Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Sieja1234 


Wiek: 32
Posty: 330
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-05-13, 21:55    Odp: Książki

Ja krytykiem jakiś wybitnym też nie jestem, ale ta książka mi akurat nie podchodzi. Co innego trylogia Sienkiewicza :D A większości nie podchodzi :P
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
norek_norek 

Wiek: 33
Posty: 14
Skąd: Włocławek
Wysłany: 2008-05-13, 23:26    Odp: Książki

No co do Sienkiewicza to popieram zdanie wielu pisarzy np. Prusa czy Górskiego, którzy wyrażają negatywne odczucia w stosunku co do Sienkiewicza, choć moim zdaniem najlepiej "problem Sienkiewicza" opisuje Gombrowicz w tekście "Pierwszorzędny pisarz drugorzędny". Fajna i krótka lektura na wieczór :)

[ Dodano: 2008-05-13, 23:28 ]
No co do Sienkiewicza to popieram zdanie wielu pisarzy np. Prusa czy Górskiego, którzy wyrażają negatywne odczucia w stosunku co do Sienkiewicza, choć moim zdaniem najlepiej "problem Sienkiewicza" opisuje Gombrowicz w tekście "Pierwszorzędny pisarz drugorzędny". Fajna i krótka lektura na wieczór :)
Oczywiście co nie znaczy że dzieł Henryka nie podziwiam, bo nie wiem czy ktoś by się znalazł kto umiałby teraz pokrzepić naród swoją książką, bądź napisać ją 13-zgłoskowcem :)
_________________
Śpij aniele mój, może sen uchroni Cię przed moim złem...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Nimloth 


Wiek: 34
Posty: 12
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-08-12, 13:34    Odp: Książki

Polecam "Drzwi percepcji" i "Niebo i piekło" Aldousa Huxley'a. Bardzo ciekawa lektura :cool: biblia hipisów ;)
jeden minus - miejscami wygląda jakby autor niemalże reklamował pewne środki. To mi się nie podoba :P
_________________
Ze wszystkich kluczy do domów najważniejszy wędrownych ptaków klucz
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
binek 


Wiek: 32
Posty: 268
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Radom
Wysłany: 2008-08-13, 01:29    Odp: Książki

Na literaturze tez się średnia znam więc moge sie mylić ale...
norek_norek - czy nie pomyliłes przypadkiem Sienkiewicza z Mickiewiczem? :P
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Rolf 


Wiek: 34
Posty: 424
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2008-08-13, 17:52    Odp: Książki

13-zgloskowiec - zdaje sie, ze o Pana Tadeusza chodzi, a to zdecydowanie jest Mickiewicz :D

Sienkiewicz to o potopach, ogniach, mieczach i Panu Wolodyjowskim pisal.

A tak swoja droga widze, ze niektorzy z was wybieraja ambitna lekture :D Bardzo dobrze, szczegolnie, ze przecietny wspolczesny mlody czlowiek nie czyta NIC.

Jesli chodzi o mnie, to najbaridziej lubie fantasy, ostatnio tez troche sci-fi :) Ulubieni autorzy to (jak na razie, wiele jeszcze przede mna): Tolkien, Le Guin, Norton, Zelazny; z polskich Sapkowski, Przechrzta, Lem.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
arius 

Posty: 3
Skąd: Elbląg
Wysłany: 2008-08-25, 18:38    Odp: Książki

Przeglądając ten temat doszedłem do wniosku, że w przeciwieństwie do mojego otoczenia nie będę się wyróżniał :) . Praktycznie wszystko, co lubię czytać zostało powiedziane przez moich poprzedników. Jestem wielce zdziwiony, że taką popularnością cieszy się P. Coelho, naprawdę wybitny pisarz. Lubię czytać również książki mistrza nad mistrzami - J.R.R Tolkiena, C.S Levisa. Uwielbiam również książki A. Hitchcook'a, A. Sapkowskiego. Do tego dochodzi również szeroki zbiór książek o tematyce historycznej i filozoficznej. Ogólnie rzecz ujmując, uwielbiam czytać :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Zuźka 


Posty: 64
Otrzymał 1 punkt(ów)
Wysłany: 2008-08-27, 16:55    Odp: Książki

Jeśli o mnie chodzi, to:
Coelho - przede wszystkim Demon i panna Prym oraz Piąta Góra
King - DOLORES CLAIBORNE! zdecydowanie! i inne też, oczywiście.. :)
Tolkien - jak najbardziej

Lubię poczytać czasem coś inteligentnego :P Aktualnie zabieram się za Władimira Biblera - "Myślenie jako dialog", ale nie wiem, czy przebrnę przez formę i czy zdołam zrozumieć tą książkę ;)

[ Dodano: 2008-08-27, 16:57 ]
Ach, i polecam również książki Marka Hłaski. W nich, to się wręcz kocham, chociaż za dużo ich nie czytałam, co zamierzam zmienić w niedługim czasie :)
_________________
"...w życiu piękne są tylko chwile..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Pablo_BluesHarp 


Wiek: 38
Posty: 12
Skąd: Częstochowa/Gdańsk
Wysłany: 2008-08-27, 22:57    Odp: Książki

Książki wojenne: Vietnam : "Kompania M", "Pluton", "Pola Ognia" , seria "Six Silent Man" i "Eyes of the Eagle", "Rzeczy które nieśli" i inne... Nie polecam " W pogoni za Caciattem"

Druga wojna: Ksiązki Ambrosea: "Obywatele w mundurach", "D-Day", "Kompania Braci", "Cienka Czerwona Linia" (chociaż czasami mnie ta ksiązka wkurza), ksiązki Chlebowskiego o Cichociemnych.

Sci Fi : Czyli absolutny kult dla mnie Philip K Dick, Herbert - Dune (ale tylko rdzenna Dune i nic więcej), Książki z serii SW w tym moja ulubiona - Cienie Imperium

Polityczne: Łysiak - Rzeczpospolita Kłamców , książki J.R.Nowaka o walce z wiarą we współczesnych czasach. Polecam "W obronie wiary" i "Biała Księga".

Poezja Stachury, Baczyńskiego a Miłoszem i Szymborską to pale w piecu...

Wiele książek mam podpisanych z autografami.

Ogólnie dużo czytam i namietnie... :P
_________________
"Czy przyjmiesz mnie mój Boże... Czy podasz mi swą rękę...a może będziesz się bał."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Zuźka 


Posty: 64
Otrzymał 1 punkt(ów)
Wysłany: 2008-08-28, 12:48    Odp: Książki

Jeśli chodzi o poezję, to jestem namiętną fanką Różewicza i Poświatowskiej. Reszta, hobbistycznie :D
_________________
"...w życiu piękne są tylko chwile..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Nambir 


Wiek: 28
Posty: 14
Skąd: Żabin Graniczny
Wysłany: 2008-12-18, 21:59    Odp: Książki

Widzę że dużo ludzi czyta, Sapkowskiego i Pilipiuka, bardzo mnie to cieszy bo sam czytam namiętnie ich ksiązki :) najbardziej u Sapkowskiego podobała mi się cała saga o Wiedźminie, ale niestety przez trylogię husycka nie przebrnalem, za duzo tam takich troszke przynudzjacych kawałków.Natomiast Pilipiuka czytałem cala serie o przygodach Jakuba Wędrowycza, "Operacja dzień wskrzeszenia", Oko jelenia 2 częsci (mam zamiar przeczytać 3 ).Jeżeli ktos zna podobne ksiażki do Oko jelenia albo "operacja dzien wskrzeszenia" to proszę bardzo o podanie tytulów i autorów, pozdrawiam Nambir :P
_________________
Życie powinno być jak pogo
Nikt nikogo o nic nie pyta
Wszyscy dobrze się bawią
i sobie nawzajem pomagają
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Atydea 


Wiek: 37
Posty: 18
Skąd: Skierniewice
Wysłany: 2008-12-19, 09:38    Odp: Książki

Witam,a ja mam takie pytanko (jeśli niewłaściwy dział proszę moderatora o przeniesienie), czy czytał ktoś z Was drodzy forumowicze książki o tematyce stalinizmu w Polsce i czasach postalinowskich (po jego śmierci), a także o działalności Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego (kto oglądał "Przesłuchanie" Bugajskiego wie o co chodzi), są to szalenie interesujące mnie tematy jednak nie wiem tak naprawdę jakich książek mam szukać, więc proszę Was o tytuły i autorów jeśli się orientujecie..
Pozdrawiam..
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
suchi 


Wiek: 33
Posty: 151
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-12-19, 16:36    Odp: Książki

Jedyną książke którą przeczytałbym drugi raz jest książka J.W.Goethego "Cierpienia młodego Wertera". Opowiada ona o nieszczęśliwej miłości Wertera do Lotty. Jedyna lektura z której sie czegoś nauczyłem.
_________________
"Blues to muzyka w której większe emocje grają uczucia niż kalkulacje"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2008-12-19, 16:44    Odp: Książki

suchi napisał/a:
Jedyną książke którą przeczytałbym drugi raz jest książka J.W.Goethego "Cierpienia młodego Wertera".


Ja zatrzymałem się na 5. stronie tej lektury i nie mogłem dalej czytać, zdecydowanie nie gustuję w takiej literaturze... Jakiś czas temu przeczytałem "Imperium" Kapuścińskiego - szczerze polecam ;)
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Rolf 


Wiek: 34
Posty: 424
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2008-12-19, 22:38    Odp: Książki

Suchi.... Że się tak głupio zapytam... Czego się dowiedziałeś z tej książki? I nie sugeruje tutaj, że nie da się z niej niczego dowiedzieć.... Tylko ciekaw jestem Twojej opinii :)
Pozdrawiam :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
binek 


Wiek: 32
Posty: 268
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Radom
Wysłany: 2009-01-14, 10:00    Odp: Książki

Polecam książkę "Podziemny krąg" Chuck Palahniuk. Na jej podstawie został nakręcony film o tym samym tytule. Książka świetna, ciekawy styl narracji w I osobie wprowadza ciekawy klimat... bohater dzieli się z nami swoimi wszystkimi przemysleniami. Warto przeczytać!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Over 


Wiek: 37
Posty: 191
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2009-01-23, 13:47    Odp: Książki

A ja czytam Coelho (szczególnie "Weronika postanawia umrzeć"), Vonegut (szczególnie "Rzeźnia nr. 5), Orwell (ciężko wymienić co szczególnie :P ), a poza tym wszelkie biografie bądź historie ludzi, zespołów etc take jak "Rysiek", czy "Riders on the storm"...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
KamilM 

Wiek: 33
Posty: 115
Skąd: Otwock
Wysłany: 2009-01-24, 13:17    Odp: Książki

A ja polecam parę rzeczy ;P

Cykl Świata Dysku T.Pratchetta

Wszystko co się da Zajdla :p

I również wszystko co się da Jacka Dukaja (szczególnie Czarne Oceany i Perfekcyjną niedoskonałość)

Dwóch ostatnich autorów to pisarze SF którzy piszą powieści socjologiczno społeczne(Zjadel) i przesiąknięte prawdziwymi teoriami fizycznymi matematycznymi (Dukaj i np. czarne oceany i teoria memów)
_________________
Some are born to sing the blues...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
binek 


Wiek: 32
Posty: 268
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Radom
Wysłany: 2009-01-24, 16:17    Odp: Książki

[quote="suchi"]Jedyną książke którą przeczytałbym drugi raz jest książka J.W.Goethego "Cierpienia młodego Wertera". Opowiada ona o nieszczęśliwej miłości Wertera do Lotty. Jedyna lektura z której sie czegoś nauczyłem.[/quote]
Jak dla mnie ksiązka wygląda tak - główny bohater użala się nad sobą przez ponad 100 stron a na końcu się uśmierca.
Z literatury romantycznej polecam Kordiana, Giaura, Wallenroda i nie-boską komedie... szkolny standard ale książki dosyc ciekawe :) .
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-01-24, 21:35    Odp: Książki

A ja ostatnio w innej literaturze gustuję. Ot choćby:

Karta Narodów Zjednoczonych z 1945,
Powrzechna Deklaracja Praw Człowieka 1980,
Międzynarodowy Pakt Praw Obywatelskich i Politycznych (+I Protokół Fakultatywny wprowadzający mechanizm skargi indywidualnej do Komitetu Praw Człowieka) oraz Międzynarodowy Pakt Praw Socjlanych, Gospodarczych i Kulturalnych, oba z 1966 (ratyfikowane przez Polskę w 1977),
Europejską Konwencję Praw Człowieka (a raczej Konwencję o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności) z1950 z protokołami dodatkowymi,
Karta Praw Podstawowych (oczywiście ta zrewidowana z 1996), czy wreszczie
Karta Praw Podstawowych UE z 2000. Oczywiście Konstytucja RP z kwietnia 1997 rozumie się sama przez się :) .
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
KamilM 

Wiek: 33
Posty: 115
Skąd: Otwock
Wysłany: 2009-01-25, 17:37    Odp: Książki

A mnie niestety w lieum do tej literatury zmuszaja;p Na szczeście nie w całości...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-01-25, 17:45    Odp: Książki

A widzisz, mnie w całości i to ze wszelkimi uzupełnieniami. Do tego na Historii Prawa i Ustroju Polski bez opanowania Małej Konstytucji z 1919, Konstytucji Marcowej, Noweli Sierpniowej, Kwietniowej, , czy Konst. PRL z 1952 ani rusz.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
KamilM 

Wiek: 33
Posty: 115
Skąd: Otwock
Wysłany: 2009-01-25, 18:17    Odp: Książki

Mnie konstytucjami tez męczą Ale na szczeście musze tylko główne załozenia i różnice.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
MBoX 


Wiek: 36
Posty: 158
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2009-01-25, 19:18    Odp: Książki

Haruki Murakami !

"Kronika Ptaka Nakręcacza" - („Ptak nakręcacz” to tajemniczy, zawsze skryty w listowiu ptak o przenikliwym głosie przypominającym zgrzyt nakręcanej sprężyny. Jego głos słychać zawsze w przełomowych momentach historii – nakręca on sprężynę wydarzeń. „Jeśli się jej nie nakręci, świat staje w miejscu. Lecz nikt o tym nie wie. [...] Ptak nakręcacz lata w różne miejsca i wszędzie po trochu nakręcając sprężynę, wprawia świat w ruch”.) Nie jest to jednak książka o ptaku, stanowi on raczej bazę pod fabułę oraz jedną z zagadek.
Jedna z moich ulubionych książek! urzekająca wielowarstwową akcją i przenikającymi się równoległymi światami umysłu i ciała.

Polecam również inne pozycje tego autora:
"Koniec Świata i Hard-boiled Wonderland"
"Ślepa Wierzba i Śpiąca Kobieta" (antologia krótkich opowiadań pisarza)
"Wszystkie Boże Dzieci Tańczą" (pare cudnych opowiadań)
"Kafka Nad Morzem"
"Tańcz Tańcz Tańcz"
_________________
Listen To The LION... Inside Of You
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Jakotaki
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-23, 18:15    Odp: Książki

ja teraz czytam trylogię "Winnetou" ;]
 
 
Solid 

Wiek: 33
Posty: 15
Wysłany: 2009-03-11, 18:12    Odp: Książki

Stephen King \Mroczna Wieża jest aż siedem części i wszystkie super
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2009-03-13, 10:14    Odp: Książki

Tolkien - Hobbit
Lem - Opowieści o pilocie Pirxsie
Exupery (czy jakoś tak) - Mały Książe
i jeszcze tajemnica śmierci Jima Morrisona, autora nie pamiętam ;p
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Jarun 


Wiek: 41
Posty: 118
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2009-03-13, 20:31    Odp: Książki

Ostatnio czytałem "Na ostrzu noża" autora Miroslav Žamboch . Opowieść jest w dwóch tomach co nie przeraża jak się je czyta , bo czyta się je jednym tchem . Otóż akcja dzieje się w czasach ognia i miecza (chyba XV w.) Bohaterem jest najemnik o imieniu Koniasz , który dostaje propozycje od wpływowego bankiera chronić i doprowadzić na miejsce wielką zbieraninę ludzi aby zakolonizowali nową ziemię . Rzeczy się maja tak że "konkurencja" za wszelką cenę nie chce do tego dopuścić i na wszelkie sposoby stara się temu zapobiec . Koniasz nie jest sam , poznaje wielu ludzi w tym dowódców i płatnych zabójców , rzezimieszków którzy z nim współpracują , albo knują zdrady . Ksiązka jest bardzo wciągająca , występuje w niej wiele walk , bardzo ciekawych zdarzeń i sytuacji , a do tego wcale się nie nudzi - nie pamiętam żeby choć jedna strona była nie ciekawa !!! :) Polecam i ostrzegam - Wciąga ! :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
MBoX 


Wiek: 36
Posty: 158
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2009-03-13, 20:42    Odp: Książki

Tak, ja ze swojej strony mam mały wniosek:
Jeśli już piszemy w tym temacie, to może zamiast bezsensownego wypisywania samych tytułów, będziemy pisać również coś na temat samej książki, żeby jakos polecić albo zaciekawić czytających, jak to zrobił kolega Jarun i pare osób wyżej.. (Bo same gołe tytuły to możemy sobie w księgarni na półce pooglądać) ;>
_________________
Listen To The LION... Inside Of You
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu