Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2010-01-21, 18:51    Uniwersum - lampka na allegro

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=880114465 Co to za wzmacniacz, bo wygląda, że powinien się nadać do harpa, ale żadnych bliższych danych. Może coś wiecie o nim?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
goofy


Posty: 2
Wysłany: 2010-02-03, 16:23    Odp: Uniwersum - lampka na allegro

Trochę o nim wiem bo mój kumpel ma taki do gitarki.
No więc tak : jest to wzmacniacz lampowy o mocy 10W i głośnikiem 8 cali. Jest on z lat 80 produkcji niemieckiej( tata kumpla tak mówi). Nazwy niestety nie znam, a z tego napisu na pszodzie nie wiele można odczytać. Ojciec kolegoi kupił go kiedyś (lata 90) na targu rupieci i trochę go odpicował. Próbowałem grać na tym sprzęcie i dzwiek jest znośny, niezły przester i nawet nawet sprzęga. Niestety nie mogłem sprawdzić do końca jego możliwości bo grałem na zwykłym mikrofonie wokalowym za 25 zł.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2010-02-03, 20:18    Odp: Uniwersum - lampka na allegro

Konstrukcja nieco prymitywna , ale może "zagrać". :)
Jeżeli by trochę ponarzekać to szkoda, że konstruktor pomimo dużej ilości miejsca w skrzynce, nie oddzielił trafa ekranem od lamp.
Głośnik trochę za mały, ale takie wówczas były tendencje w konstrukcji głośników.
Z uwagi na niemiecką konstrukcję, sprzęt zapewne oparł sę "wehikułowi czasu" i pogra jeszcze wiele lat i zadowoli jego właściciela. :harp:
Trzeba by zrobić przejściówkę z gniazd typu Din na Jack, albo kupić gotową na kabelku - ułatwi to obsługę.
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu