Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Leafman 

Wiek: 26
Posty: 145
Otrzymał 6 punkt(ów)
Wysłany: 2011-04-02, 19:10    Końcowa zagrywka Indianera w "Skazanym na Bluesa"

Czas wziąć się za granie ze słuchu. Po odkrywaniu wielu prostych melodii postanowiłem znaleźć coś bluesowego, więc wybrałem tą prostą zagrywkę.
(2)(3)(4) (4)(3)(4)(3)
(3) 4 (4) (3) (2)
(2)(3)(4) (4)(3)(4)(3)
$* (3) 4 (4) (3) (2) i leciutkie 2
(23) (23) [23] (23) (23) [23] (4) (3)
(23) (23) [23] (3)' 3

$*- Tu Indianer zrobił takie zadęcie w [23] od niechcenia. Nie wiem czy to jest poprawne czy nie.

No i jak mi poszło?

Aha zapomniałbym. Link do zagrywki:
http://www.youtube.com/watch?v=cO-tH5JcNNE
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Mrmax2102 

Wiek: 27
Posty: 17
Skąd: Gorzów Wlkp
Wysłany: 2011-04-17, 15:31    Odp: Końcowa zagrywka Indianera w "Skazanym na Bluesa"

kolego drogi jaka jest najlepsza tonacja do tego?
_________________
Nie wchodzić! Ostre rżnięcie harmoszki!!!
~~~~~~~~
Mówcie mi Chocolate
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Leafman 

Wiek: 26
Posty: 145
Otrzymał 6 punkt(ów)
Wysłany: 2011-04-17, 16:24    Odp: Końcowa zagrywka Indianera w "Skazanym na Bluesa"

Nie wiem, ale ja to gram w C i jest dobrze.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
piracik 


Wiek: 32
Posty: 158
Otrzymał 21 punkt(ów)
Skąd: Otwock
Wysłany: 2011-04-17, 17:43    Odp: Końcowa zagrywka Indianera w "Skazanym na Bluesa"

Indianer gra to na harmonijce w C
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
robi-97 

Wiek: 26
Posty: 115
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Kaźmierz
Wysłany: 2011-05-25, 16:32    Odp: Końcowa zagrywka Indianera w "Skazanym na Bluesa"

nie daje rady z tymi wdechami mam za dużo powietrza w płucach ma ktos na to rade?
_________________
"Śpię na zielonej łące
Lub pod namiotem z brzóz
Czasem dajemy koncert
Ja i ten stary blues"
SDM - po strunach do nieba"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2011-05-26, 07:37    Odp: Końcowa zagrywka Indianera w "Skazanym na Bluesa"

Zmień harmonijkę. Na Silver Starze (jak i na wszystkich wyrobach harmonijkopodobnych) potrzebujesz bardzo silnego zassania (zadęcia zresztą również).

W przerwach między dźwiękami musisz się też nauczyć jak najbardziej bezgłośnego "wyrzucania" nadmiaru powietrza z płuc.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
robi-97 

Wiek: 26
Posty: 115
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Kaźmierz
Wysłany: 2011-05-26, 15:11    Odp: Końcowa zagrywka Indianera w "Skazanym na Bluesa"

Będzie będzie blues session standard tylko niech nastąpi dzień dziecka
_________________
"Śpię na zielonej łące
Lub pod namiotem z brzóz
Czasem dajemy koncert
Ja i ten stary blues"
SDM - po strunach do nieba"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Leafman 

Wiek: 26
Posty: 145
Otrzymał 6 punkt(ów)
Wysłany: 2011-06-06, 18:13    Odp: Końcowa zagrywka Indianera w "Skazanym na Bluesa"

Może to i offtop, ale błagam Cię z całego serca uważaj na 4 kanał na wydechu, bo skończysz jak ja!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Kotlet 


Wiek: 27
Posty: 27
Skąd: Łańcut k. Rzeszowa
Wysłany: 2011-06-09, 13:54    Odp: Końcowa zagrywka Indianera w "Skazanym na Bluesa"

Pozdrawiam kolegów po pierwsze primo : Zagram to na D-dur?
po drugie primo: Robi-97 Widzę że wziąłeś mój wierszyk :hah:
_________________
Trojden Niech Blues Będzie z Tobą!

Blues jest Bogiem
Granie nałogiem
Czysty Dźwięk to podstawa
A Podciąg to zabawa
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
mr.Michalos 


Wiek: 26
Posty: 626
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Polska
Wysłany: 2011-06-09, 18:57    Odp: Końcowa zagrywka Indianera w "Skazanym na Bluesa"

Kotlet, masz coś takiego jak Seydel Tab Tool :) Wystarczy wklepać te taby i zmienić tonację, ale będziesz wtedy grał w innej pozycji. A zagrać na D też się da. Interwały te same, nieprawdaż? ;) Jednakowoż będzie brmiało nieco inaczej (wyżej niż oryginał).

Pozdrawiam

Ps. W razie potrzeby proszę o sprostowanie ewentualnego błędu :P
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2011-06-09, 19:21    Odp: Końcowa zagrywka Indianera w "Skazanym na Bluesa"

Przy przetransponowaniu do innej pozycji tylko pojedyncze dźwięki mogą w 100% siedzieć (pod warunkiem perfekcyjnego zagrania wszystkich podciągów i overów). Ale już takich samych akordów nie uzyskasz (a przynajmniej nie zawsze) - chyba, że grając 3 dźwięki naraz jeden zagrasz czysto, drugi podciągniesz, a na trzecim zagrasz over (albo inna kombinacja). Ale to chyba fizycznie niemożliwe, tego nawet Howard Levy nie umie :) ... Trzy ryje trza by mieć. :D Więc raczej lepiej zagrać w tej samej pozycji, po prostu będzie brzmiało wyżej i to niewiele ( pomiędzy C której użyto w oryginale a D są tylko 2 półtony różnicy). Tyle, że nie zagrasz razem z filmem. ALe i na to jest metoda: znaleźć plik z samym nagraniem, wrzucić w jakiś program do obróbki typu midi i zmienić tonację nagrania.
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
zhili

Posty: 2
Wysłany: 2011-09-18, 18:27    Odp: Końcowa zagrywka Indianera w "Skazanym na Bluesa"

Może mi ktoś wyjaśnić co oznacza "[23]" ? jak to zagrać?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Gaius

Posty: 34
Otrzymał 2 punkt(ów)
Wysłany: 2011-09-18, 18:46    Odp: Końcowa zagrywka Indianera w "Skazanym na Bluesa"

Są to kanały 2 i 3 grane na wydechu równocześnie.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Dżem 


Wiek: 25
Posty: 16
Skąd: Kietrz
Wysłany: 2011-11-15, 18:37    Odp: Końcowa zagrywka Indianera w "Skazanym na Bluesa"

Już trochę czasu minęło od ostatniego postu, ale bardzo bym chciał grac ''poszątkową'' zagrywkę indianera .. tą końcową właśnie z tych powyżej tabów mam opanowaną. Bardzo mi się spodobała ta początkowa .. :P
Bardzo proszę o pomoc .. niestety na you tube nie udało mi się odnaleźc samej zagrywki ale jest ona grana ok minuty 2:02 http://www.youtube.com/wa...feature=feedlik

Z góry dziękuję!
Pozdrawiam:
Dżem :harp:
_________________
''W życiu piękne są tylko chwile'' - R.Riedel
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamo881 


Wiek: 24
Posty: 4
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 2013-07-22, 11:13    Odp: Końcowa zagrywka Indianera w "Skazanym na Bluesa"

:harp: super
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu