Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2010-04-10, 10:16    Tragedia w Smoleńsku

SŁÓW MI BRAK! Bądźmy razem w smutku.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2010-04-10, 10:21    Odp: Tragedia w Smoleńsku

I teraz się zacznie dyskusja na temat kupna samolotów...
Jak zwykle PO TRAGEDII...
"Mądry Polak po szkodzie..."
I choć nie byłem za polityką Kaczyńskiego, jednak żal mi...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
WoopeQ 

Wiek: 35
Posty: 33
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: warszawa
Wysłany: 2010-04-10, 11:10    Odp: Tragedia w Smoleńsku

Moje zdanie o jego prezydenturze nie było najlepsze, ale tak kończyć się nie powinna. [*]
_________________
tak, wiem, piszę bez ładu, składu i chaotycznie, ale staram się zachować sens wypowiedzi ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
jouzel 


Wiek: 33
Posty: 16
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Opolskie
Wysłany: 2010-04-10, 11:14    Odp: Tragedia w Smoleńsku

Ja też nie byłem jego zwolennikiem, ale zginęli ludzie, a każda śmierć jest tragedią, czy to zwykłego kowalskiego czy prezydenta lub ministra.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2010-04-10, 11:24    Odp: Tragedia w Smoleńsku

[color=#090000]Wiadomość o śmierci pary Polskiej Pary Prezydenckiej i członków delegacji Rządowej ... wstrząsnęła mną dogłębnie, trudno pogodzić się z tak wielką stratą tylu znamienitych osób. Łączmy się w smutku jako Polacy i muzycy, miłośnicy gry na harmonijkach.
Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie![/color]

[color=#090000] +++[/color]
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
INIM 


Posty: 471
Otrzymał 7 punkt(ów)
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2010-04-10, 12:07    Odp: Tragedia w Smoleńsku

No, brak słów.
Najbardziej mnie boli, że te przetargi na samoloty trwały już parę lat i dopiero teraz - po tej tragedii - ktoś się temu przyjrzy.
_________________
"Stadion Narodowy to zawsze będzie Śląski..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 33
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-04-10, 13:20    Odp: Tragedia w Smoleńsku

Ja napisze tylko tyle.
Zero uwag na prezydenta bo był jaki był i jaki sens ma teraz psioczenie czy inne gadanie bez sensu.
Tragedia jest tragedią, strata dla ludzi, strata dla państwa.
Jak pewnie wiecie, marszałek sejmu obejmuje władzę w państwie na okres do (EDIT - pomyliłem się ) wybrania nowego prezydenta.

Wypowiem się na temat żałoby tylko.
Uważam, że byli to najważniejsi ludzie w Państwie. Bo byli.
Ale uważam za złe to, co się dzieje. Niesmakiem wręcz napełniło mnie odwołanie MOTOSERCA - akcji organizowanej przez motocyklistów, cel szczytny - zbiorka krwi.
Można przecież uczcić ich pamięć, a czy prezydent chciałby, żeby rzesza osób straciła szanse na życie gdy on sam zmarł? A ta krew - to życie.

Wszystko można z mniejszym hukiem, ale teraz, gdy nie ma głowy państwa, trzeba szybko znaleźć nowego prezydenta, bo jesteśmy zarówno bezbronni jak rozbici.

Z tego co wiem, dużo PiS-u zginęło. To niszczy także niejako nasz sejm.

Panowie, sytuacja jest zla, jest smutna, trzeba jednak pamiętać, żeby w świetle (czy też cieniu) smutku i rozpaczy pamiętać o tym, że nie można się zatracić a jak najszybciej działać.

Liczę na to, że wszyscy, którzy mają prawo głosowania, będą uczestniczyć w wyborach powszechnych.

Niestety, tragedia z przyczyn niby nie zależnych, a jednak winni są ludzie - którzy nie przeprowadzili modernizacji .
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2010-04-10, 19:50    Odp: Tragedia w Smoleńsku

Rzeczpospolita Polska poniosła wielką stratę. Zginęła Para Prezydencka, szefowie instytucji o ogromnym znaczeniu, zarówno politycznym, ekonomicznym, czy wojskowym. Odeszli przedstawiciele rządu i parlamentarzyści, stanowiący istotny element polskiej sceny politycznej. Ale najważniejsze jest to, że zginęli LUDZIE. 96 osób, których życie skończyło się kilka minut przed 9 rano, którzy zostawili niezałatwione sprawy, mający plany na przyszłość. Zostawili rodziny, bliskich, przyjaciół. Jest to tragedia zarówno na poziomie politycznym, ale jeszcze ważniejszy jest jej czysto ludzki wymiar. O tym też należy pamiętać.

Zgadzam się w pewnej mierze z tym co napisał Harry. W obliczu zaistniałych zdarzeń należy jak najszybciej podjąć działania zmierzające do stabilizacji sytuacji i odbudowy politycznej kraju. Władze polskie z Bronisławem Komorowskim na czele muszą zmobilizować się, przeprowadzić szybko (a jednocześnie fachowo) wybory na kierownicze stanowiska odpowiednich instytucji, a także przygotować przyspieszone wybory prezydenckie. I w tym miejscu obywatele mają wielką rolę do spełnienia. Pamiętajmy o tragedii, ale żyjmy teraźniejszością. Jeszcze raz składam wyrazy współczucia i kondolencje rodzinom ofiar.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2010-04-10, 21:27    Odp: Tragedia w Smoleńsku

Również łączę się w bólu z rodzinami ofiar. Długo nie mogłem uwierzyć w to co czytam i widzę w telewizji, to wszystko brzmiało jak jakiś żart - ponury, niesmaczny i kompletnie nie ma miejscu. I przyłączam się do zdania że to tragedia przede wszystkim ludzka - poglądy polityczne powinny zostać w tym momencie odłożone stanowczo na bok. To nie czas ani miejsce na ocenianie ich poczynań - oceny dokona historia.

Jako kraj ponieśliśmy też ogromną stratę i musimy się po niej jak najszybciej podnieść. Im szybciej powrócimy do codzienności (mając w pamięci to, co się stało i wyciągnąwszy z tego wnioski na przyszłość), tym lepiej dla nas wszystkich. Mam nadzieję, że będę miał tutaj możliwość oddania głosu w przyśpieszonych wyborach prezydenckich.
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
mazur 


Posty: 67
Skąd: Białystok
Wysłany: 2010-04-10, 22:29    Odp: Tragedia w Smoleńsku

Można by pisać wiele. Ale na to co sie stało nie ma dobrych słów. Kondolencje dla rodzin ofiar
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-04-11, 14:17    Odp: Tragedia w Smoleńsku

Dołączam się w bólu... Nie umiem słowami wyrazić współczucia.
http://w978.wrzuta.pl/audio/58MXQBLmeYx/b_tws

(sory za klikanie w tle, które wszystko psuje.... nie da się mojego brata doprosić, żeby przestał, musiał sobie d*py na portalu o modelkach oglądać)
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
laik 

Posty: 203
Otrzymał 3 punkt(ów)
Wysłany: 2010-04-11, 20:38    Odp: Tragedia w Smoleńsku

ZGINELI LUDZIE - ZGINELI POLACY !!! TO WIELKA STRATA DLA NAS WSZYSTKICH - OBOJETNIE JAKIE POGLADY REPREZENTUJEMY...czy wielu zmieni swoje poglady i znajdzie RESPEKT dla politycznych przeciwnikow i wspolrodakow ?NIE WIERZE...SZCZERZE MOWIAC , ZE COKOLWIEK SIE W TEJ MATERII ZMIENI.....NA LEPSZE.

Wyrazy najglebszego wspolczucia Rodzinom Ofiar oraz wszystkim Polakom (rowniez na Obczyznie).
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
sebach 

Wiek: 34
Posty: 154
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Krakow
Wysłany: 2010-04-12, 12:03    Odp: Tragedia w Smoleńsku

Owszem, ale robienie z niego teraz bohatera narodowego, wspaniałego człowieka, męża stanu i przyjaciela sportu to juz hipokryzja. Pięć lat sie ośmieszał irasiadami i borubarami czy perejrami - ale teraz jest najwiekszym przyjacielem sportu.

Media są zaklamane, umarł - potrzeba go pokazać w dobrym świetle to nazmyślają czego sie da... A mogliby własnie w obliczu 'takiej niewyobrażalnej tragedii' dać sobie spokój z tą całą szopką, smutnymi filmami, podkładami na pianinie z muzyką pogrzebową itd.

Mnie osobiscie to razi, razi moje uczucia estetyczne, bo to jest po prostu kiczowate do granic możliwości, a z czegoś takiego nie powinno sie robić kiczowatego widowiska
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
*Bart Łęczycki 


Posty: 600
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-04-12, 14:18    Odp: Tragedia w Smoleńsku

Ja też jestem wstrząśnięty tą całą sytuacją. Podobnie jak media oraz inne państwa. Nawet H.Levy napisał mi list z kondolencjami... Stało się, co się stało chociaż mocno ubolewam, że nie wyciągamy wniosków z własnych błędów czy wcześniejszych tragedii tego typu (wypadek helikoptera L.Millera, katastrofa K.A.S.A itd).

Jan Kochanowski napisał dawno temu:
[i]Cieszy mię ten rym: Polak mądry po szkodzie:
lecz jeśli prawda i z tego nas zbodzie,
nową przypowieść Polak sobie kupi,
że i przed szkodą, i po szkodzie głupi[/i]

Nie chciałbym tutaj zagłębiać się w politykę, ale może wreszcie zakupimy nowoczesny rządowy samolot, zamiast jakiś kuriozalnych wydatków z budżetu (np. na ŚOB) ?!?!
Ile jeszcze osób ma zginąć, aby wyciągnąć odpowiednie wnioski?

Szkoda słów, chyba wrócę do swoich ćwiczeń...

Pozdrowienia epistemologiczne
_________________
www.bleczycki.com
bleczycki@gmail.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Drui 

Posty: 292
Otrzymał 18 punkt(ów)
Wysłany: 2010-04-12, 15:12    Odp: Tragedia w Smoleńsku

SMUTEK

WIELKI SMUTEK I ŻAL

że cokolwiek by się nie działo, zawsze znajdą się ludzie skłonni wydrwić, podeptać lub nie wiedząc jak unieść powagę chwili - będą pisać o banałach jak polityka, stan samolotu itp.

Szczerze rozumiem, że nie zawsze wiadomo co w takiej chwili powiedzieć... wtedy najlepiej zamilknąć, z szacunku dla zmarłych, z szacunku dla ludzi którzy chcą to przeżyć w skupieniu, oddać chołd jeśli nie konkretnym ludziom, to Polsce.

Zamilczmy.









:x
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Chabi ^^ 

Wiek: 31
Posty: 31
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Płock
Wysłany: 2010-04-13, 23:15    Odp: Tragedia w Smoleńsku

Wielka tragedia... tylu naszych rodaków, tak ważnych dla funkcjonowania państwa zginęło.

Uznawałem ich niektóre poglądy czy działania za głupie i nierozważne i nie będzie mi ich brakować jako polityków... ale jako ludzi. Tylu Polaków zginęło, chyba nikt nie spodziewał się tak strasznej katastrofy...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu