Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy Mapa Google
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
wojownik266 


Wiek: 45
Posty: 202
Otrzymał 9 punkt(ów)
Skąd: Biały Bór
Wysłany: 2019-03-08, 20:03    Kiedy nauczyć się piosenki

Witam. Umiem już zagrać parę utworów na harmonijce ale jeszcze przy niektórych się potykam i nie wychodzą mi tak jak bym tego sobie życzył. Wiem że trening czyni mistrza i tutaj chciałbym zadać Wam takie pytanie: Kiedy można uznać że utwór jest wyuczony i kiedy można zabrać się za naukę następnego? Jak to u Was z tym jest? Mogę wiedzieć?
_________________
Kto nie walczy nie zwycięży. Kto nie zwycięży jest pokonany.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Zamieszkaly 


Wiek: 28
Posty: 698
Otrzymał 83 punkt(ów)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-04-23, 20:06    Odp: Kiedy nauczyć się piosenki

Ogólnie to nie traktował bym tego w sposób: "uczę się jednego utworu do perfekcji i biorę za następny". Nie zapominajmy, że im więcej mamy zabawy z grania, tym częściej ćwiczymy i szybciej robimy postępy. Ogólnie podchodzę do tego tak, że ćwiczę utwór, do póki sprawia mi to radochę. Jak mi się znudzi, biorę się za następny. Z czasem wracam do tego pierwszego itd.
Dużo zależy od utworu. Jeśli jest to sama melodia, to w momencie, gdy gramy ją bez problemów za każdym razem możemy uznać, że się jej nauczyliśmy. Jeśli jest to przykładowo utwór jazzowy, to możemy ćwiczyć improwizację na nim przez całe życie i ciągle znajdziemy coś nowego, co możemy dopracować.

Na koniec mała podpowiedź. Im więcej utworów ćwiczymy, tym szybciej się rozwijamy. Spróbuj porzucić jakiś utwór, który nie idzie Ci perfekcyjnie na jakiś czas i potem do niego wrócić. Nawet mimo nie ćwiczenia go, może okazać się, że rozwinąłeś technikę na tyle, że nie będziesz miał z nim problemów.
_________________
https://www.facebook.com/brodatedzwieki
https://www.youtube.com/c/brodatedzwieki
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu