Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Giles z Ham 

Wiek: 32
Posty: 3
Wysłany: 2011-08-01, 10:05    Suzuki Harpmaster - problem z 9 kanałem

Witam!
Generalnie to przepraszam że pierwszy post i od razu pytanie, ale coś musi człowieka zmotywować do rejestracji, prawda? ;)

Sprawa jest dziwna - gram od paru miesięcy, na początek kupiłem sobie EasyRidera za 3 dychy żeby zobaczyć czy mnie to wciągnie - oczywiście wciągnęło na tyle żebym przesiadł się na HarpMaster. Oczywiście różnica niebotyczna - granie wygodniutkie jak tylne siedzenia w golfie i w ogóle bajer, ale zacząłem zauważać pewien problem.
Od jakiegoś czasu 9 kanał zaczyna zachowywać się dziwnie. Raz że żeby wydobyć z niego dźwięk czuję że muszę grać mocniej - wiem że to może być złudzenie, ale porównywałem sobie i rzeczywiście wydech (wdech z resztą też) którego siła wystarczy na wydobycie normalnego dźwięku z innych kanałów na 9 jest niesłyszalny i muszę zadąć minimalnie mocniej. Poza tym to nie zawsze brzmi, bo czasami dźwięk zamienia się w takie nieprzyjemne piszczenie - takie które zwykle brzmi na wyższych kanałach kiedy przypadkiem ktoś nieświadomie robi to co na niższych brzmiałoby jak bend....

Rozkręcić, przepłukać, czy raczej problem to po prostu jakiś myk techniczny do którego muszę się przyzwyczaić?

Pozdrawiam i jeszcze raz sorry że od razu z pytaniem wyjeżdżam.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu