Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy Mapa Google
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
logarius 

Wysłany: 2016-12-11, 21:15    Suzuki SCX 48 czy SCX 64?

Witam, zamierzam kupić solidną harmonijkę chromatyczną, do tej pory miałem do czynienia z wiedeńska C-dur.

Nie chce pół środka, na który wyda 300 złotych i bedzie grał słabo.

Chcę instrument, nie zabawkę.

Teraz pytam specjalistów, czy najniższa oktawa na harmoszce jest często używana do gry, czy spokojnie można kupić 48, a może najlepiej 56?

Proszę o porady.

I prosze nie pisać kup coś tańszego, bo nie wiesz czy Ci przypasuje, jestem zdecydowany.

pozdrawiam.
Dodaj punkt autorowi tego posta

miki111 

Otrzymał 6 punkt(ów)
Wysłany: 2016-12-11, 23:04    Odp: Suzuki SCX 48 czy SCX 64?

a co chcesz grać na niej? (64 jest najbardziej uniwersalna bo zawiera to co ma 56 i 48 i jeszcze więcej).
Ja ma scx64 kupioną jeszcze w 98 albo 99 roku ze starą 4 częściową wersją ustnika i jest to w dalszym ciągu b. dobry instrument.
Gdybym miał kupować obecnie to wybrałbym EASTTOP - który jest identyczny jak suzi, ale dokładniej wykończony.
Od 2 tygodni mam Easttop King Dream 48 i nie mogę się nadziwić, że za 50usd mam instrument lepszy (moim zdaniem - ale mam obiektywne fakty również) niż 12-stki czołowych producentów kosztujące 200 i powyżej usd.

~Felix 

Otrzymał 102 punkt(ów)
Wysłany: 2016-12-12, 18:36    Odp: Suzuki SCX 48 czy SCX 64?

Nie wiem czy ci pomogę się zdecydować, ale ja używam pełnowymiarowych chromatyków zaledwie w ok. piętnastu procentach.
Mam trzy 56 i cztery 48-ki. Nawet mój nauczyciel maestro Z.Zgraja też nie za często gra na takich. Ale warto mieć takie i takie.
A tak w ogóle, to ktoś, kto wiąże pasję z graniem publicznym powinien mieć kilka instrumentów.
Jeżeli więc zamierzasz występować na większym forum, to dla mnie sprawa jest jednoznaczna.
Ja choć nie gram na chromatykach zawodowo, a jedynie z zamiłowania, to mam je dla ew. zmiany przy robieniu nowych utworów w których można dodać np. oktawę w niskim brzmieniu.
p.s. dodam, że ważnym elementem, który biorę przy wyborze instrumentu jest możliwość (części, serwis etc.) naprawy takiego instrumentu w miarę bez dużych nakładów. Jeżeli sprawa dotyczy m-ki Hohner to mam tu dużą pomoc ze strony mojego nauczyciela.
Nie wiem jak z ew. naprawą harmonijek m-ki Suzuki.

Pozdrawiam chromatycznie
Felix :)

logarius 

Wysłany: 2016-12-12, 19:11    Odp: Suzuki SCX 48 czy SCX 64?

Na razie stać mnie na jedną.

Pytam czy na harmoszce gra się na dodatkowej niskiej oktawie często, czy nie. Proszę o prostą odpowiedź w jakim procencie UTWORÓW ISTNIEJĄCYCH sie na tym gra. Bo jeśli w niewielu, to nie będe marnował kasy i kupię 48.

pozdrawiam.

Yotame 

Wysłany: 2016-12-12, 20:17    Odp: Suzuki SCX 48 czy SCX 64?

Ja powiem, że czasem żałuję 48, bo ta oktawa by sie przydała, ale bez problemu dany motyw przenoszę oktawę w górę(takie sytuacje jednak nie są częste). Właściwie to doradziłbym 56, bo poniżej A raczej sie dźwięki na prawde bardzo rzadko zdarzają.

miki111 

Otrzymał 6 punkt(ów)
Wysłany: 2016-12-12, 21:19    Odp: Suzuki SCX 48 czy SCX 64?

logarius napisał/a:
Na razie stać mnie na jedną.

Pytam czy na harmoszce gra się na dodatkowej niskiej oktawie często, czy nie. Proszę o prostą odpowiedź w jakim procencie UTWORÓW ISTNIEJĄCYCH sie na tym gra. Bo jeśli w niewielu, to nie będe marnował kasy i kupię 48.

pozdrawiam.

i dlatego zadałem pytanie co zamierzasz grać - jazz, klasykę, bluesa itd.?

A właściwie na początek możesz kupić 48 - jeśli naprawdę zaczniesz grać to na pewno nie będzie to ostatni kupiony przez Ciebie chrom...

Yotame 

Wysłany: 2016-12-12, 21:34    Odp: Suzuki SCX 48 czy SCX 64?

bluesa? ...co kto woli ;D

logarius 

Wysłany: 2016-12-12, 23:22    Odp: Suzuki SCX 48 czy SCX 64?

popularne polskie kawałki, na pewno się da, bo ma wszystkie dźwięki...

jak da się wygwizdywać w zalezności od czystości gwizdania gwiżdżącego to i grać na chromatyku da się na pewno....

miki111 

Otrzymał 6 punkt(ów)
Wysłany: 2016-12-13, 07:54    Odp: Suzuki SCX 48 czy SCX 64?

Yotame napisał/a:
bluesa? ...co kto woli ;D

zamiast komentarza hohner64:

https://www.youtube.com/watch?v=b_D-56WY57s

Odpowiedz do tematu