Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
reggie 

Wiek: 35
Posty: 13
Skąd: Cz-Dz
Wysłany: 2011-12-08, 12:00    Sugar blue - Sugar's harmonica boogie z płyty Louisiana Red

Witam
Trafiłem właśnie na to nagranie
http://www.youtube.com/watch?v=choHJ5gsHZo
Od 1:12 dzieje się w nim coś bardzo ciekawego. Brzmi to jakby Sugar równocześnie trzymał jeden wysoki dźwięk i dodatkowo grał akordy.
Do tej pory myślałem że to niemożliwe. Domyślam się że potrzebne jest toung blocking. Ktoś z was potrafi coś takiego robić?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2011-12-08, 21:10    Odp: Sugar blue - Sugar's harmonica boogie z płyty Louisiana Red

Bezproblemowo. Prawdopodobnie harmonijka w tonacji D (mam Golden Melody, trochę inaczej strojoną, więc częstotliwość nie jest dokładnie ta, co w filmiku, ale stawiam na harpa w D). Grasz dźwięk z kanału 6 na wydechu i za pomocą tongue blockingu "włączasz i wyłączasz" akord w odpowiednim rytmie.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
+adamg53

Posty: 1149
Otrzymał 82 punkt(ów)
Wysłany: 2011-12-08, 21:24    Odp: Sugar blue - Sugar's harmonica boogie z płyty Louisiana Red

Mnie pasuje harp F.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Chainsaw 

Wiek: 114
Posty: 405
Otrzymał 10 punkt(ów)
Skąd: a Szczypior to wie
Wysłany: 2011-12-08, 22:00    Odp: Sugar blue - Sugar's harmonica boogie z płyty Louisiana Red

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2011-12-08, 22:10    Odp: Sugar blue - Sugar's harmonica boogie z płyty Louisiana Red

adamg53, ma rację. Harp F, tylko że 5 kanał na wydechu, co daje to dźwięk A jeżeli dobrze licze, czyli to samo co usłyszałem grając kanał 6 na harmonijce D.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu