Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
kuba 


Wiek: 47
Posty: 555
Otrzymał 62 punkt(ów)
Skąd: kielce
Wysłany: 2008-05-16, 00:47    Odp: Szkoła...

ja się już nie będę odzywał. Ale czy dyskusja na poziomie (nawet o przysłowiowej dupie-marynie) nie jest dzieleniem się radością? Sorrry, wszystko mi się pokiełbasiło to jest temat o szkole. Cicho sza...
pzdr.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-05-16, 00:56    Odp: Szkoła...

Odzywaj się, odzywaj, bo zazwyczaj mądrze prawisz. Nawet o ---- Maryny. A fakt, to jest temat o szkole. Dlatego aby do niego nawiązać piszę, że jestem szczęśliwym absolwentem IV LO im. Tadeusza Kościuszki w Toruniu i dziś zdałem przedostatni egzamin maturalny.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Ender 

Wiek: 36
Posty: 6
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-05-20, 13:44    Odp: Szkoła...

no to na razie jesteś jeszcze abiturientem :P
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Ice250 

Wiek: 31
Posty: 16
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-05-25, 17:16    Odp: Szkoła...

Teraz uczęszczam do 3 gima do LO gdzie pójdę to sie zobaczy...
Jak ja nienawidze mojej szkoły... i to nie dlatego że trzeba sie uczyć itp tylko że jest nauczyciele i dyrka to są straszni ludzie jak to ujął mój kolega - kupa w papierku po cukierku - z wierzchy ładne a jak jest naprawde to sie dowiesz jak już zjesz ;]
_________________
Pozdrawiam!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aris2423 


Wiek: 33
Posty: 168
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2008-05-25, 19:40    Odp: Szkoła...

Ice250 napisał/a:
że jest nauczyciele i dyrka to są straszni


i pomyslec ze bedziesz sie musial jeszcze okolo 8 lat z takimi ludzmi uzerac :)


hmmm jescze miesiac szkoly ;/ a nam jeszcze kartkoweczki sprawdzianiki i nawet trzeba sobie Lalke czytac 8/ i to wina tych wszystkich swiat, ba trza material nadrobic
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-05-25, 22:17    Odp: Szkoła...

Cytat:
hmmm jescze miesiac szkoly ;/ a nam jeszcze kartkoweczki sprawdzianiki i nawet trzeba sobie Lalke czytac


Miesiąc przed końcem to nic. Ja miałem normalne lekcje w dniu zakończenia roku :D . To był dopiero czad! Rano lekcje, potem wrócić do Ciechocinka, opakować się w garnitur i wrócić do szkoły na 16.00 :) .
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Ice250 

Wiek: 31
Posty: 16
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-05-25, 22:53    Odp: Szkoła...

aris2423 napisał/a:

i pomyslec ze bedziesz sie musial jeszcze okolo 8 lat z takimi ludzmi uzerac :)


na szczęscie w tym roku koncze tą szkołę..a czy w LO trafie na lepszych czy gorszych... to sie okaże ;]
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Yukke 


Wiek: 32
Posty: 24
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Opole
Wysłany: 2008-05-27, 11:33    Odp: Szkoła...

Ja uczęszczam do 1 LO w Opolu ^^ lubię tą szkołę ale wyciskają z nas wszystkie soki, tak chyba jest w każdej :P
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Nimloth 


Wiek: 34
Posty: 12
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-08-12, 13:36    Odp: Szkoła...

Szkołę już mam za sobą, co mnie niezmiernie cieszy. Nigdy więcej.
Od października będę uczęszczać na filologię spec. studia śródziemnomorskie :)
_________________
Ze wszystkich kluczy do domów najważniejszy wędrownych ptaków klucz
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Zuźka 


Posty: 64
Otrzymał 1 punkt(ów)
Wysłany: 2008-08-24, 12:31    Odp: Szkoła...

Ja aktualnie jestem w miejscowym gimnazjum na profilu matematyczno-informatycznym z obowiązkowym językiem angielskim. Nie lubię ani matematyki, ani informatyki, ale poszłam do tej klasy dlatego, bo miałam do wyboru jeszcze ogólną (z nauką jednego języka i bez żadnych perspektyw w wyborze dalszej szkoły :] ) i humanistyczną, która nie powstała, bo było za mało chętnych. Jednak źle nie wyszłam na wyborze klasy, bo nie naciskają specjalnie na matematykę (wręcz przeciwnie, trafiłam na nauczycielkę, przez którą w chwili obecnej rozumiem ten dziwny przedmiot), a informatykę mamy z nauczycielem, który się boi słońca (:P) i zamieniamy z nim najwyżej "dzień dobry" na lekcji, a prócz tego się obijamy, bo on zajmuje się swoimi sprawami :D
_________________
"...w życiu piękne są tylko chwile..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Pixel 


Wiek: 35
Posty: 5
Skąd: Opole
Wysłany: 2008-08-26, 13:00    Odp: Szkoła...

Ehh niestety tak wygląda informatyka w większości szkół, a potem młodzież jest niedokształcona...
_________________
jid: pixel88@jabster.pl
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Zuźka 


Posty: 64
Otrzymał 1 punkt(ów)
Wysłany: 2008-08-27, 16:36    Odp: Szkoła...

Lajf is brutal. Wiesz, w gruncie rzeczy w tej chwili, jak ktoś się czymś z dziedziny informatyki interesuje, dokształca się sam. Osobiście znam niejedną osobę, która mnie zaskakuje swoimi umiejętnościami. Ja osobiście w ogóle za komputerem nie przepadam, a służy mi on jako odtwarzacz muzyki, maszyna do pisania i do zaglądania na to forum i naszą klasę :P . No, i jeszcze czasem sprawdzam pocztę i wejdę na gadu :D
_________________
"...w życiu piękne są tylko chwile..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
SkazanyNaBluesa 


Wiek: 33
Posty: 12
Skąd: Polska
Wysłany: 2008-08-31, 15:06    Odp: Szkoła...

Może ktoś z obecnych na forum studentów studiuje archeologię? Bo zastanawiam się nad tym kierunkiem, w sumie to bardzo mnie to interesuje, a nie wiem czy takie studia będą miały sens, czy w ogóle w naszym kraju zawód archeologa ma przyszłość?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Zuźka 


Posty: 64
Otrzymał 1 punkt(ów)
Wysłany: 2008-08-31, 15:49    Odp: Szkoła...

Ja mam znajomego, który studiuje archeologie, jednak niewiele o tym wiem. W tej chwili co rusz słyszę o wykopaliskach w których on uczestniczył, jednak nie wiem, jak będzie po studiach - czy będzie miał pracę z przyszłością i czy w ogóle będzie ją miał...
_________________
"...w życiu piękne są tylko chwile..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
SkazanyNaBluesa 


Wiek: 33
Posty: 12
Skąd: Polska
Wysłany: 2008-08-31, 22:46    Odp: Szkoła...

Hehe :P No chociaż tyle że się kawałek świata zobaczy :P no nic mam jeszcze rok :P
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aris2423 


Wiek: 33
Posty: 168
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2008-08-31, 23:12    Odp: Szkoła...

SkazanyNaBluesa,

no wiesz tez zalezy od studiow na jakie sie dostal, bo napeno wszedzie i nie dla kazdego organizuja takie wyjazdy
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Zuźka 


Posty: 64
Otrzymał 1 punkt(ów)
Wysłany: 2008-09-01, 14:05    Odp: Szkoła...

SkazanyNaBluesa napisał/a:
Hehe :P No chociaż tyle że się kawałek świata zobaczy :P


Hm... ale to raczej takie regionalne wykopaliska, wiesz... :]
_________________
"...w życiu piękne są tylko chwile..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Ender 

Wiek: 36
Posty: 6
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-09-01, 16:19    Odp: Szkoła...

też się rok temu zastanawiałem na archeologią (w końcu wybrałem prawo). Sam w sobie kierunek na pewno bardzo ciekawy, jeżeli decydował byś się na UJ to tam mają na pewno sporo wyjazdów. Dostać się jest w brew pozorom nie tak łatwo ,bo na roku jest raptem 30 osób. A jeżeli chodzi o pracę po studiach to zależy ,jak ze wszystkim, jeżeli masz szczęście załapiesz się na jakieś wykopaliska w Egipcie (bardzo prężnie działająca polska 'misja') czy Ameryce Południowej. Są jeszcze zachodnie prywatne firmy archeologiczne, badania związane z budową autostrad (sam raz dorabiałem sobie jeszcze w liceum ,ale to oczywiście przy łopacie) bądź przy zwykłym budownictwie podobno jest taki przepis ,że jeżeli budujesz najzwyklejszy w świecie dom to przy wykopach na fundamenty obecny musi być archeolog ,ale to raczej martwy przepis. Pozostaje jeszcze praca naukowa na uczelni czy dokształt i praca w szkolę jako nauczyciel historii (?)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Rolf 


Wiek: 34
Posty: 424
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2008-09-08, 18:10    Odp: Szkoła...

Pewno lepiej by np jakieś studia techniczne wziąć, może prawo czy medycyne, bo takie korzystne kierunki, niż archeologie, ale z drugiej strony lepiej archeologie niż politologie czy filozofie, skoro się nią interesujesz :) Najlepiej poszukaj jakichś absolwentów archeologii i się popytaj, co teraz robią.

A tak swoją drogą... macie może pomysł, co bym ja mógł studiować? :D Bo do dwóch tygodni muszę zadeklarować, jakie matury chcę pisać, więc jakby nie było - muszę zdecydować, gdzie chcę iść :D Najlepiej by było pójść wieczorowo na Harmonijkarstwo i Blues'ologie, ale wątpie, że się dostane :( Na profilu matematycznym jestem i chyba w tą stronę będę się dalej kształcić ;-)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Rzeszot 


Wiek: 35
Posty: 404
Otrzymał 21 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-09-08, 19:27    Odp: Szkoła...

W Rybniku macie politechnikę z tego co mi wiadomo, a jak nie to AGH niedaleko. Jeśli chcesz gdzieś dalej to Warszawa, Gdańsk, Radom - Kielce (Politechnika Świętokrzyska)
_________________
"Obecnie bluesmani wolą pokazać w swojej grze jakich technik się nauczyli, zapominając o przekazywaniu przez muzykę swoich uczuć. Sam się do tego przyznaję..." Khalif Wailin' Walter
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Rzeszot 


Wiek: 35
Posty: 404
Otrzymał 21 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-10-09, 00:48    Odp: Szkoła...

Powiedzcie mi jak się zmieniła wasza sytuacja szkolna? Konkretnie chodzi mi o świeżo upieczonych studentów ;)
_________________
"Obecnie bluesmani wolą pokazać w swojej grze jakich technik się nauczyli, zapominając o przekazywaniu przez muzykę swoich uczuć. Sam się do tego przyznaję..." Khalif Wailin' Walter
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-10-09, 00:56    Odp: Szkoła...

Mnóstwo długich okienek, dodatkowy dojazd z pomocą usług Miejskiego Zakładu Komunikacji, i profesor, który kiedyś rzucił indeksem w studentkę, rozcinając jej łuk brwiowy. Ale ja nie narzekam, póki co podoba mi się na uczelni. Zobaczymy, jak długo będą mnie tam chcieli (w sesji letniej egzamin z Powszechnej Historii Państwa i Prawa kosi ok. 50% studentów). Jednak optymizm to podstawa!
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Lady_Stardust 

Wiek: 34
Posty: 131
Otrzymał 21 punkt(ów)
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-10-09, 14:06    Odp: Szkoła...

Ja jako studentka filologi włoskiej także czuję zadowolenie, tym bardziej, że chwilowo jestem zwolniona z praktycznej nauki języka włoskiego, więc mam średnio jeden wykład dziennie :) niestety sielanka się kiedyś skończy... póki co podbijam kraków, a mieszkanie w centrum to spore udogodnienie w realizowaniu życia kulturalno-rozrywkowego :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Chainsaw 

Wiek: 114
Posty: 405
Otrzymał 10 punkt(ów)
Skąd: a Szczypior to wie
Wysłany: 2009-01-05, 20:30    Odp: Szkoła...

ja sie mam nadzieje wy6brzć gdzieś na filologię angielską do krakowa albo na śląsk może mi ktoś powiedzieć jak sie załatwia studia mieszkanie itp i jak to wszystko wygląda?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
binek 


Wiek: 32
Posty: 268
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Radom
Wysłany: 2009-01-06, 14:59    Odp: Szkoła...

Rzeszot napisał/a:
Radom - Kielce (Politechnika Świętokrzyska)

Może studentem nie jestem ale stanowczo odradzam Radom. Myślę że tanie (w porównaniu do innch miast) zakmwaterowanie się znajdzie ale to nie jest miasto studenckie :P . O godzinie 20 życie zanika... deptak pusty, wszystko w centrum czynne do 18 oprócz kilka knajpek. Jeden dobry "klub" (bo bardzej dyskoteka) z mozliwościami na wieksze koncerty w większości organizuje dyskoteki (jeżeli lubisz bałnsować w rytmy DJ UHO to nie będziesz nie nudzić :D ).
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
KamilM 

Wiek: 33
Posty: 115
Skąd: Otwock
Wysłany: 2009-01-06, 16:01    Odp: Szkoła...

Hmm... Teraz to III L.O im. Słowackiego w Otwocku.

Ale już nad studniami myślę, bo liceum to zostały 4 miesiące:P

Planuje politologie a od drugiego roku jeszcze prawo na UW.

No a może jakiś inny uniwerek będzie lepszy ? :P
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-01-06, 22:51    Odp: Szkoła...

Weź prawo w Toruniu. Jak przetrwam rok, to u mnie będziesz miał książki z rabatem, a i pojamować się uda.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
KamilM 

Wiek: 33
Posty: 115
Skąd: Otwock
Wysłany: 2009-01-06, 23:13    Odp: Szkoła...

Hmm... propozycja kusząca :P A jakie wymagania ? jakie progi ? :p
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-01-06, 23:20    Odp: Szkoła...

Ja mając 86% z rozszerzonego polskiego i 64% z rozszerzonej historii byłem 112 na 300 miejsc. Więc dużo nie wymagają :) . A dziś kolokwium było z prawoznawstwa u mgr. Śicińskiej. Sama radość.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
KamilM 

Wiek: 33
Posty: 115
Skąd: Otwock
Wysłany: 2009-01-06, 23:29    Odp: Szkoła...

Nieźle.

Ja polski na podstawie. Historie i wos w rozszerzeniu... Zmienia to jakoś sytuacje ? ;P
I jak wysoko ten uniwersytet stoi w rankingach ?;P
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu