Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
hwedor

Posty: 7
Wysłany: 2011-11-25, 23:49    Suzuki - strojone laserowo, ze stroikami z fosforo-brązu - czy w praktyce te zalety są zauważalne?

Suzuki większość harmonijek stroi wykorzystując technikę laserową.
Niektóre modele np. Bluesmaster mają dodatkowo stroiki wykonane z fosforo-brązu zamiast tradycyjnego mosiądzu.

Mam pytanie, czy w praktyce da się jakoś zauważyć te zalety?
Czy fabrycznie harmonijki Suzuki są lepiej nastrojone i trwalsze od instrumentów konkurencyjnych firm produkowanych metodami tradycyjnymi?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
pepol50 


Wiek: 66
Posty: 19
Otrzymał 1 punkt(ów)
Wysłany: 2011-12-19, 13:15    Odp: Suzuki - strojone laserowo, ze stroikami z fosforo-brązu - czy w praktyce te zalety są zauważalne?

Jestem nowy na forum,grałem trochę na taniej harmonijce Hohnera blues coś tam,niedawno zakupiłem suzuki Hammonda HA-20 C,anodyzowane aluminium i fosforobrąz.Brzmienie tej harmonijki jest niesamowite,zwłaszcza że trenuję na dużym i wysokim korytarzu szkolnym w nocy.Szczelna ,reaguje na najlżejsze dmuchnięcia doszedłem do tego że potrafię wydobywać już pojedyncze dźwięki, i obniżać tony tzw podciągi.Do tego trening i jeszcze raz trening,nie mogę tego robić w domu (żona) ale w pracy jestem sam.Jedyny mój problem to suche wargi i trudności z przesuwaniem harmonijki.Pozdrawiam wszystkich kolegów.
_________________
Nigdy za późno
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
jsg 


Posty: 151
Otrzymał 9 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-12-20, 10:33    Odp: Suzuki - strojone laserowo, ze stroikami z fosforo-brązu - czy w praktyce te zalety są zauważalne?

pepol50 napisał/a:
[...]Do tego trening i jeszcze raz trening,nie mogę tego robić w domu (żona) ale w pracy jestem sam.Jedyny mój problem to suche wargi i trudności z przesuwaniem harmonijki.Pozdrawiam wszystkich kolegów.

Wazelina nivea, lub krem tej marki taki klasyczny z metalowego pudeła, bez przesady, nie tyle co na mrozie, no i po nałożeniu na usta, obetrzeć wierzchem dłoni- trochę początkowo brudzi harmonijkę, ale po chwili, ją przecierasz a efekt jest niezły.
_________________
Moja strona, zupełnie nie poświęcona muzyce
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Janek Domański 


Wiek: 40
Posty: 160
Otrzymał 15 punkt(ów)
Skąd: Szczecinek/Piła
Wysłany: 2011-12-21, 21:47    Odp: Suzuki - strojone laserowo, ze stroikami z fosforo-brązu - czy w praktyce te zalety są zauważalne?

ja robię tak: obficie ślinię sobie usta, a później przejeżdżam kilka razy po harmonijce. Wtedy jest obśliniona i fajnie się ślizga jak się gra.
_________________
jestem janek. czasem robię animacje. na zdjęciu po lewej - synek michaszek
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Rolf 


Wiek: 34
Posty: 424
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2011-12-22, 20:56    Re: Suzuki - strojone laserowo, ze stroikami z fosforo-brązu - czy w praktyce te zalety są zauważalne?

hwedor napisał/a:
Suzuki większość harmonijek stroi wykorzystując technikę laserową.
Niektóre modele np. Bluesmaster mają dodatkowo stroiki wykonane z fosforo-brązu zamiast tradycyjnego mosiądzu.

Mam pytanie, czy w praktyce da się jakoś zauważyć te zalety?
Czy fabrycznie harmonijki Suzuki są lepiej nastrojone i trwalsze od instrumentów konkurencyjnych firm produkowanych metodami tradycyjnymi?


Harmonijki z Suzuki - owszem, są dobre, jednak strojenie... idealnie nie jest. Często nowa harmonijka z pudełka jest trochę "rozjechana", coś jest za wysoko, coś za nisko. Podobnie, jak w harmonijkach innych firm, z którymi miałem styczność ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
KatuzaR 


Wiek: 32
Posty: 319
Otrzymał 29 punkt(ów)
Skąd: Kryry
Wysłany: 2012-02-14, 15:12    Odp: Suzuki - strojone laserowo, ze stroikami z fosforo-brązu - czy w praktyce te zalety są zauważalne?

Muszę niestety zgodzić się z Rolfem co do strojenia nie jest perfekcyjne, ale znośne :)

Co do warg, to ja bym kremem nie smarował. Metoda ślinienia jest zawsze pod ręką, a "poślimtać" wargi możesz podczas jakiejś pauzy w utworze (testowane, da się :) )

KatuzaR
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu