Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Gregor 

Posty: 18
Wysłany: 2012-03-02, 20:28    Technika oddechu - Train

Witam!
Czy mógłby mi ktoś objaśnić na czym polega dokładnie technika oddechu przedstawiona na tym filmiku?



Rozumiem, że trzeba wykonywać wdechy i wydechy, ale próbując różnymi sposobami nie potrafię zrozumieć jak wydać z instrumentu to "ciaga ciaga". Staram się grać ciaga wydech, ciaga wdech, ale chyab źle to robię. A jest to według pana z filmiku prosta technika ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2012-03-02, 21:16    Odp: Technika oddechu - Train

To prymityw. On po prostu ma wydech silniejszy i słabszy po sobie następujące. Tak samo z wdechem (nad nim panuje w mojej ocenie gorzej niż nad wydechem). Gra akordami. Ot i cała tajemnica.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Gregor 

Posty: 18
Wysłany: 2012-03-03, 11:57    Odp: Technika oddechu - Train

Dzięki wielkie kolego! Jeszcze jedno pytanie czy on korzysta tylko z jednego akordu? Bo według mnie aby to zagrać trzeba skorzystać z paru akrodów, ale nie widać, żeby on przesuwał harmonijkę.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2012-03-03, 20:38    Odp: Technika oddechu - Train

Inny akord mamy na wydechu, inny na wdechu. Zmieniając kształt przestrzeni rezonansowej wpływamy na brzmienie akordu, przez co nawet dwa akordy składające się z tych samych dźwięków mogą brzmieć inaczej.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu