Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
kebab 

Posty: 7
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-09-22, 22:14    [Pytanie] Uszczelnianie silikonem Seydel Session Steel

Cześć,
W moim Seydelu Session Steel źle wytłoczone pokrywy lekko odstają przy końcach, przez co często przycinam sobie usta przy grze na skrajnych kanałach. Zastanawiam się nad wypełnieniem szczelin między korpusem a pokrywami silikonem. Czy to dobry pomysł?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2012-09-23, 10:58    Odp: [Pytanie] Uszczelnianie silikonem Seydel Session Steel

Możesz zrobić zdjęcie defektu?

Tak z opisu ciężko powiedzieć.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Giersh 

Wiek: 40
Posty: 31
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-09-23, 18:32    Odp: [Pytanie] Uszczelnianie silikonem Seydel Session Steel

Pokrywy z reguły są tak wytwarzane, aby odstawały na końcach. Nie jest to błąd produkcyjny.
Na twoim miejscu dokręciłbym mocniej śruby, lub stępił pilnikiem pokrywy. Możesz np. na równej powierzchni rozłożyć papier ścierny (na stole, duży arkusz) i przeszlifować całość.
Wtedy cała krawędź styku się wyrówna.

Pozdrawiam
Giersh
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2012-09-23, 18:38    Odp: [Pytanie] Uszczelnianie silikonem Seydel Session Steel

Ja bym na razie nie spiłowywał. Widziałem już pokrywy harmonijek profilowane specjalnie w ten sposób by dociskały na całej długości płytkę stroikową do korpusu. Gdyby dociśniecie okazało się niemożliwe, być może trzeba w odpowiednim miejscu wygiąć (np. gniazda śrub) lub wyprofilować. Dlatego poprosiłem o zdjęcie problemu.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kebab 

Posty: 7
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-09-24, 21:29    Odp: [Pytanie] Uszczelnianie silikonem Seydel Session Steel

Załączam zdjęcia, mam nadzieję, że cokolwiek na nich widać
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2012-09-24, 21:34    Odp: [Pytanie] Uszczelnianie silikonem Seydel Session Steel

A ja wymyśliłem. Można zeszlifować pokrywy na drobnym papierze ściernym położonym na szybie, żeby były całkiem płaskie :) Powinno pójść szybko - wystarczy 0.5mm.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2012-09-25, 17:03    Odp: [Pytanie] Uszczelnianie silikonem Seydel Session Steel

Jeśli mnie wzrok nie myli pokrywy są dokręcone zbyt słabym momentem siły. Można oczywiście zeszlifować, ja bym najpierw spróbował "dociągnąć" mocniej skręcając.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2012-09-25, 17:08    Odp: [Pytanie] Uszczelnianie silikonem Seydel Session Steel

Ja z kolei ostrzegam przed zbyt mocnym przykręceniem! Ostatnio tak się zagalopowałem, że śruba przeszła swą główką przez otwór dla niej przeznaczony, po prostu go rozepchała i przeskoczyła. Seydel robi tak te pokrywy, że ich skraj jest nieco uniesiony. Niektórym to nie przeszkadza, ale jak widać czasem może utrudniać to grę (jak przez dłuższy czas się nie goliłem, to mi "wąsa" też złapało).
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2012-09-25, 20:17    Odp: [Pytanie] Uszczelnianie silikonem Seydel Session Steel

Nie mam żadnego Seydla ale pytanie dodatkowe: Czy możliwe jest ściśnięcie pokryw palcami (z wyczuciem!) tak by końcówki pokryw dotknęły płytek stroikowych?

Jeśli jest to możliwe - to dokręcenie śrubek trzeb robić przy "ściśniętych" pokrywach. Najpierw z jednej strony, potem z drugiej.

Jeśli możliwe to nie jest - szlifowanie krawędzi.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2012-09-25, 21:10    Odp: [Pytanie] Uszczelnianie silikonem Seydel Session Steel

Nie da rady. Po prostu przednia dolna krawędź pokrywy jest łukowato nieco wygięta ku górze (dosłownie przy ostatnich 2mm), co powoduje delikatne, ale jednak, odstawanie. Nawet dokręcając śruby maksymalnie, środkowa część przedniej krawędzi opiera się o płytkę mocno i solidnie, ale same końcówki nieco się unoszą.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2012-09-25, 21:24    Odp: [Pytanie] Uszczelnianie silikonem Seydel Session Steel

Zeszlifowanie 0.5mm przodu z pokrywy albo i całej krawędzi powinno pomóc. Jak się boisz, to wyślij to do mnie. Za darmo zrobię :)
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu