Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
lukx 


Wiek: 44
Posty: 25
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2012-05-14, 10:30    Wybijanie rytmu się rozpada jak zaczynam grać :)

Panowie zakupilem lekcje Adam Gussow'a Oh Susanna i tam mowi o wybijaniu rytmu podczas gry. Mam z tym sporo problemu jakis jetsem nieskoordynowany bo niby umie wybijac rytm jak slucham muzyki ale jak zacyznam grac to mi noga albo reka przyspiesza i wybija kolejne dzwieki zmaiast trzymac rytm. Sa jakies techniki treningu zbey tak sie nie dzialo?

Plus jeszcze mala prosba jakby ktos mog to przelozyc na taby hrmaonijkowe:

"bierzemy harmonijkę C i włączamy metronom. Ustawiamy bardzo wolne tępo. Powiedzmy 60 bpm (może nawet wolniejsze. Gramy teraz Gamę C-dur (może być przez wszystkie trzy oktawy). Na początku powoli ćwierćnutami (tak jak klika nam metronom), następnie gramy to samo ósemkami (dwa dźwięki na jedno uderzenie metronomu) a następnie szesnastkami. Można Ćwiczyć to samo grając dwa lub cztery razy ten sam dźwięk.
Jak już To opanujemy, próbujemy to samo grając triolą ósemkową (trzy dźwięki na jedno uderzenie metronomu). Później kombinacje ćwierćnuta dwie ósemki, czy ósemka dwie ćwierćnuty. "

czyli Gama C dur w 3 oktawach w cwiertnutach
i pozniej w osemkach jak to bedzie na tabach.
no i te trile osemkowe , cwiercnuta dwi osemki , osemka dwie cwiercnuty.
Dla mnie to czarna magia :)
_________________
www.lukeszeflinski.com :: fotografia
www.lukx.com :: cgi
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2012-05-14, 11:11    Odp: Wybijanie rytmu się rozpada jak zaczynam grać :)

Wybijanie rytmu przyjdzie samo i będzie Ci pomagać w grze - kwestia treningu.

Żeby zagrać przez trzy oktawy to musisz już dobrze bendy umieć.

Na początek zagraj przez jedną oktawę 4 (4) 5 (5) 6 (6) (7) 7 i w dół 7 (7) (6) 6 (5) 5 (4) 4. To jest "do", "re", "mi", "fa", "sol", "la", "si", "do" i w dół "do", "si", "la", "sol", "fa", "mi", "re", "do".

Granie ćwierćnutami. Metronom zazwyczaj wybija ćwierćnuty. Jeżeli masz metrum utworu na 3/4 to co trzecie uderzenie metronomu jest "mocniejsze". Tam przypada akcent "na raz".

Czyli jeśli grasz ćwierćnutami dźwięk powinien trwać "od piknięcia do piknięcia".
Ósemka jest dwa razy krótsza, dźwięk trwa połowę czasu "od piknięcia do piknięcia" a druga ósemka to druga połowa czasu. Analogicznie szesnastki - są o połowę krótsze niż ósemki, "od piknięcia do piknięcia" to są cztery dźwięki równej długości.

Resztę już powinieneś zrozumieć sam np. "ćwierćnuta i dwie ósemki" to jeden długi dźwięk i następnie następujące po nim dwa dwukrotnie krótsze dźwięki.

Jak nadal nie rozumiesz - pytaj (nie jestem chyba najlepszym pedagogiem).

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Ostatnio zmieniony przez Medium 2012-05-14, 12:57, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
lukx
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2012-05-14, 11:41    Odp: Wybijanie rytmu się rozpada jak zaczynam grać :)

Moja rada co do rytmu, to że najlepiej nauczyć się z niego korzystać. Grać wchodząc na rytm, potem dwukrotnie między rytm, czyli 2 razy na tupnięcie (jak bicie serca) a potem próbować i 3 i 4 razy. Jakiś swing, równa melodia, odejście od rytmu przyjdą same jak z samym rytmem sobie poradzisz.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
lukx
lukx 


Wiek: 44
Posty: 25
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2012-05-14, 13:38    Odp: Wybijanie rytmu się rozpada jak zaczynam grać :)

dziekuje Panowie. czyli jest nadzieja...
_________________
www.lukeszeflinski.com :: fotografia
www.lukx.com :: cgi
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu