Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Trojden 


Wiek: 36
Posty: 377
Otrzymał 16 punkt(ów)
Skąd: Niemcz
Wysłany: 2009-09-09, 15:31    Ulubiony wytwórca harmonijek

Poniżej możecie dodawać swoje opinie. Zaznaczam, że ankieta jest całkowicie anonimowa :D Wiem, że nie raz poruszaliśmy opinie o różnych markach, ale są one porozrzucane po forum, więc żeby wszystko uporządkować założyłem ten temat.

Ankieta oraz opinie pomogą mowicjuszom wybrać odpowiednią markę w której znajdą swoją pierwszą harmonijkę.

Pozwolę sobie zacząć.

[b]Suzuki[/b] (bo jakżeby inaczej :P )

Zalety:

+ Wysoka trwałość i jakość wykończenia
+ Duża szczelność modeli od Harpmastera w górę
+ Przystępna cena i jej stosunek do jakości
+ Różnorodność modeli i ich właściwości (każdy znajdzie zabawkę dla siebie)

Wady:

- Trudno o części zamienne
- Słaba dystrybucja w Polsce

Ponad to, dla niektórych wada dla innych zaleta więc nie umieszczam jej ani tu ani tu. Mianowicie wszystkie harmonijki Suzuki mają strój równomierny. Mnie to odpowiada osobiście, gdyż w mojej grze akordy są tylko smaczkiem. Dodatkowo słyną z wysokiej trwałości, głównie dzięki stroikom z fosforowanego brązu. Co do brzmienia to cóż. W każdym modelu jest ono inne. Jeśli chcemy typowo bluesowe to świetny jest model Pure Harp, prawie w całości wykonany z drewna (palisander) lecz cena jest dosyć wysoka 345 PLN. Ogólnie jeśli chciałbym ująć w słowa brzmienie harpów Suzuki, to jest ono czyste i nieskazitelne. W modelach takich jak Promaster czy Hammond jest mocne, zdecydowane i wyraźne. W Overdrivie jest jeszcze ostrzejsze - jakby gra pazurami na tablicy, ale wszystko ułożone i rytmiczne. Piękna gra zamiast przeciągłego pisku.
Póki co nic mi nie przychodzi więcej do głowy :) Jak coś wymóżdżę to jeszcze dodam. Zapraszam do opinii.
_________________
Gość, niech Blues będzie z Tobą ...

P.S. Każdy zalogowany zobaczy swój login w moim podpisie =P pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Phantom_Blues 


Wiek: 42
Posty: 47
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2009-09-09, 15:51    Odp: Ulubiony wytwórca harmonijek

Moim ulubionym producentem jest Tombo. Mam Aeroreed, Lee Oscar i Folkblues. To są bardzo dobre instrumenty. Przyznam szczerze, że Suzuki też mi odpowiada i będzie to drugi producent, którego harmonijki będę kupował. Mam już Overdrive i Folkmaster. Czekam aż przyjdzie Promaster.
_________________
-= Tombo Player =-
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
djszopen 


Wiek: 30
Posty: 67
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Buk (Wlkp)
Wysłany: 2009-09-09, 17:12    Odp: Ulubiony wytwórca harmonijek

Ja jednak jestem wiernym fanem Hohnera :D Choć przyznam że ostatnio kupuję też harmoszki innych firm dla porównania. Ale Hohner jest najlepszy wg mnie jak narazie. Głównie brzmienie jest świetne, szczególnie marynki. A zresztą mam też np gitarke basową Hohnera i też jest to super instrument kupiony za przystępne pieniądze, i jeszcze piecyk basowy też tej firmy. Poprostu mam słabość do tego producenta harmoszek (i nie tylko) !
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
laik 

Posty: 203
Otrzymał 3 punkt(ów)
Wysłany: 2009-09-11, 16:39    Odp: Ulubiony wytwórca harmonijek

Hohner
-----------
-serwis
-czesci zamienne
-jakosc sprzetu ogolnie
-marketing
-MS system
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu