Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2016-12-06, 23:29    [Warsztaty] Cykliczna nauka z Marcinem Dyjakiem

Gramy systematycznie na diatonicznej :)
p.s.
Już nie ma miejsc na pierwszą grupę. Pozostało tylko otworzyć drugą grupę. Przypominam że zajęcia są co drugi wtorek od 15 do 20. Gdyby powstała druga grupa, to zajęcia będą w każdy wtorek.
Nigdzie i nigdy na Śląsku i w Zagłębiu Dąbrowskim nie było takich systematycznych zajęć na harmonijce diatonicznej.

Zajęcia rozpoczynamy od 10 stycznia 2017 r. godz. 15.00
Miejsce klub Latawiec - Będzin, we wtorki co dwa tygodnie.

Zapraszam :)

szczegóły na priv. lub pod adresem:
http://www.blues.com.pl/v...9f901d5#p805925

Pozdrawiam
Felix
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2017-03-23, 20:50    Odp: [Warsztaty] Cykliczna nauka z Marcinem Dyjakiem

Przemyślenia po 3 miesiącach zajęć.
Dlaczego systematycznie? Porównując jednorazowe choćby dwu-trzydniowe warsztaty lub jakiekolwiek inne rozproszone i niesystematyczne lekcje do systematycznej nauki muzyki -stwierdzono, że w tych ostatnich, są o wiele lepsze wyniki nauczania. Jest progres! Biorąc również pod uwagę, że bardzo dużo uczniów Marcina Dyjaka jest laureatami różnych festiwali, jest to interesujące i „mówi samo za siebie”. Jako harmonijkarz grający „kilka ładnych” lat m. in. w Old Wave i Rockomotive, też się zapisałem, bo nie uważam, że zjadłem wszystkie rozumy, a poprawić można wiele błędów. Również jako obecny uczeń na harmonijce chromatycznej u p. Zygmunta Zgrai powiem z doświadczenia, że stałe lekcje indywidualne dają dużo więcej, niż rozproszone w czasie i różnych miejscach warsztaty.

Śmiem również donieść, że lekcje stałe na harmonijce diatonicznej z Marcinem Dyjakiem mają się w najlepsze.
Jest nas już 6 osób w tym jedyna dama. Dużo materiału do nauki, ale co dwutygodniowe zajęcia dają czas na przerobienie bieżących zadań. Indywidualna lekcja z mistrzem daje więcej, niż wcześniejsze warsztaty, których miałem okazję kilka razy organizować, a także na tych innych w których uczestniczyłem.
Każdy z nas ma oczywiście inny tok nauczania i inny poziom wiedzy. Jest czas na poprawienie nabytych już wcześniej błędów lub nawyków np. w zadęciu (oddychanie z przepony), precyzji wydobywania dźwięków lub improwizacji.
Lokalizacja zajęć wydaje się być sprzyjająca, a atmosfera luźna. mamy swoje mini pomieszczenie na naukę, nikt nam nie przeszkadza. Jest Laptop i nagłośnienie do odtwarzania podkładów muzycznych.
Można na miejscu zjeść. Klub latawiec częstuje b. świeżymi darmowymi zupkami własnej produkcji.
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Climber 

Posty: 2
Skąd: Tychy
Wysłany: 2017-10-30, 18:33    Odp: [Warsztaty] Cykliczna nauka z Marcinem Dyjakiem

Witaj,

Od marca tego roku próbuję gry na harmonijce, samodzielnie, z internetu. Mam obecnie "w repertuarze" około 25 melodii granych po tabach, zazwyczaj czysto prawie w 100%. Nie opanowałem jeszcze bendingu, chociaż ap tuner w laptopie pokazuje mi że niby obniżam dźwięki.
Czuję od jakiegoś czasu że potrzebuję lekcji na żywo i tak wpadłem na Twojego posta o zajęciach w Latawcu. Chciałem zapytać czy macie może jedno miejsce wolne i jakby to organizacyjnie wyglądało? Przeczytałem że co drugi wtorek od 15 do 20. Kończę pracę we wtorek po 15 w Tychach, także równo na 15 bym się nie wyrabiał.
Daj proszę znać czy jest opcja dołączyć.

Pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2017-10-31, 15:35    Odp: [Warsztaty] Cykliczna nauka z Marcinem Dyjakiem

Climber napisał/a:
Daj proszę znać czy jest opcja dołączyć.


Sądzę, że da się jakąś lukę dla ciebie wyszukać. Ok. sprawdzę i podam na którą godzinę.

Lekcje w poniedziałki (tak wyszło) i nic tu nie zmienimy.

p.s. podaj na priva swój telefon, będzie można sprawniej to zorganizować.



Pozdrawiam Felix
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
fokerss
[Usunięty]

Wysłany: 2017-11-01, 10:07    Odp: [Warsztaty] Cykliczna nauka z Marcinem Dyjakiem

Kolego Climber, nie zawracaj sobie głowy zajęciami co dwa tygodnie - to taka moja rada. Napisz do Marcina Dyjaka i umów się z nim na indywidualne lekcje przez SKYPE. Podczas godzinnej lekcji Marcin całą uwagę poświęci Tobie a nie grupie. Wiem coś na ten temat, sam uczestniczyłem w wielu warsztatach, cenię sobie warsztaty, dużo się nauczyłem - ale dopiero lekcje przez komunikator internetowy z Marcinem uświadomiły mi, jak wygląda profesjonalna nauka gry na harmonijce i jakie przynosi efekty. Nagraj sobie teraz swój najlepszy utwór i po roku nauki u Marcina nagraj go sobie ponownie - zdziwisz się w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Pozdrawiam.
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2017-11-01, 11:15    Odp: [Warsztaty] Cykliczna nauka z Marcinem Dyjakiem

fokerss napisał/a:
Kolego Climber, nie zawracaj sobie głowy zajęciami co dwa tygodnie - to taka moja rada. Napisz do Marcina Dyjaka i umów się z nim na indywidualne lekcje przez SKYPE. Podczas godzinnej lekcji Marcin całą uwagę poświęci Tobie a nie grupie


@ fokerss

Najwyraźniej nie wiesz, jaki charakter mają lekcje z Marcinem Dyjakiem w będzińskim klubie muzycznym LATAWIEC.

A mają godzinną i indywidualną naukę !

Pozdrawiam Felix
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
fokerss
[Usunięty]

Wysłany: 2017-11-01, 17:30    Odp: [Warsztaty] Cykliczna nauka z Marcinem Dyjakiem

Skoro tak, to 100 razy lepiej na żywo niż przez Skype. Przez Skype 100 razy lepiej niż grupowo ;-) Najważniejsze w tym wszystkim jest jednak to, że z Marcinem.
 
 
Climber 

Posty: 2
Skąd: Tychy
Wysłany: 2017-11-02, 21:31    Odp: [Warsztaty] Cykliczna nauka z Marcinem Dyjakiem

Bardzo dziękuję za troskę i porady. Już się nie mogę doczekać zajęć :-) Pozdrawiam.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu