Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
logarius 

Wiek: 33
Posty: 4
Wysłany: 2016-12-11, 21:15    Suzuki SCX 48 czy SCX 64?

Witam, zamierzam kupić solidną harmonijkę chromatyczną, do tej pory miałem do czynienia z wiedeńska C-dur.

Nie chce pół środka, na który wyda 300 złotych i bedzie grał słabo.

Chcę instrument, nie zabawkę.

Teraz pytam specjalistów, czy najniższa oktawa na harmoszce jest często używana do gry, czy spokojnie można kupić 48, a może najlepiej 56?

Proszę o porady.

I prosze nie pisać kup coś tańszego, bo nie wiesz czy Ci przypasuje, jestem zdecydowany.

pozdrawiam.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
miki111 

Posty: 103
Otrzymał 13 punkt(ów)
Skąd: Gdansk
Wysłany: 2016-12-11, 23:04    Odp: Suzuki SCX 48 czy SCX 64?

a co chcesz grać na niej? (64 jest najbardziej uniwersalna bo zawiera to co ma 56 i 48 i jeszcze więcej).
Ja ma scx64 kupioną jeszcze w 98 albo 99 roku ze starą 4 częściową wersją ustnika i jest to w dalszym ciągu b. dobry instrument.
Gdybym miał kupować obecnie to wybrałbym EASTTOP - który jest identyczny jak suzi, ale dokładniej wykończony.
Od 2 tygodni mam Easttop King Dream 48 i nie mogę się nadziwić, że za 50usd mam instrument lepszy (moim zdaniem - ale mam obiektywne fakty również) niż 12-stki czołowych producentów kosztujące 200 i powyżej usd.
_________________
pozdrawiam Mikołaj Flont
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2016-12-12, 18:36    Odp: Suzuki SCX 48 czy SCX 64?

Nie wiem czy ci pomogę się zdecydować, ale ja używam pełnowymiarowych chromatyków zaledwie w ok. piętnastu procentach.
Mam trzy 56 i cztery 48-ki. Nawet mój nauczyciel maestro Z.Zgraja też nie za często gra na takich. Ale warto mieć takie i takie.
A tak w ogóle, to ktoś, kto wiąże pasję z graniem publicznym powinien mieć kilka instrumentów.
Jeżeli więc zamierzasz występować na większym forum, to dla mnie sprawa jest jednoznaczna.
Ja choć nie gram na chromatykach zawodowo, a jedynie z zamiłowania, to mam je dla ew. zmiany przy robieniu nowych utworów w których można dodać np. oktawę w niskim brzmieniu.
p.s. dodam, że ważnym elementem, który biorę przy wyborze instrumentu jest możliwość (części, serwis etc.) naprawy takiego instrumentu w miarę bez dużych nakładów. Jeżeli sprawa dotyczy m-ki Hohner to mam tu dużą pomoc ze strony mojego nauczyciela.
Nie wiem jak z ew. naprawą harmonijek m-ki Suzuki.

Pozdrawiam chromatycznie
Felix :)
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
logarius 

Wiek: 33
Posty: 4
Wysłany: 2016-12-12, 19:11    Odp: Suzuki SCX 48 czy SCX 64?

Na razie stać mnie na jedną.


Pytam czy na harmoszce gra się na dodatkowej niskiej oktawie często, czy nie. Proszę o prostą odpowiedź w jakim procencie UTWORÓW ISTNIEJĄCYCH sie na tym gra. Bo jeśli w niewielu, to nie będe marnował kasy i kupię 48.

pozdrawiam.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Yotame 

Posty: 17
Wysłany: 2016-12-12, 20:17    Odp: Suzuki SCX 48 czy SCX 64?

Ja powiem, że czasem żałuję 48, bo ta oktawa by sie przydała, ale bez problemu dany motyw przenoszę oktawę w górę(takie sytuacje jednak nie są częste). Właściwie to doradziłbym 56, bo poniżej A raczej sie dźwięki na prawde bardzo rzadko zdarzają.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
miki111 

Posty: 103
Otrzymał 13 punkt(ów)
Skąd: Gdansk
Wysłany: 2016-12-12, 21:19    Odp: Suzuki SCX 48 czy SCX 64?

logarius napisał/a:
Na razie stać mnie na jedną.


Pytam czy na harmoszce gra się na dodatkowej niskiej oktawie często, czy nie. Proszę o prostą odpowiedź w jakim procencie UTWORÓW ISTNIEJĄCYCH sie na tym gra. Bo jeśli w niewielu, to nie będe marnował kasy i kupię 48.

pozdrawiam.


i dlatego zadałem pytanie co zamierzasz grać - jazz, klasykę, bluesa itd.?

A właściwie na początek możesz kupić 48 - jeśli naprawdę zaczniesz grać to na pewno nie będzie to ostatni kupiony przez Ciebie chrom...
_________________
pozdrawiam Mikołaj Flont
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Yotame 

Posty: 17
Wysłany: 2016-12-12, 21:34    Odp: Suzuki SCX 48 czy SCX 64?

bluesa? ...co kto woli ;D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
logarius 

Wiek: 33
Posty: 4
Wysłany: 2016-12-12, 23:22    Odp: Suzuki SCX 48 czy SCX 64?

popularne polskie kawałki, na pewno się da, bo ma wszystkie dźwięki...

jak da się wygwizdywać w zalezności od czystości gwizdania gwiżdżącego to i grać na chromatyku da się na pewno....
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
miki111 

Posty: 103
Otrzymał 13 punkt(ów)
Skąd: Gdansk
Wysłany: 2016-12-13, 07:54    Odp: Suzuki SCX 48 czy SCX 64?

Yotame napisał/a:
bluesa? ...co kto woli ;D


zamiast komentarza hohner64:

https://www.youtube.com/watch?v=b_D-56WY57s
_________________
pozdrawiam Mikołaj Flont
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
wojtek1956wo 

Wiek: 68
Posty: 30
Otrzymał 5 punkt(ów)
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-11-21, 14:55    Odp: Suzuki SCX 48 czy SCX 64?

miki111, miki111, Witam chcę zapytać jak sie spisuje ta harmonijka Easttop King Dream też chcę taką kupić Pozdrawiam
_________________
ws
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
miki111 

Posty: 103
Otrzymał 13 punkt(ów)
Skąd: Gdansk
Wysłany: 2019-11-21, 22:26    Odp: Suzuki SCX 48 czy SCX 64?

hej Wojtek, to jest bardo udana konstrukcja harmonijki. Mi poszedł stroik F w najwyższej oktawie (10 wdech, bez slidu) ale mimo to nawet w występach ją używam w utworach gdzie tego dźwięku nie potrzebuję. Widziałem ostatnio na Aliexpresie, że można już kupić za 33-35 USD - to z pewnością warto, a ponieważ to harmonijka z nitowanymi stroikami, więc nie powinno być problemów z wymianą. Mógłbym juz tę harmonijkę dać Markowi Szymczakowi do wymiany stroika, bo pewnie coś by dobrał, ale czekam, bo jest szansa, że Easttop będzie miał naprawdę mocną obecność w Polsce i stroiki będą dostępne oryginalne do tego modelu.
_________________
pozdrawiam Mikołaj Flont
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
wojtek1956wo
wojtek1956wo 

Wiek: 68
Posty: 30
Otrzymał 5 punkt(ów)
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-11-22, 09:38    Odp: Suzuki SCX 48 czy SCX 64?

Witam dzięki za odpowiedź ,właśnie zamówiłem ja dopiero mam zamiar pograć sobie trochę na chromatyku nie miałem go nawet jeszcze w ręku ale jestem cierpliwy może jakoś coś da się zagrać Pozdrawiam
_________________
ws
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
wojtek1956wo 

Wiek: 68
Posty: 30
Otrzymał 5 punkt(ów)
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-12-17, 14:01    Odp: Suzuki SCX 48 czy SCX 64?

miki111, Witaj jeszcze raz dzięki za info o EASTOPP 12 KING DREAM wczoraj dostałem cena 212 zł łącznie z wysyłka powaliła mnie za dwie stówy mam harmonijke nie gorszę jak te dużo droższe
ps.widziałem jeden twój wpis że interesujesz się popsutymi harmonijkami mogę Ci wysyłać za darmo czyli free Marinkę która jest kompletnie rozłożona mnie się już nie przyda jak Cię interesuje to napisz na moja pocztę i podaj adres to wyślę to moja poczta - wosz2014@interia.pl
_________________
ws
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu