Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Autor
Wiadomość
Dawelek 

Posty: 2
Wysłany: 2013-02-11, 19:09    Smród pleśni w harmonijce

Witam

Mam następujący problem - kiedy pakowałem sie na wyjazd (ferie), włożyłem moje harmonijki Silver Star by Hohner do plecaka brata. Niestety, brat nie wyjął jedzenia z kilku tygodni i cały plecak prześmierdł zapachem pleśni wraz z całą swoją zawartością. Odłożyłem harmonijki mając nadzieje że do mojego powrotu zdążą odzyskać normalny zapach. Niestety tak sie nie stało i do teraz czuć od nich nieprzyjemny zapach, choć jest ledwo wyczuwalny.

Nie wiem jak sie go pozbyć, a wole zapytać sie specjalistów niż samemu bawić się w alchemika. Tato mówi żeby przemyć je metanolem lub alkoholem metylowym, a znajomy harmonijkarz polecił ten sposób na taką sytuacje. Próbowałem "przedmuchiwać" instrument, co nie dało zbytnio efektu. Nie chcę wdychać takiego powietrza z harmonijki, ponieważ może skończyć się to źle dla moich płuc i zdrowia...

_________________________

Przepraszam jeśli napisałem ten post w złym temacie itp, ale to mój pierwszy post na jakimkolwiek forum
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Szolga 

Wiek: 38
Posty: 13
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2013-02-11, 19:35    Odp: Smród pleśni w harmonijce

W temacie o czyszczeniu harmonijki ktoś napisał, że czasem rozkręca instrument i czyści cytrynową pastą. Może to da u Ciebie jakiś efekt.
_________________
Pasja i ciężka praca mogą zastąpić wrodzony talent
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2013-02-11, 20:23    Odp: Smród pleśni w harmonijce

Silverstar, czyli plastik. Umyć. Nie powielamy tematów - zamykam :)
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi