Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
gitowiec 


Wiek: 35
Posty: 24
Skąd: Bolesławiec
Wysłany: 2011-01-24, 19:28    [Warsztaty] Blues nad Bobrem 8-15 sierpnia 2011

Witam, informuję że ruszyły zapisy na tegoroczne warsztaty. Zapraszam na www.bluesnadbobrem.pl
_________________
Blues z Bolesławca: www.bluesnadbobrem.pl
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Mikael 

Wiek: 29
Posty: 179
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Sanok
Wysłany: 2011-01-24, 20:54    Odp: [Warsztaty] Blues nad Bobrem 8-15 sierpnia 2011

hmmm... jechać na bas, czy na harmonijkę?

chyba jednak harmonijka :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Zamieszkaly 


Wiek: 32
Posty: 698
Otrzymał 86 punkt(ów)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-01-24, 22:12    Odp: [Warsztaty] Blues nad Bobrem 8-15 sierpnia 2011

Mam ten sam dylemat, ale podobno jest luźno to jest można być trochę tu i tu:D Podobno;)
Pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Mikael 

Wiek: 29
Posty: 179
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Sanok
Wysłany: 2011-01-24, 22:16    Odp: [Warsztaty] Blues nad Bobrem 8-15 sierpnia 2011

i otworzyłem listę harmonijkarzy :D

Zamieszkaly napisał/a:
to jest można być trochę tu i tu

w tamtym roku rzeczywiście tak było :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
gitowiec 


Wiek: 35
Posty: 24
Skąd: Bolesławiec
Wysłany: 2011-01-24, 22:43    Odp: [Warsztaty] Blues nad Bobrem 8-15 sierpnia 2011

Dzisiaj ruszyły zapisy a już jest 15 osób zgłoszonych :viva: Jak takie tempo się utrzyma to walka o wolne miejsca jest gwarantowana :P
_________________
Blues z Bolesławca: www.bluesnadbobrem.pl
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Boodzik 

Posty: 291
Otrzymał 14 punkt(ów)
Wysłany: 2011-01-24, 23:04    Odp: [Warsztaty] Blues nad Bobrem 8-15 sierpnia 2011

Cóż, też się nad basówką zastanawiam, ale w wakacje pewnie będe nowy wzmak kupować ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2011-01-25, 19:25    Odp: [Warsztaty] Blues nad Bobrem 8-15 sierpnia 2011

Szkoda niestety że nastąpił taki niesamowity i drastyczny skok cen. w zeszłym roku miało się to tak : 500(zdaje się) bez noclegów, same warsztaty, 700 w pensjonacie i 1100 na zamku. A teraz? To będzie jakiś cud, jeśli zdąże się zapisać przed zamknięciem listy. Znaczy, jeśli uda mi się znaleźć kasę do tej pory... Niestety, zakochałem się w bluesie na ostatnich warsztatach które były moimi pierwszymi, a teraz jak spojrzałem na ceny, to o mało nie zemdlałem.
Szkoda, że tak to wygląda. Z tego co wiem, warsztaty, jak jeszcze były w Bolesławcu to kosztowały znacznie mniej...

Był, taki jeden, co mówił "muzyka jest najważniejsza" - wcześniej się śmiałem...

Słowem, trochę kiepsko.
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Maccarash 

Wiek: 29
Posty: 29
Skąd: Pionki
Wysłany: 2011-01-25, 19:54    Odp: [Warsztaty] Blues nad Bobrem 8-15 sierpnia 2011

Ja też się rozczarowałem cenami. Odkąd postanowiłem sobie że pojadę na te warsztaty ( a było to po zamknięciu listy na te w 2010) zacząłem zbierać pieniądze. Sam nie zarabiam ze względu na wiek , a na dodatek w domciu się nie przelewa.Byłem szczęśliwy bo doszedłem do sumy okoł 600 zł , a tu niespodzianka ... No cóż takie życie , na prawa rynku nic nie poradzę.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Mikael 

Wiek: 29
Posty: 179
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Sanok
Wysłany: 2011-01-25, 21:04    Odp: [Warsztaty] Blues nad Bobrem 8-15 sierpnia 2011

W tamtym roku był jubileusz festiwalu, więc może więcej sponsorów się znalazło? W tym roku warsztaty chyba też krótsze, czyż nie?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
gitowiec 


Wiek: 35
Posty: 24
Skąd: Bolesławiec
Wysłany: 2011-01-25, 21:58    Odp: [Warsztaty] Blues nad Bobrem 8-15 sierpnia 2011

1. W tamtym roku było 9 dni warsztatowych. W tym roku jest ich 8 ale w dniu przyjazdu od razu organizujemy jam session czyli 7 sierpnia.
2. Już w tamtym roku mówiło się o cenie 1500zł za warsztaty i tak miało być ale Stowarzyszenie dostało dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w kwocie kilkuset tysięcy złotych- podejrzewamy że głównie z powodu dobrze napisanego wniosku i jubileuszu imprezy.
3. Zamek Kliczków jest naszym bardzo dobrym partnerem. Warunki finansowe jakie nam stawia są bardzo dobre ale i tak cena jest wyższa niż festiwal w latach ubiegłych w Bolesławcu. Kto był kilka razy na BnB ten wie gdzie się spało, co się jadło.
4. O tym, że cena tegorocznego bluesa będzie większa wiedzieliśmy już podczas trwania ostatniego XX Festiwalu. Sam rozmawiałem z kilkoma warsztatowiczami, żeby nie byli zaskoczeni jak zobaczą taką podwyżkę.
5. Osobiście również jestem tym trochę zasmucony bo z własnego doświadczenia wiem, że nie każdy dostanie kasę na wakacje od bogatych rodziców. W ubiegłych latach miło było patrzeć na warsztatowiczów, którym kasa się kończyła i w trakcie festiwalu szli pograć bluesa na naszym Bolesławieckim rynku. Mało się też jadło ale dobrze się bawiło- był klimat. Festiwal na zamku to już trochę inne realia, mocno złagodzone przez dofinansowanie w zeszłym roku.
Pozdrawiam
_________________
Blues z Bolesławca: www.bluesnadbobrem.pl
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Mikael 

Wiek: 29
Posty: 179
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Sanok
Wysłany: 2011-03-05, 19:22    Odp: [Warsztaty] Blues nad Bobrem 8-15 sierpnia 2011

Widziałem, że na warsztaty zapisała się mocna ekipa z Włoch ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Gladias 


Wiek: 28
Posty: 349
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Nysa/Warszawa
Wysłany: 2011-03-05, 21:05    Odp: [Warsztaty] Blues nad Bobrem 8-15 sierpnia 2011

Szkoda tylko że warsztaty zaczynaja sie tak późno - terminy mi sie nie zgrały. Ale za rok już bede miał "gdzieś" wszystkie terminy poza Bluesem nad Bobrem:D Do zobaczenia za rok. Życze wszystkim miłej zabawy i nauki...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Maccarash 

Wiek: 29
Posty: 29
Skąd: Pionki
Wysłany: 2011-03-06, 18:56    Odp: [Warsztaty] Blues nad Bobrem 8-15 sierpnia 2011

Mam pytanie :
Orientuje się ktoś jak wygląda połaczenie na linii Warszawa-Kliczków ( a jeszcze lepiej Radom-Kliczków :) )? Dostałem olbrzymią szansę na uczestnictwo ale pojawił się warunek ( ahh ta matczyna miłość) - znajdź bezpieczny transport ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2011-03-06, 19:17    Odp: [Warsztaty] Blues nad Bobrem 8-15 sierpnia 2011

Ja Ci chciałem na pkp.pl znaleźć pociąg ale mi nie znalazło stacji Kliczków. Jakieś najbliższe miasto do którego tory sięgają?
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2011-03-06, 19:23    Odp: [Warsztaty] Blues nad Bobrem 8-15 sierpnia 2011

Bolesławiec, tam jest taki "nieoficjalny punkt zborny".
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Maccarash 

Wiek: 29
Posty: 29
Skąd: Pionki
Wysłany: 2011-03-06, 19:26    Odp: [Warsztaty] Blues nad Bobrem 8-15 sierpnia 2011

Z PKP każdy wie jak jest. Na dodatek wchodzą zmiany w rozkładach ...
Myślałem raczej o busach .
Ale i tak dziękuję za zainteresowanie :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
towal 

Wiek: 33
Posty: 238
Otrzymał 13 punkt(ów)
Skąd: Puławy
Wysłany: 2011-03-06, 19:43    Odp: [Warsztaty] Blues nad Bobrem 8-15 sierpnia 2011

z PKP ostatnio nie jest tragicznie. pociągi przyjeżdżają w miarę punktualnie. A o zmianach w rozkładzie jest sporo wcześniej info czy to na stronie, czy gdzieś w mediach ogólnie. Śmiało wsiadaj w pociąg, tylko jak się bardzo boisz, czy coś, to w dzienny, a nie nocny i będzie dobrze:)

Pozdrawiam, Piotrek.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Maccarash 

Wiek: 29
Posty: 29
Skąd: Pionki
Wysłany: 2011-03-06, 19:50    Odp: [Warsztaty] Blues nad Bobrem 8-15 sierpnia 2011

Startuje ktoś w ogóle ze stolicy ?
Może gdybym się podpiął pod grupę to przekonał bym rodzicielkę :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
gitowiec 


Wiek: 35
Posty: 24
Skąd: Bolesławiec
Wysłany: 2011-03-07, 22:03    Odp: [Warsztaty] Blues nad Bobrem 8-15 sierpnia 2011

Z dojazdem jest tak: PKP można bez problemu dojechać do Bolesławca. Kiedyś nawet było bezpośrednie połączenie z Warszawą ale teraz nie wiem jak jest. Z Bolesławca do Kliczkowa można dostać się autobusami PKS albo prywatnymi busami- w zeszłym roku było tak, że każdy przed Festiwalem się określał (chyba w jakiejś ankiecie, którą do uczestników wysyłaliśmy) o której godzinie i jakim środkiem transportu ma zamiar dotrzeć do Kliczkowa. Dla tych, którzy podróżowali pociągami PKP do Bolesławca organizowaliśmy własny transport do Kliczkowa. Tak więc myślę, że w tym roku będzie identycznie i trzeba się tylko martwić tym jak dojechać do Bolesławca. Kliczków to wioska pod Bolesławcem, powtarzam: wioska;)

[ Dodano: 2011-03-07, 22:13 ]
Polecam sprawdzać naszą stronę internetową. W dziale "Aktualności" jest kilka ważnych niusów, pojawiły się też zdjęcia z zeszłego roku :)
_________________
Blues z Bolesławca: www.bluesnadbobrem.pl
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
*Bart Łęczycki 


Posty: 600
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-03-07, 23:14    Odp: [Warsztaty] Blues nad Bobrem 8-15 sierpnia 2011

Ja również gorąco polecam te największe w Polsce warsztaty bluesowe (i trochę funkowe i jazzowe).

W tym roku Organizatorzy planują dodatkową specjalną klasę, którą poprowadzi Bertram Becher z Niemiec - znakomity harmonijkarz, customizer i pianista w jednej osobie.
Osoby które były 2 lata temu na jego warsztatach w Białymstoku zapewne potwierdzą jego umiejętności oraz pogodę ducha :)

Oprócz wiedzy stricte muzycznej będzie przekazywać specjalistyczną wiedzę z zakresu, strojenia, regulacji stroików będzie prezentować różne strojenia harmonijek.

Grupę początkującą poprowadzi znakomity pedagog i harmonijkarz - Roman Badeński zaś ja wezmę pod swe skrzydła bardziej zaawansowanych.

Na moich zajęciach zajmiemy się totalnie nowymi utworami głównie JJ Milteau oraz stricte bluesowych harmonijkarzy. Omówimy sobie 1,2,3,4,5 i 12 pozycję popartą przykładami muzycznymi oraz zajmiemy się teorią muzyki oraz ćwiczeniem techniki/szybkości grania.
Oczywiście jestem otwarty na propozycje uczestników, czasu będzie niemało :)

Jak zwykle będą prezentacje, koncerty, pokazy no i zajęcia w combo (został zatrudniony dodatkowy nauczyciel zajmujący się TYLKO combo czyli zespołami złożonymi z warsztatowiczów - rewelacyjna sprawa).

Uważam że cena za tak napięte merytorycznie zajęcia nie jest wysoka, naprawdę warto!
Lepiej zapisać się już w marcu bo później jest rwetes że miejsc nie ma ;)

Pozdrowienia!
_________________
www.bleczycki.com
bleczycki@gmail.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Mikael 

Wiek: 29
Posty: 179
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Sanok
Wysłany: 2011-03-08, 14:29    Odp: [Warsztaty] Blues nad Bobrem 8-15 sierpnia 2011

Bart Łęczycki napisał/a:
zajęcia w combo (został zatrudniony dodatkowy nauczyciel zajmujący się TYLKO combo czyli zespołami złożonymi z warsztatowiczów - rewelacyjna sprawa).

w tamtym roku nie wyszło chyba najlepiej z tymi combami ;) (znaczy się warsztatowicze organizowali się sami :) )

[ Dodano: 2011-03-08, 14:30 ]
Bart Łęczycki napisał/a:
W tym roku Organizatorzy planują dodatkową specjalną klasę

znaczy się będą 3 klasy, czyli jakieś 30 osób?

[ Dodano: 2011-03-08, 14:32 ]
a newsy na stronie ciekawe, ciekawe :) . Zapowiada się jeszcze lepiej niż rok temu :) .
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
*Bart Łęczycki 


Posty: 600
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-03-08, 15:21    Odp: [Warsztaty] Blues nad Bobrem 8-15 sierpnia 2011

Sprawa comb zawsze była bolączką organizatorów. W tym roku za sprawą sugestii wielu pedagogów bedzie to wygladac zupełnie inaczej. Co do klas harmonijek, to Organizatorzy też nie mogą czekać do ostatniej chwili z naborem, tak jak rok temu.
I wyszło na to że były 2 klasy po 14 osób, a mogły być 3 po 10, co byłyby z korzyścią dla Warsztatowiczów i Nauczycieli :)

Więc sugeruję aby nie czekać do ostatniej chwili ! :)
_________________
www.bleczycki.com
bleczycki@gmail.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Mikael 

Wiek: 29
Posty: 179
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Sanok
Wysłany: 2011-04-11, 16:18    Odp: [Warsztaty] Blues nad Bobrem 8-15 sierpnia 2011

Dzisiaj zerknąłem na stronę BnB i okazało się, że miejsca na harmonijkę już nie ma. Jest parę osób z zeszłego roku oraz kilka osób z tego forum (jak widziałem nie tylko na harmonijce ;) ). Lekko zdziwiony zanotowałem Tomasza Kamińskiego wśród uczestników (chyba, że nie jest to 'ten' Tomasz K. ;) ). Z liczby uczestników wynika, że będą 2 klasy po 12 osób.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
gitowiec 


Wiek: 35
Posty: 24
Skąd: Bolesławiec
Wysłany: 2011-04-12, 10:49    Odp: [Warsztaty] Blues nad Bobrem 8-15 sierpnia 2011

Witam. Jak wcześniej pisał Bartek, w tym roku planujemy otworzyć trzecią klasę harmonijki. Dlatego też limit miejsc w klasie harmonijki dzisiaj zwiększył się o 10 i powyższy post Mikaela jest nieaktualny;) Tak więc jest jeszcze 10 wolnych miejsc i walka z czasem dla niezdecydowanych trwa nadal. Pozdrawiam
_________________
Blues z Bolesławca: www.bluesnadbobrem.pl
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Mikael 

Wiek: 29
Posty: 179
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Sanok
Wysłany: 2011-04-12, 11:16    Odp: [Warsztaty] Blues nad Bobrem 8-15 sierpnia 2011

gitowiec napisał/a:
Jak wcześniej pisał Bartek, w tym roku planujemy otworzyć trzecią klasę harmonijki.

:viva: :pada:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Papuga 


Wiek: 32
Posty: 150
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-04-13, 14:28    Odp: [Warsztaty] Blues nad Bobrem 8-15 sierpnia 2011

Ja jak ze względu na cene wpadnę na 3 dni (opcja, kimanie w aucie :P ), liczę spotkać starych i nowych znajomych ;)
_________________
Mały instrument, wielka moc.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
*Bart Łęczycki 


Posty: 600
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-04-15, 09:18    Odp: [Warsztaty] Blues nad Bobrem 8-15 sierpnia 2011

Tomek K. owszem zapisał się do grupy zaawansowanej w ramach specjalnie prowadzonych konsultacji mistrzowskich :)
_________________
www.bleczycki.com
bleczycki@gmail.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2011-04-15, 09:35    Odp: [Warsztaty] Blues nad Bobrem 8-15 sierpnia 2011

Czy dobrze rozumiem, że Ty Bartoszu jako Wielki Mistrz będziesz konsultował? Jeśli tak to powinny być to konsultacje Wielkomistrzowskie ;)

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2011-04-20, 21:38    Odp: [Warsztaty] Blues nad Bobrem 8-15 sierpnia 2011

Ciekawi mnie... jak w tym roku forumowa frekwencja na BNB ?
Ja raczej nie zawitam... chyba, że uzbieram cudem kasę i zapiszę się na wokal:) Bardzo chciałbym do Pani Sozańskiej :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
*Bart Łęczycki 


Posty: 600
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-04-22, 15:25    Odp: [Warsztaty] Blues nad Bobrem 8-15 sierpnia 2011

Hej Medium, będę prowadzić normalne zajęcia dla zaawansowanych oraz dodatkowo konsultacje mistrzowskie dla Mistrzów :) przy odrobinie zacnego wina i wybornego sera :)

Czasem zdarza się, że profesjonalni harmonijkarze proszą mnie o konsultacje.
Chętnie dziele się swoją wiedzą w miarę moich możliwości czasowych, czasem ja również dowiaduję się od nich czegoś ciekawego :)

Pozdrowienia

[ Dodano: 2011-06-05, 14:34 ]
UWAGA !!!!!!!!!

Ważna informacja co do listy utworów sugerowanych na warsztatach i przede wszystkim na jam session to znajdziecie je tutaj:
http://www.vibraslap.nazwa.pl/BB/Menulista.html

Miłego słuchania i ćwiczenia!
_________________
www.bleczycki.com
bleczycki@gmail.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu