Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Stig 


Wiek: 113
Posty: 17
Skąd: się biorą dzieci?
Wysłany: 2011-02-03, 09:06    Suzuki harpmaster - na kanałach 7-10 ciężko wydobyć dźwięk

Elo mam sprawę Mam suzuki harpmaster w C i na kanałach 7-10 cieżko wydobyć dźwięki a na 10 to już w ogóle się nie da. Jest jakiś sposób żeby dało sie grać na tych kanałach?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2011-02-03, 10:15    Odp: Suzuki harpmaster - na kanałach 7-10 ciężko wydobyć dźwięk

Jest. Ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć :)
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Żółwik


Wiek: 31
Posty: 134
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Koronowo/Bydgoszcz
Wysłany: 2011-03-04, 18:42    Odp: Suzuki harpmaster - na kanałach 7-10 ciężko wydobyć dźwięk

Nie chcę zakładać nowego tematu. Tydzień temu kupiłem pierwszego nie-hohnera czyli Suzuki Harpmaster. Dzisiaj miałem czas żeby dłużej na nim pograć i zauważyłem że na 1 i 2 kanale blokują się stroiki na wydechu. Jest jakiś sposób żeby to naprawić, a może podlega już pod gwarancje?
_________________
Połowę pieniędzy w życiu przeznaczyłem na instrumenty i alkohol. Drugą połowę zmarnowałem.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2011-03-05, 12:34    Odp: Suzuki harpmaster - na kanałach 7-10 ciężko wydobyć dźwięk

Albo masz zasilne zadęcie, albo stroiki są za nisko. Możesz je spróbować (DELIKATNIE !!!!!!) odgiąć do góry. Ale minimalnie, nawet nie o milimetr i naprawdę delikatnie. I b. ważne: u nasady, nie same końcówki. Na gwarancję raczej bym nie liczył, bo przecież gra... Powiedzą Ci, że za silnie dmuchasz i tyle. Zresztą, mogą mieć rację :) Suzuki przeważnie są szczelniejsze, a Ty masz "Hohnerowskie" zadęcie. Może zanim zaczniesz majstrować przy stroikach spróbuj delikatniej grać, z mniejszą siłą.
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Żółwik


Wiek: 31
Posty: 134
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Koronowo/Bydgoszcz
Wysłany: 2011-03-06, 10:56    Odp: Suzuki harpmaster - na kanałach 7-10 ciężko wydobyć dźwięk

Blokują(a szczególnie pierwszy) się przy dmuchnięciach przy których na Pro Harpie słychać tylko szum. Przy zastosowaniu Overblowów to samo. Myślę że nie jest to kwestia dmuchnięcia ponieważ tylko 2 stroiki się blokują. Wczoraj odniosłem na gwarancje do sklepu. Może wymienią może nie. Na 2 tygodnie mam po prostu inne Harmoszki.
_________________
Połowę pieniędzy w życiu przeznaczyłem na instrumenty i alkohol. Drugą połowę zmarnowałem.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu