Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2022-09-08, 11:19    EASTTOP T16 - 64CR

Nowa harmonijka chromatyczna marki Easttop. Więcej n/t opisze właściciel harmonijki Roman z Poznania.
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
RSzkudlarek 

Wiek: 60
Posty: 14
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Poznań
Wysłany: 2022-09-09, 14:09    Odp: EASTTOP T16 - 64CR

Harmonijka Chromatyczna T16-64CR firmy EASTTOP, to dobry instrument, daje mi dużo satysfakcji podczas gry. Lubię ją za to, że uzyskuje się dużą precyzję dźwięków na wdechu i wydechu. Jest harmonijką szczelną i masywną, nic nie trzeszczy i nie ugina się podczas gry.
Do jej plusów można zaliczyć takie elementy jak:
1) Stroiki wykonane z brązu fosforowego, precyzyjnie nastrojone, dobrze reagujące nawet przy silnych podciągach (które też stosuję),
2) Płyta stroikowa wykonana z brązu fosforowego o grubości 1,3 mm, stroiki mocowane do płyty spawem punktowym (raczej minus), Zawory podwójne teflonowe, perforowane.
3) Grzebień z brązu precyzyjnie i dokładnie frezowane kanały, Płaszczyzny przylegania dużej klasy dokładności. Po skręceniu elementów, bardzo dokładnie przylegają i stąd też ta wysoka szczelność.
4) Trapezowy ustnik z mosiądzu pokryty warstwą chromu. Okrągłe kanały wlotowe, prowadnica dobrze przygotowana do suwaka, po skręceniu do grzebienia daje pełną szczelności.
5) Pokrywy harmonijki solidnie wykonane, wewnątrz polerowane a na zewnątrz satynowane dając pełny komfort trzymania harmonijki w dłoniach, nie ma poślizgu aby wypadła z dłoni, szczególnie przy jej prawie kilogramowej wadze.
Mankamentem jej to furkot zaworów na początek grania w pierwszych czterech kanałach, po uzyskaniu temperatury i odpowiedniej wilgotności wszystko ustaje.
Minusem tej harmonijki to brak dostępności w sprzedaży. Pewnie jestem szczęśliwcem, jednym z nie wielu posiadając ją w swojej kolekcji
Ogólnie określam ją na „bardzo wysoką klasę harmonijki chromatycznej” nie haczy dźwięków, nie spowalnia, idzie za strumieniem powietrza, tym samym można grać bardzo szybkie utwory.
Kto jej nie ma, to nie wie jakie z niej cudeńko.
Poniżej podaję link do ostatniej melodii jaką nagrałem w warunkach domowych:



rzeczywiście gra jeszcze lepiej.

Roman Szkudlarek
_________________
Kobieta w tańcu, Koń w galopie
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
#Felix
  
Odpowiedz do tematu