Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
bbbb

Posty: 15
Wysłany: 2022-12-05, 14:06    Akustyka

Czy próbował ktoś zasilić kolumny Bi-Wire - sekcję niskich tonów zewnętrzną końcówką mocy zasilaną z hi input?
Ma to sens aby poprawić dół, który w amplitunerach KD nie jest wydajny ? amplituner nie ma wyjscia preout na fronty.
Posiadam nową Yamahe V4A i heco aurore 700 które mają za rzekomo za dużo basu a u mnie niestety nie powala. Może akustyka leży, niedługo przeprowadzka na salon 35m2
Sub jest ale do muzyki nie chce go odpalać.
Zmiana ampli przy obecnych cenach raczej odpada.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pankrac

Posty: 16
Otrzymał 1 punkt(ów)
Wysłany: 2022-12-07, 13:00    Odp: Akustyka

To nie wyjdzie dobrze. Bas się będzie spóźniał albo przeciwnie. Zależy od kabli i od końcówek. Najprościej będzie zrobić na suficie albo na ścianach panele pochłaniające (takie na stelażu) i dodaj extra z 5 cm grubości wełnę miner. - za tymi panelami. Taki sufit czy ściany pochłonie całe pasmo aż do 150 Hz a wtedy basy będą dobrze słyszalne. Radzę dobre panele, żeby uzyskać liniową charakterystykę tłumienia. Rób to etapami, żeby nie stłumić dźwięku za bardzo. Poczytaj o "miejsca pierwszych odbić" - to pomoże opanować hałaśliwość słabych kolumn.
https://www.siniat.pl/pl-...dzwiekochlonne/

Dla dodatkowego wyciszenia pomieszczenia dobrze jest zastosować odpowiednie płyty od Siniat. Dają dobre rezultaty.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu