Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
slawolo6 

Wiek: 33
Posty: 6
Otrzymał 1 punkt(ów)
Wysłany: 2013-07-04, 12:52    Zgranie się z podkładem

Witam
Nie wiedziałem, w jakim temacie mam zamieścic pytanie. Ciekawi mnie czy można nauczyć się zgrywać, dopasowywać styl gry, prędkość itd do podkładu/ zespołu grając na harmonijce ? Czy wystarczy ćwiczyć, czy jeśli brak mi słuchu muzycznego to nigdy mi to nie wyjdzie ? Pytam, ponieważ grając na sucho w miarę coś mi tam wychodzi, coraz lepiej, ale jak mam zagrać pod jakąś gitarkę z bębnami na przykład to nie potrafię się dopasować aby to jakoś wszystko razem brzmiało.
Jakieś wskazówki, porady ???
dzięki
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
GaceQ123 


Wiek: 31
Posty: 172
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: Węgrzce, k. Krakowa
Wysłany: 2013-07-04, 14:22    Odp: Zgranie się z podkładem

Powiem tak, słuch muzyczny zawsze się wyrabia z ćwiczeniami jak grasz na harmoszce ;)
to jest kwestia grania, grania i jeszcze raz grania, z czasem wejdzie Ci ten "feeling" i będziesz grał tak jak chcesz :) Będziesz czuł klimat podkładu to i Ty z czasem będziesz budował napięcie w Twojej improwizacji.

Myślę że jest to kwestia ćwiczenia, naśladuj (NIE KOPIUJ) swoich idoli :) a wtedy samo przyjdzie ;) Zobaczysz :)
_________________
"If you can dream it, you can do it " - Walt Disney
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
eddy14 

Wiek: 35
Posty: 1
Wysłany: 2014-01-22, 06:16    Odp: Zgranie się z podkładem

Thanks for sharing.
_________________
Braindumps http://www.brain-dump.biz
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Janek Domański 


Wiek: 40
Posty: 160
Otrzymał 15 punkt(ów)
Skąd: Szczecinek/Piła
Wysłany: 2014-01-23, 16:44    Odp: Zgranie się z podkładem



Dodano: 2014-01-23, 16:44
Spokojnie. Gra z akompaniamentem to coś co dopiero zacząłeś ćwiczyć. Jak wszystko - nie wychodzi od razu super. Ćwicz dalej. Z takich prostszych ćwiczeń to mogę polecić uczenie się improwizować do danego utworu od rzeczy najłatwiejszych. Może to być nawet jeden kanał do złapania rytmu. Później coraz bardziej skomplikowane rzeczy. Druga sprawa to podkłady. Dużo fajnych jest na jutubie. Wpisz "backing track". Do wyboru do koloru. Tylko żeby tonacja Ci się zgadzała. Musisz dobrać właściwą harmonijkę i pozycję do tonacji utworu. Na jutubie przeważnie jest podana tonacja podkładu.

A jak już zaczniesz grać z prawdziwym zespołem, to pamiętaj, że to relacja między Tobą, a resztą to nie relacja solo-podkład. Zespół jest zespołem i przez swoją grę możesz okazać zespołowi szacunek. Dobrze jest uważnie słuchać - i nawiązać muzyczny kontakt we obie strony. Jak ktoś poza tobą zaczyna bardziej improwizować i próbuje wybić się dio przodu, to trzeba lekko się uspokoić i posłuchać, bo jest czego. Możesz wtedy też umiejętnie nawiązać do czyjejś improwizacji.

dobrej zabawy!
_________________
jestem janek. czasem robię animacje. na zdjęciu po lewej - synek michaszek
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu