Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
mr.Michalos 


Wiek: 26
Posty: 626
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Polska
Wysłany: 2010-11-16, 20:03    Odp: Styl ubierania

Ja na co dzień nie wyróżniam się specjalnie z tłumu, lecz ubieram się tak,
że nikt mnie nie uzna dresa :P . Noszę koszulki AC/DC, Led Zeppelin, bądź Deep Purple,
a nawet Tenacious D...
Wyrzekam się żeli do włosów ( :razz: ) i innego paskudztwa. Kupiłem kiedyś
w lumpie za cztery dychy garnitur (?), który używam czasami jako piżamę
(no co :D ) i czarny kapelusz z napisem "made in USA" w środku , ale i tak mam wątpliwości, co do jakości ;) .
Mama chciała mi już wyrzucić przypominając, że mam garnitur za 250 i będzie się za mnie wstydziła, jeśli będę w tym chodził, bo wyglądam w tym jak jakiś obdartus z ulicy.
"Ale przecierz o to chodzi!"- odparłem :hihi: . A w ogóle to tamten jest jakiś "dupny"
i nie komponuję mi się za dobrze z graniem bluesowym, a tym bardziej rockowym.
Ostatnio zmieniony przez mr.Michalos 2010-12-13, 17:50, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
PawelBDS 


Wiek: 38
Posty: 131
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Kraków/Szczecin
Wysłany: 2010-11-16, 20:14    Odp: Styl ubierania

No to i ja dorzucę swoje 3 grosze. Nie należę do żadnej subkultury więc i nie ubieram się w stylu żadnej z nich. Sam mam dwa rodzaje ubrań Typowo sportowe i takie bardziej nazwijmy to eleganckie chodzę bardziej na sportowo czyli trampki spodnie moro i czarny podkoszulek.... po za sezonem upałów dżinsy wąskie ale nie obcisłe półbuty (najwygodniejsze obuwie zaraz po trampkach) i podkoszulek (ulubiona część garderoby)i czapka z daszkiem ostatnio zacząłem się starzeć więc coraz częściej za miast czapki pojawia się kapelusz a zamiast podkoszulki koszula z krawatem :/
_________________
Kobieta jest jak harmonijka nieźle mruczy jak potrafisz ją dmuchnąć :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Papuga 


Wiek: 32
Posty: 150
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-11-16, 22:49    Odp: Styl ubierania

Bardzo męska jest tzw. "Moda robotnicza"
_________________
Mały instrument, wielka moc.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Tom'ash 


Wiek: 30
Posty: 29
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Bolesławiec
Wysłany: 2010-12-12, 13:46    Odp: Styl ubierania

Jeans, trampki, a jak zimniej wygodne skórzane buty nie glany bo niewygodne, koszula flanelowa lub coś w tym stylu jak ją zapnę bo mi zimno to wygląda to nawet elegancko, czasem bluza dresowa jedną mamusia zszywała juz 4 razy nadal nosze i ją lubię xD, mam taki fajny bluesowy kapelusz czasem zakładam, no i oczywiście rzemień na rękę, również jako zabawka szczególnie na fizyce :P . Lubie też zwykłe jednokolorowe koszulki ale muszą być fajne o pełnym kolorze nie pstrokate ale wyraziste np.bordowa albo idealnie czarna wyprana w perwolu black magic xd, czasem koszulka The Doors, bo w okolicy nie ma dużo sklepów z koszulkami fajnych zespołów<i tak nie jestem aż tak ukierunkowany subkulturowo> a przez neta koszulek nie kupuję, chociaż nie wiem dlaczego. No i to tyle :cool:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
zarat 

Posty: 17
Wysłany: 2010-12-13, 10:10    Odp: Styl ubierania

U góry T-shirt albo bluza z kapturem, u dołu dżinsy albo dresy. Na pewno nie ubieram się na czarno-szaro - lubię kolorowo, wtedy się trochę wyróżniam z tłumu tych smutnych facetów w smutnych kolorach. A na dole zwykłe adidasy, w zimę zmieniane na trekkingi.
_________________
nie blues, lecz rock'n'roll! | Hohner S20 C (od 10 listopada), Hohner Big Valley C (od 24 grudnia)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Cadogan 

Wiek: 28
Posty: 64
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-12-13, 22:19    Odp: Styl ubierania

Ciemnie kolory,czarny,szary,granatowy,czasem biały.Bluzy itp.
_________________
:D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
ma-rucha 

Wiek: 44
Posty: 132
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Płock
Wysłany: 2011-09-26, 23:06    Odp: Styl ubierania

Mój ubiór na co dzień jest raczej zwyczajny, stonowany i przede wszystkim wygodny.
Najbardziej stylowym łachem w mojej szafie jest brązowa kurtka z cienkiej brązowej skóry. Pamiętam że dostałem ją na jakieś urodziny (16 czy 17) i (zdumiewające) wciąż się w nią mieszczę. Pamiętam że chciałem wtedy bardzo standartową czarną skórzaną marynarkę jak na filmach gangsterskich z Lindą ;D sprzedawca niemal siłą wcisnął mi jednak inny egzemplarz w czym ochoczo pomagała mu moja mama - sponsorka prezentu. Jestem im za to wdzięczny do dziś bo uwielbiam tę kurtałę; uwielbia ją także moja żona - gdy przyjechałem do niej po raz pierwszy, miałem na sobie tę kurtkę właśnie - intensywnie, ale przyjemnie pachniała skórą - ma ten zapach do dziś i przywołuje wspomnienia - te najlepsze :) A w dodatku... jest bardzo bluesowa (przynajmniej jak dla mnie) Teraz poszukuję plecaka skórzanego który by do niej pasował - znalazłem nawet jeden w sklepie mysliwskim :)
_________________
Nie ma że się nie da!!!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Żółwik


Wiek: 31
Posty: 134
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Koronowo/Bydgoszcz
Wysłany: 2011-09-27, 13:28    Odp: Styl ubierania

Podstawą mojej szafy są Levisy 660. Genialne spodnie które choć są drogie to mając 3 pary które noszę na zmianę mam już chyba 4 albo 5 rok bez oznak zużycia. druga sprawa to koszule w kratkę. Mam ich niezliczoną ilość, wiele z nich wcześniej miało innych właścicieli. Jednak chyba nie zamienię tych koszul na nic innego. Jeśli wiem że muszę gdzieś się ładnie pojawić to biorę marynarkę +czarny t-shirt. I może trampki do tego...
_________________
Połowę pieniędzy w życiu przeznaczyłem na instrumenty i alkohol. Drugą połowę zmarnowałem.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Big Boy 


Wiek: 69
Posty: 30
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2011-09-27, 20:18    Odp: Styl ubierania

Żółwik, jesteś pewien tego 660? ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Żółwik


Wiek: 31
Posty: 134
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Koronowo/Bydgoszcz
Wysłany: 2011-09-27, 21:00    Odp: Styl ubierania

Oj, zły ja i niedobry! O 507 mi chodziło... Ale 660 coś też mam ale co?
_________________
Połowę pieniędzy w życiu przeznaczyłem na instrumenty i alkohol. Drugą połowę zmarnowałem.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
yankus
[Usunięty]

Wysłany: 2011-10-06, 14:23    Odp: Styl ubierania

Ja noszę koszule flanelowe :) , jeansy lub bojówki i do tego glany/trampki.
 
 
ma-rucha 

Wiek: 44
Posty: 132
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Płock
Wysłany: 2011-12-07, 15:45    Odp: Styl ubierania

Wszedłem ostatnio przypadkiem na jakieś forum dotyczące "klasycznej męskiej elegancji"
Niewiarygodne jak wiele uwagi przywiązują do stroju i dodatków "prawdziwi mężczyźni"
Nadchodząca zima nie sprzyja jakiemuś kombinowaniu ze stylem, choć to co wyczytałem na tym forum wskazuje na coś innego; no cóż, ja uważam że najważniejsze aby było mi cieplutko :)
Mój zestaw na wyjścia z domu to (od dołu) półbuty glany, jeansy, t-shirt jaki mi się wyjmie z szafy, na to bluza - z kapturem lub softshell a na nią polar. Jakoś nie lubię kurt zimowych więc unikam jak ognia dopóki można.
A w robocie i tak śmigam w uniformie....
_________________
Nie ma że się nie da!!!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
jsg 


Posty: 151
Otrzymał 9 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-12-08, 00:29    Odp: Styl ubierania

Fajny wątek, przypomina mi trochę ten temat, z mojego ulubionego forum
Chyba to dobre miejsce by się przedstawić i przywitać
Nazywam się Jan Szymon Gołowacz, mam 28 lat, w zasadzie jestem fotografem, ale żadnej pracy się nie boję, pracuje przy przy scenografiach w TV, robię i naprawiam fajki i inną galanterię drewnianą, biżuterię... Żyję z tego co mnie pasjonuje i nie potrafię inaczej.
Co prawda pytanie padło "czy jako blusmeni..." a ja blusmenenm nie byłem, nie jestem i nie będę.... ale co tam.
Buty noszę trekingowe, "starego typu" bez nowoczesnych gadżetów- czasem trampki, latem sandały, a kiedy tylko się da to boso chodzę... nigdy nie noszę krótkich spodenek, choć mam parę tatuaży, autorstwa mojej drugiej połówki, którymi mógł bym się chwalić. Jensy, klasyka, zawsze na guziki nie suwak. Na lato lniane spodnie, w góry i do pracy w "fabryce", bojówki. Na torsie koszulka z długim rękawem często z guzikami, na nią koszula- w typie safari. Na chłodniejsze dni kilka Cardiganów, do tego wytarte marynarki sztruksowe lub lniane. Zimą styrany płaszcz w typie "marynarza", krótki dwurzędowy. Kaszkiet. W góry czy na kajak, wiadomo troche inaczej. Latem kapelusze słomkowe. Broda i wąsy, włosy na jeża. Fajka- pani kierowniczko ja palę non stop... choć ograniczam jak mogę....
aaa przy warsztacie, stylowe niebieskie ogrodniczki :D

_________________
Moja strona, zupełnie nie poświęcona muzyce
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2011-12-08, 11:29    Odp: Styl ubierania

To ja muszę kiedyś napisać w sprawie jakiejś ładnej fajki z jasnego drewna :) I ustników.
Pierwszorzędny kapelusz. Ja uwielbiam ale przestałem nosić kapelusze ze względu na burackie i wieśniackie towarzycho czepiające się kapelusza. Szczegół, że krój kapeluszów wybieram zawsze jakiś elegancki to i tak wsiokom kojarzy się z cowboyem.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2011-12-08, 12:40    Odp: Styl ubierania

W temacie kapeluszy:

Ostatnio kupiłem Fedorę model Indiana Jones (czarną) i żona nie pozwala mi się w niej pokazywać, bo wg niej pasuje jedynie do kaszmirowego płaszcza, a jeszcze trochę za ciepło na ten płaszcz. Jako ciekawostkę, żonie też kupiłem model klasyczny męski (ma mniejsze rondo) w kolorze wielbłądziej wełny, bo ma taki płaszcz i jeszcze ani razu go nie założyła (jedynie przed lustrem).

Cowboy'ski kapelusz w mieście rzeczywiście wygląda nie bardzo, chyba, że ma się odpowiedni strój. Ja nie bardzo przejmuję się "burackim towarzystwem". Dziś nie podoba mi się kapelusz, a jutro buty będę musiał zmienić bo im się nie podobają? Niech nauczą się rozróżniać co eleganckie, a co wieśniackie.

Na lato mam zamiar kupić prawdziwą Panamę.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
jsg 


Posty: 151
Otrzymał 9 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-12-08, 13:55    Odp: Styl ubierania

minigunmen napisał/a:
To ja muszę kiedyś napisać w sprawie jakiejś ładnej fajki z jasnego drewna :) I ustników.
Pierwszorzędny kapelusz. Ja uwielbiam ale przestałem nosić kapelusze ze względu na burackie i wieśniackie towarzycho czepiające się kapelusza. Szczegół, że krój kapeluszów wybieram zawsze jakiś elegancki to i tak wsiokom kojarzy się z cowboyem.


W szkole średniej i na początku studiów nosiłem kapelusz kowbojski ale w australijskim typie, z wysoką główką i zagiętym jednym płatem rąda, do tego przypięte było sowie skrzydło oprawione w srebrną klamrę. Zdarzyło się kilka razy na ulicy parę niemiłych uwag, ale ogólnie nie zwracałem na nie uwagi.
Potem miałem Fedorę, cóż jak wynika z opisu wyżej coś w moim stylu ubierania z Indian Jonesa jest, taki typ safari, ale szybko mi ją wcięło, znać została w jakiejś knajpie.

w kapeluszu dobrze się jeździ samochodem, inni kierowcy się boją kapeluszników- kojarzą ich z niebezpiecznymi na drodze emerytami :d

[ Dodano: 2012-06-20, 22:25 ]
Wąsy po woli zaczynam podkręcać, a dziś muszę z zadowoleniem się pochwalić, uszyłem klasyczne, lniane hajdawery- nie zamierzam się bawić w rekonstrukcje, ale te spodnie są naprawdę wygodne i na upały jak znalazł...
_________________
Moja strona, zupełnie nie poświęcona muzyce
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Big Borys 

Wiek: 28
Posty: 0
Wysłany: 2014-12-12, 00:33    Odp: Styl ubierania

Chciałbym odświeżyć temat :)
Czy wiedzą panowie gdzie można zdobyć "string tie" ?

http://upload.wikimedia.o...ed_McDowell.jpg
_________________
Let her go, let her go, God bless her
Wherever she may be.
She can look this wide world over,
But she'll never find a sweet man like me.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2014-12-12, 08:57    Odp: Styl ubierania

Kupujesz odpowiednią długość taśmy w sklepie z pasmanterią i masz string tie. Gdy byłem dzieckiem coś takiego moja matka zawiązywała mi z tasiemki którą nazywała aksamitką (taka welurowa tasiemka) i wiązała na kokardkę pod szyją. Nosiłem coś takiego w dwóch kolorach - czarnym i bordo do białej koszuli gdy do szkoły trzeba było iść w stroju apelowym. Ta bordowa była na bardziej szczególne okazje (elegantsza).
Tak to mniej więcej wyglądało (tu oczywiście kobieca bluzka).


Podobnie jak bolo tie możesz to zrobić samemu. Pamiętam jak trzy lata temu zrobiłem sobie bolo tie (no trochę zmodyfikowałem gdybym zrobił tradycyjne sobą bym chyba nie był ;) ) i założyłem do sportowej koszuli. Oglądano się za mną na ulicy jakbym założył frak i muchę; taka lokalna sensacja. Spotkałem wtedy znajomą która nie mogła oderwać oczu od mojego bolo tie. Spytałem ją dlaczego - powiedziała, że jest to tak niespotykana ozdoba, że nie może się napatrzeć i chętnie mężowi by coś takiego kupiła.

Czy zrobisz sam, czy kupisz musisz być psychicznie gotowy na to, że będą na Ciebie patrzeć jak na ufoludka. Mało jest osób które na przekór modzie potrafi na siebie coś założyć i kreować swój styl lub modę (patrz mucha pana Korwin Mikke). Oczywiście taki element garderoby z czasem otaczający Cię zaakceptują, ale zawsze pojawi się ktoś nowy dla kogo będzie to sensacja.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
karol.z 


Wiek: 39
Posty: 331
Otrzymał 19 punkt(ów)
Skąd: Lublin
Wysłany: 2014-12-20, 10:28    Odp: Styl ubierania

Cytat:
Podobnie jak bolo tie możesz to zrobić samemu. Pamiętam jak trzy lata temu zrobiłem sobie bolo tie (no trochę zmodyfikowałem gdybym zrobił tradycyjne sobą bym chyba nie był ;) ) i założyłem do sportowej koszuli. Oglądano się za mną na ulicy jakbym założył frak i muchę; taka lokalna sensacja. Spotkałem wtedy znajomą która nie mogła oderwać oczu od mojego bolo tie. Spytałem ją dlaczego - powiedziała, że jest to tak niespotykana ozdoba, że nie może się napatrzeć i chętnie mężowi by coś takiego kupiła.


Ja właśnie myślę o kupnie bolo tie. Może to już nie jest aż tak ekstrawagancka ozdoba, bo jest spotykana zwłaszcza wśród artystów ale bardzo fajna. Możesz opisać jak to zrobiłeś? Masz może fotografie? Byłbym dźwięczny. ;)
_________________
https://www.facebook.com/marcinandkarol
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Gievont 


Posty: 8
Skąd: D.G.
Wysłany: 2017-10-31, 14:34    Odp: Styl ubierania

Mam dość określony styl. Marynarek nie lubię, choć do sztruksowej w odpowiednim kolorze pewnie bym się przekonał, wolę jednak kurtkę.
Koszula sztruksowa lub kraciaste.
Spodnie - sztruks, ewentualnie bojówki.
Buty - zamsz lub trekkingowe.
T-shirty z nadrukami
Chusta na głowę przez co regularnie słyszę "Rysiek/Jack Sparrow".Kolory - zieleń, brąz i czerń.
Trzy miesiące temu kupiłem sobie skórzany kapelusz kowbojski (bo do długich włosów facetowi pasuje moim zdaniem tylko kowbojski lub cylinder, a tego drugiego raczej bym nie miał ochoty nosić :P ) choć używam go głównie na wakacjach / w górach. Po mieście jeszcze nie nosiłem.

Cytat:
Ostatnio kupiłem Fedorę model Indiana Jones (czarną) i żona nie pozwala mi się w niej pokazywać, bo wg niej pasuje jedynie do kaszmirowego płaszcza, a jeszcze trochę za ciepło na ten płaszcz.


Mi żona marudziła na sam pomysł z kapeluszem, ale jej przeszło jak go zobaczyła :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
nasz88

Posty: 1
Wysłany: 2018-12-23, 16:59    Odp: Styl ubierania

Ja ubieram się tak żeby przede wszystkim było mi wygodnie a czy mój ubiór się podoba innym to już kwestia gustu :D
_________________
Człowiek powinien wybierać swój los, a nie zadowalać się tym, co dostaje.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu