Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
gmx

Posty: 233
Otrzymał 26 punkt(ów)
Wysłany: 2010-06-23, 17:40    Zestawy naprawcze

Mało jest na naszym rynku zestawów naprawczych/tuningujących to harmonijek. Poza tym ich cena potrafi odstraszyć: od 109 zł Lee Oskar, 169 zł Hohner Set, + inne dostępne na Harponline, gdzie cena zestawu przewyższa 150 euro.

Moje pytanie jest następujące: czy ktoś kiedyś z tego korzystał? Jeśli tak to proszę o opinię.
Czy znalazł ktoś substytuty tych narzędzi? Chodzi mi głównie o te płaskie "pilniki" metalowe do poprawiania odstępów stroika od bocznych krawędzi.
Próbowałem znaleźć odpowiednio miękki metal, ale nie udało mi się.

Ostatnio chciałem kupić kamerton, którego kulka świetnie nadaje się do wyrównywania krawędzi etc. Niestety to nadal sprawa rzędu ok. 20 zł w zwykłym sklepie muzycznym.

Poza tym do robienia wcięć w krawędziach otworów na stroiki chciałem użyć szprychy rowerowej zakrzywionej i wyostrzonej na końcu na kształt ostrza noża. Ostrza scyzoryka, które wypróbowałem nie dają mi odpowiedniego komfortu manualnego chyba przez swoją grubość i twardość.

Na co dzień do regulacji stroików używam wykałaczki :) ale chciałbym zacząć modyfikować harmonijki bardziej profesjonalnie.

Pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-06-23, 17:48    Odp: Zestawy naprawcze

Pilniki jubilerskie, jak mówił Adam Gussow są dobre. Do tych wcięć dobre są drobne dłutka do drzeworytu/linorytu i rylce. Zwłaszcza tzw. nożyk japoński, czyli taki typowy nóż do drzeworytu japońskiego....

|\
| |

taki koniec ma :)

Dobra wykałaczka nie jest zła.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
gmx

Posty: 233
Otrzymał 26 punkt(ów)
Wysłany: 2010-06-23, 18:12    Odp: Zestawy naprawcze

To może masz na myśli nóż snycerski, taki jak tutaj:

http://www.dluta.pl/?k=161

Mi chodzi o substytuty w niskiej cenie :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-06-23, 18:55    Odp: Zestawy naprawcze

Nie, nie coś takiego. Najtańsze dłutka w sklepie plastycznym, radzą sobie z mosiądzem :)
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
gmx

Posty: 233
Otrzymał 26 punkt(ów)
Wysłany: 2010-06-23, 19:09    Odp: Zestawy naprawcze

Jutro pójdę się za tym rozejrzeć.

A jakieś sugestie względem tych cienkich płytek? Kiedyś próbowałem użyć cienkich blaszek, które nakłada się na widełki w skoroszycie. Wyciąłem je w taki szpikulec, ale blaszki okazały się za grube.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-06-23, 19:11    Odp: Zestawy naprawcze

Ja używam w tym celu nożyka do tapet albo żyletki. Ewentualnie męczę się papierem. Tak to nie mam innego pomysłu ale jak mi coś do głowy przyjdzie to dam znać.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu