za udział w konkursie i namawiam do liczniejszego startu w roku przyszłym. termin jeszcze nie jest pewien ale na 99: bedzie to przedostatni weekend sierpnia 2015 roku. Do zobaczenia! :cool:
P.S. Nadal proszę o sugestie co do organizacji konkursu i warsztatów. Nie mogę obiecać, że wszystkie spełnię, gdyż organizatorzy tez maja swoje możliwości i pedwnych Waszych pomysłów po prostu nie da sie wcielic w życie. , niestety.
_________________
Sławek Wierzcholski
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1577
Otrzymał 119 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2014-08-25, 12:02    Odp: [Festiwal] XIV Festwial Harmonica Bridge w Toruniu - 22-24 sierpnia 2014 r.

Ja też gratuluję Łukaszowi. Jest progres :)

p.s.
Niepokoi mnie fakt, że z roku na rok, udział bierze coraz mniej uczestników przeglądu konkursowego. Czyżby spadek zainteresowania związany byłby z mniejszą popularnością tego instrumentu, czy też formuła konkursu jest nieodpowiednia? - (patrz powyższe propozycje).
Zachęcam również do wpisywania Waszych uwag n/t.

Mam takie pytanie: kto był w składzie Jury?
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
*Sławek Wierzcholski 


Wiek: 64
Posty: 69
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Toruń
Wysłany: 2014-08-25, 13:10    Odp: [Festiwal] XIV Festwial Harmonica Bridge w Toruniu - 22-24 sierpnia 2014 r.

W składzie jury był znakomity harmonijkarz Alexandre Thollon z Francji, gitarzysta Nikki Horton, dyrektor SAWP - Jarosław Kamiński i ja.
Mnie również niepokoi, że uczestników konkursu jest coraz mniej. Sądzę, ze powodem jest bardzo wysoki poziom konkursu i niektórzy obawiają się, że wypadną blado w porównaniu np. z Kacprem Smolińskim czy Łukaszem Pietrzakiem Ale najlepsi już zdobyli Grand Prixy a regulamin nie pozwala im startować ponownie :D
Tzw. bank standardów to 20 utworów - niektóre bardzo proste, inne bardziej skomplikowane. I niestety, jeśli ktoś nie potrafi poprawnie zagrać "When the Saints Go Marchin' In" to nie powinien startować w tym konkursie :mad: Bo może poziom został nadmiernie wyśrubowany przez dotychczasowych zdobywców Grad Prix ale też celem konkursu nie jest nagradzanie każdego, kto po kilku miesiącach nauki przyjedzie na tenże konkurs. Popieramy uczących się ale nagradzamy talent, konsekwencje, wytrwałość, pracę itp cech, które muszą być obecne u każdego, kto poważnie traktuje instrument :cool: Dlatego tez pomysły aby organizować osobne przeglądy dla amatorów i zawodowców uważam za chybione. Kto jest zawodowcem jeśli chodzi o harmonijkę? No, chyba ten kto gra na niej zawodowo, otrzymuje za to wynagrodzenie, które pozwala mu na utrzymanie siebie i rodziny. A kto amatorem? Pewnie ten, kto gra sporadycznie i praktycznie za darmo. Kuba Rutynowski w tym pojęciu jest amatorem - bo żyje - o ile wiem - z komputerów. A przed trzema laty zdobył jednogłośnie Grand Prix.
Znam zaś z kolei kilku teoretycznie zawodowych harmonijkarzy w naszym kraju, nie mających większych szans w konkursie..... :( Dlatego, nie może być podziału na zawodowców i amatorów.... Pozdrawiam! :>
_________________
Sławek Wierzcholski
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Łukasz Pietrzak 


Posty: 127
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-08-25, 15:07    Odp: [Festiwal] XIV Festwial Harmonica Bridge w Toruniu - 22-24 sierpnia 2014 r.

Chciałbym podziękować wszystkim bardzo serdecznie. Sławkowi z osobna, wszystkim organizatorom, kolegom z forum, muzykom z którymi miałem okazję współpracować... Mógłbym wymieniać i wymieniać. Czuję się wspaniale pisząc te słowa. Pamiętajcie, że Harmonica Bridge to przede wszystkim świetni ludzie skupieni wokół instrumentu na którym gramy. Choćby dlatego warto być jego częścią, zarówno biorąc udział w konkursie jak i poza nim.

Trzymajcie się ciepło, pozdrawiam!

ŁP
_________________
Facebook | WWW | Hot Tamales | Harmonica Bridge
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Zamieszkaly 


Wiek: 31
Posty: 698
Otrzymał 85 punkt(ów)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-08-27, 08:29    Odp: [Festiwal] XIV Festwial Harmonica Bridge w Toruniu - 22-24 sierpnia 2014 r.

Zwycięzcy gratuluję;) A jeśli chodzi o sugestie, to bardzo bym chciał usłyszeć w Polsce Marianno Massolo;) Myślę, że to świetny harmonijkarz i do tego dość oryginalny, a Harmonica Bridge to miejsce, skupiające własnie takich harmonijkarzy.
_________________
https://www.facebook.com/brodatedzwieki
https://www.youtube.com/c/brodatedzwieki
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
*Sławek Wierzcholski 


Wiek: 64
Posty: 69
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Toruń
Wysłany: 2014-08-27, 16:30    Odp: [Festiwal] XIV Festwial Harmonica Bridge w Toruniu - 22-24 sierpnia 2014 r.

Niewykluczone, że uda się zaangażować Mariano Massolo. Działamy! Dzięki za sugestię. Może macie inne typy?
_________________
Sławek Wierzcholski
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Sternik 

Wiek: 42
Posty: 156
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2014-08-27, 21:51    Odp: [Festiwal] XIV Festwial Harmonica Bridge w Toruniu - 22-24 sierpnia 2014 r.

Witam

Może warto rozważyć Buddy Greene.
_________________
Marcin G.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
*Sławek Wierzcholski 


Wiek: 64
Posty: 69
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Toruń
Wysłany: 2014-08-27, 22:30    Odp: [Festiwal] XIV Festwial Harmonica Bridge w Toruniu - 22-24 sierpnia 2014 r.

Rozważyć warto.... Tylko skąd pieniądze na lot ze Stanów Zjednoczonych??? :(
_________________
Sławek Wierzcholski
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu