Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Sib 

Wiek: 58
Posty: 4
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2015-10-01, 01:32    Suzuki Manji dla początkującego?

Witam,
mam na imię Artur, jestem ze Szczecina i zaczynam przygodę z harmonijką.

Mam do Was pytanie odnośnie zakupu mojej pierwszej harmonijki, a mianowicie czy Suzuki Manji to dobry pomysł dla osoby zaczynającej naukę gry na tym instrumencie?

Ewentualnie może macie inne sugestie. Zależy mi na trwałej harmonijce, tzn. takiej, której jako nowicjusz nie zepsuję po tygodniu ;)

Pozdrawiam,
Artur
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Lizur97 


Wiek: 26
Posty: 139
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: woj. Opolskie
Wysłany: 2015-10-01, 09:07    Odp: Suzuki Manji dla początkującego?

Witaj, Suzuki Manji to bardzo dobry instrument, duzo znanych harmonijkarzy na niej gra. Sa jeszcze harmonijki ze stalowymi stroikami, ktore sa trwalsze, jak np. Seydel Session Steel, troche drozsza, ale warto sie zastanowić.
Zeby nie zepsuc harmonijki, musisz dbac o dobry oddech, tzn nie grac silowo, bo inaczej zajedziesz nawet najlepszy sprzęt. :)
_________________
"Wszystko prostsze gdy się śpiewa i gra.."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
Sib
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2015-10-01, 09:22    Odp: Suzuki Manji dla początkującego?

Warto poczytać w tym dziale. :)
http://forum.harmoszka.co...m-20-vt2640.htm
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
Sib
Sib 

Wiek: 58
Posty: 4
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2015-10-01, 22:40    Odp: Suzuki Manji dla początkującego?

Lizur97 napisał/a:
Sa jeszcze harmonijki ze stalowymi stroikami, ktore sa trwalsze, jak np. Seydel Session Steel, troche drozsza, ale warto sie zastanowić.


No to mi zabiłeś ćwieka. Czytam o jednej i drugiej i coraz bardziej przekonuję się do Seydela. Różnica w cenie nie jest aż tak duża. W sklepie http://www.bluesharp.pl są dwa modele, pomarańczowa i zielona. Czy one różnią się tylko kolorem?

Niestety nie znalazłem nigdzie porównania Manji vs Session Steel. Jak sądzicie, na której z nich będzie mi przyjemniej/łatwiej stawiać pierwsze kroki? Tak jak pisałem w pierwszym poście, to ma być moja pierwsza harmonijka.

Pozdrawiam,
Artur
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Sib 

Wiek: 58
Posty: 4
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2015-10-02, 14:37    Odp: Suzuki Manji dla początkującego?

No i stało się. Zamówiłem dwie Manji. Drugą dla syna ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Lizur97 


Wiek: 26
Posty: 139
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: woj. Opolskie
Wysłany: 2015-10-04, 18:12    Odp: Suzuki Manji dla początkującego?

No to gratuluję wyboru. :) Niestety nie zdążyłem odpisać przed kupnem Suzuki. To bardzo dobra harmonijka. Na której łatwiej zacząć? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, jednemu człowiekowi łatwiej się nauczyć na Session Stel, drugiemu będzie na Manji. Nie ma co się już zastanawiać, życzę powodzenia. :)

(zielony kolor to limitowana wersja Session Steel, różniąca się tylko i wyłącznie kolorem. W tamym roku była jasno niebieska :) )
_________________
"Wszystko prostsze gdy się śpiewa i gra.."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Sib 

Wiek: 58
Posty: 4
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2015-10-04, 22:11    Odp: Suzuki Manji dla początkującego?

Lizur97 napisał/a:
No to gratuluję wyboru. Niestety nie zdążyłem odpisać przed kupnem Suzuki. To bardzo dobra harmonijka. Na której łatwiej zacząć? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, jednemu człowiekowi łatwiej się nauczyć na Session Stel, drugiemu będzie na Manji. Nie ma co się już zastanawiać, życzę powodzenia.


Chyba jak każdy, kto zaczyna grać na harmonijce zbyt poważnie podszedłem do sprawy. Lub jak prawie każdy ;) Już ochłonąłem, przecież to nie jest instrument za powiedzmy 3000zł. Jest pewna dolna granica, której z uwagi na przyjemność grania nie powinno się przekraczać, a wszystko co w powyżej tej granicy to takiemu zielonemu grajkowi jedynie powinno sprawiać przyjemność. Takie jest moje zdanie. Wybraliśmy Manji bo nam się spodobała nazwa, ot i cała prawda ;) A że przy okazji to dobra harmonijka, to i lepiej.

Pewnie i tak, jeżeli będziemy się z nimi obchodzić umiejętnie, to zajedziemy je prędzej niżbyśmy tego chcieli. Na wakacje już sobie obiecałem drugą harmonijkę.

Wszystkim, którzy zaczynają przygodę z harmonijką radzę podejść do tego na większym luzie. Wszak to ma być dobra zabawa.

Aha, zamówiłem również książkę Weltman Sandy "Graj na harmonijce". Nauczyciel też już dogadany ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
fonika

Posty: 1
Wysłany: 2016-07-12, 17:41    Odp: Suzuki Manji dla początkującego?

I jak., czy ksiażka jest pomocna dla laika? Jestem właśnie na etapie zamawiania, też dopiero zaczynam i nie wiem czy opłaca mi się kupować?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Lizur97 


Wiek: 26
Posty: 139
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: woj. Opolskie
Wysłany: 2016-07-17, 22:13    Odp: Suzuki Manji dla początkującego?

Jest bardzo pomocna, tyle w temacie. :)
_________________
"Wszystko prostsze gdy się śpiewa i gra.."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
wojjas
wojjas 

Wiek: 22
Posty: 2
Wysłany: 2016-08-11, 18:02    Odp: Suzuki Manji dla początkującego?

Ja polecam zakup kursu na stronie: http://www.bluesharp.pl/
też jestem początkujący i jestem zadowolony.
:D
_________________
Pozdrawiam,
wojjas
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kolkimorki16 

Wiek: 34
Posty: 2
Skąd: Kraków
Wysłany: 2023-09-15, 23:17    Odp: Suzuki Manji dla początkującego?

Suzuki Manji to dobra opcja dla początkującego harmonijkarza. Jest to harmonijka o dobrej jakości dźwięku i trwałości. Jednakże, pamiętaj, żeby zacząć od harmonijek w tonacji C lub G, ponieważ są one bardziej odpowiednie dla początkujących. Powodzenia w swojej przygodzie z harmonijką kliknij tu zobacz !
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu