Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
strong50

Posty: 17
Wysłany: 2013-03-14, 15:40    Idzie Dysc

Witam potrzebuję tabu do PIosenki "Idzie dysc"
Mógłby mi ktoś rozpisać? A jak jest wmiare łatwa bez podciągów to nuty wystarczą bo nie mogę nigdzie znaleźć prostej wersji. Zazwyczaj są trzy Bemole, a ja nie umiem grać podciągów.

Z góry dzięki
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pan_Jakub 

Wiek: 34
Posty: 93
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Słupsk/Radom
Wysłany: 2013-03-15, 01:06    Odp: Idzie Dysc

Trzy bemole przy kluczu wskazują, że utwór najpewniej jest w tonacji Es-dur, lub c-moll. W tym utworze raczej będzie to tonacja durowa, czyli na harmonijce (Es-dur) będzie się grało w I pozycji - tak więc podciągów nie będzie ewentualnie na 3 kanale. (podciągi by były, jeśli chciałbyś zagrać to na harmonijce innej tonacji, lub jeśli w zapisie nutowym widniały by bemole/krzyżyki przy poszczególnych nutach. Jeśli podeślesz mi te nuty, które znalazłeś to Ci rozpiszę...

Offtop - noszę się od jakiegoś czasu, żeby wypisać podstawy klasycznych zasad muzyki dla harmonistów posługujących się tabulaturą. Tylko kurczę, nie wiem czy jest sens... Ogarnięcie zapisu nutowego nie jest takie trudne. Może powinienem założyć vlog'a na youtubie i wykładać w ten sposób? \bo z samej pisaniny to się nie każdy połapie.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2013-03-15, 11:10    Odp: Idzie Dysc

Offtop ciąg dalszy.
Jakubie, uważam tak samo jak Ty. Znajomość teorii muzyki niestety kuleje. Też rozpisywałem z nut proste melodie na tabulaturę. Najlepiej zacząć od C-dur. Jak już to się opanuje, to tylko rozpisać ćwierćnuty na pięciolinii w każdej tonacji (by znaki przykluczowe były) z opisem pod spodem jaki to kanał i gotowe. Bemole i krzyżyki, że opuszczają i podnoszą o półtonu i z taką ściągawką (np. jedna kartka A4) każdy nawet nie znając teorii muzyki i koła kwintowego da radę nuty na tabulaturę przełożyć.

Jakiś czas temu chciałem sobie zrobić zegarek i na cyferblacie umieścić koło kwintowe z informacjami dodatkowymi, ale nikt nie zainteresował się tym na tyle, by zrobić coś takiego, a jeden egzemplarz trochę drogo by wyszedł.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
strong50

Posty: 17
Wysłany: 2013-03-15, 13:41    Odp: Idzie Dysc

Znalazłem inne nuty i spróbowałem to rozpisać. Wyszło tak:

5 (6) 5 (6) (7) 7
8 8 (9) 8 (8) (6)
(8) (8) (8) (8) 8 (9) 8 8 (8) 7 (7) (6) 5 (6) 5 (6) (7) 7
8 8 (9) 8 (8) (6)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu