Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-08-05, 22:08    Hohner Alabama Blues

Dzisiaj w muzycznym obok Marine Band i Big River Harp znalazłem harmonijkę Alabama Blues, też od hohnera.
Z pozoru coś nowego, obejrzałem ją dokładnie, nie grałem ale... co zauważyłem, to:
- identyczne pokrywy co w Big River Harp
- harmonijka jest w systemie MS (na pewno te same blaszki stroikowe)
- korpus tak samo długi, tej samej wielkości kanały

Generalnie wychodzi na to, że to jest dokładnie blaszka w blaszkę ta sama harmonijka co Big River Harp, różni się tylko tym, że jest 5zł tańsza. A jakoś bardziej mi się podobała pod względem estetycznym, ładne tłoczenie na pokrywach :) Więc polecam.
Widział ją już ktoś? :)
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-08-05, 23:41    Odp: Hohner Alabama Blues

W Bratpolu to widziałem i na Allegro. Toczka w toczkę Big River Harp, grywalnie pewnie też dokładny klon :) .
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Blake 


Wiek: 31
Posty: 183
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2009-11-03, 16:05    Odp: Hohner Alabama Blues

Dzisiaj na niej grałem :D Kumpel ma ją w C. Dla porównania zagrałem też na Specialu 20 także od tego kumpla :D

Jej wielki plus to to, że trzyma się ją wygodniej od Speciala dzięki bardziej wklęsłym pokrywom :D

W łatwości wykonania dobrego brzmienia nie zauważyłem zbytniej różnicy. Dźwięk jest przyjemny, harmoszka ma taki sam rozstaw i szerokość kanałów co Blues Band (bo do Speciala w tym akurat przypadku jej niestety nie porównałem), lecz jest ona od niego o jakieś pół centymetra dłuższa. Ogółem bardzo mi się spodobała :D
_________________
"Shinobi, który nie przestrzega zasad jest nazwany śmieciem"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu