Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy Mapa Google
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Rzeszot 


Wiek: 31
Posty: 405
Otrzymał 48 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-11-16, 15:59    [Koncert] XXXII Warsaw Blues Night - 29.XI.2007, Proxima29 listopada 2007, godz. 19.00
klub Proxima, ul. Żwirki i Wigury 99a
Gwiazda wieczoru: Frank Morey and His Band
Suport: Karolina Cygonek & ToMi Blues Kapela
Chicago Blues Revue
Bilety: 30 zł w przedsprzedaży, 35 zł w dniu koncertu, studenci i uczniowie 20 zł
29 listopada ponownie spotkamy się w klubie Proxima w ramach cyklu Warsaw Blues Night. 32. edycja imprezy będzie z pewnością niezapomnianym wydarzeniem. W finale wieczoru ujrzymy amerykańskiego barda Franka Moreya. Urodził się w mieście Jacka Kerouca, kultowego pisarza ery bitników. Być może dlatego w jego muzyce czuje się tak silne piętno amerykańskiej kultury alternatywnej – stąd określa się jego styl mianem alternative blues. Miłośnicy zadymionych knajp pełnych jazzu i wolności znajdą tę atmosferę w twórczości Franka Moreya. Jego muzyka oprócz surowości powojennego bluesa, pełna jest folkowej buntowniczości wczesnego Boba Dylana, czasem liryzmu Leonarda Cohena. Jego maniera wokalna najbardziej przypomina niepowtarzalny szorstki a ciepły śpiew Toma Waitsa. Frank Morey w sobie tylko znany sposób potrafi tworzyć muzykę zarówno rozbrajająco wzruszającą, jak i pełną amerykańskiego rock’n’rollowego luzu i humoru. Jego songi wypełniają bohaterzy znani z opowieści Waitsa, Bukowskiego, Kerouca – outsiderzy, zagubieni kochankowie, ludzie złamani, szukający własnej drogi.
Warszawski występ będzie częścią pierwszej ogólnopolskiej trasy. W Polsce Morey wystąpi ze swym stałym zespołem. Oprócz lidera, który śpiewa, gra na gitarze i harmonijce ustnej, usłyszymy kontrabasistę Andrew Bergmanna i niezwykłego perkusistę. Scott Pittman bowiem wykorzystuje archaiczny zestaw perkusyjny, który perfekcyjnie pasuje do zakręconych kompozycji Moreya.
Jeśli lubicie amerykańską alternatywę, a nie znacie Franka Moreya, to może być to jedyna okazja, by go zobaczyć.

Koncert gwiazdy wieczoru poprzedzą występy wykonawców, których można określić jako młoda krew polskiego bluesa.
Chicago Blues Revue to stołeczny duet, który tworzą Antek Kurek – harmonijka – i Witek Bielski – wokal i pianino. Panowie pomimo młodego wieku, są już dobrze znani miłośnikom bluesa, zwłaszcza w Warszawie, gdzie często koncertują w klubie Tygmont.
Karolina Cygonek & ToMi Blues Kapela jest zespołem, który dał się poznać polskiej publiczności z jak najlepszej strony na największych polskich festiwalach m.in. Rawa Blues Festiwal, Jimiway i Olsztyńskie Noce Bluesowe. Siłą napędową zespołu jest wokalistka, która swym silnym wyrazistym głosem zasłużyła na miano jednej z najbardziej utalentowanych śpiewaczek bluesowych w naszym kraju. Liderem zespołu jest gitarzysta Tomasz Miturski, a niezwykłości składu dodaje grający na mandolinie Artur Hołuszko.
_________________
"Obecnie bluesmani wolą pokazać w swojej grze jakich technik się nauczyli, zapominając o przekazywaniu przez muzykę swoich uczuć. Sam się do tego przyznaję..." Khalif Wailin' Walter
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu