Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
begineruner


Posty: 19
Wysłany: 2009-11-24, 21:11    Sonny Terrego "I got my eyes on you" - analiza utworu

witam :) prosze o pomoc w analizie utworu Sonny Terrego "I got my eyes on you", chcialem rozpisac partie grane na harpie - jako krzyzykii te spiewane (mowione) - jako kropki i rozmiescic je w czasie, zeby lepiej poznac "jezyk" harmonijki

wydaje mi sie ze:
-to 12 barowy blus
-zaczyna sie w "komorce" 11 i 12 pierwszego baru (jak na zdjeciu)
-4 bar to sama gra na harpie

problem zaczyna sie w 3 barze (komorki zaznaczone na zolto), czy ta przerwa jest dalej liczona czy ja sie pomija, bo jesli sie dalej liczy to pozniej wszystko sie rozjezdza i sama koncowka utworu troche sie nie miesci, staralem sie wytlumaczyc o co mi chodzi jak tylko moglem :)

link do utworu
http://www.youtube.com/watch?v=rRghoX5srRQ

zdjecie
[IMG]http://img692.images...1m.th.jpg[/IMG]

prosba do was, abyscie przesluchali, potupali troche i powiedzieli czy zeczywiscie cos sie nie zgadza czy jest ok, samemu ciezko mi to na razie stwierdzic :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Boodzik 

Posty: 291
Otrzymał 14 punkt(ów)
Wysłany: 2009-11-24, 22:40    Odp: Sonny Terrego "I got my eyes on you" - analiza utworu

Dziwne nazewnictwo. Na angielskie słowo "bar" mamy polski odpowiednik 'takt'. Z kolei to co Ty nazywasz 'barem' używając angielskiej terminologii możemy nazwać chorusem bluesa. Każdy chorus składa się z 12 taktów.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
begineruner
begineruner


Posty: 19
Wysłany: 2009-11-25, 08:24    Odp: Sonny Terrego "I got my eyes on you" - analiza utworu

dzieki, wiec zmieniam :)

problem zaczyna sie w 3 chorusie (4-5 takt, komorki zaznaczone na zolto), czy ta przerwa jest dalej liczona czy ja sie pomija, bo jesli sie dalej liczy to pozniej wszystko sie rozjezdza i sama koncowka utworu troche sie nie miesci

dochodzi pytanie o tonacje hapra jakiej uzyl, A,B?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu