Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Conex 


Posty: 353
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Tychy
Wysłany: 2007-08-21, 08:47    Sklepy

Witam,
Zupełnie przypadkiem natknąłem się na stronę (niestety zagraniczną) sklepu z bardzo dobrymi cenami... zresztą zobaczcie sami. Zachęcam i Was do wklejania tu adresów sklepów (on-line) godnych polecenia.

Słowem wyjaśnienia- nie umieszczam tego tematu w dziale 'linki', ponieważ tam jest raczej miejsce (jak w opisie) dla "zaprzyjaźnionych" stron.
_________________
| PrezentPrzez.Net -> Koniec z nietrafionymi Prezentami!
| Portfolio graficzne
| Lepsze wyniki w wyszukiwarkach
| Świat gorących samochodów
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Sygi 

Wiek: 31
Posty: 153
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Przysucha
Wysłany: 2007-08-21, 09:18    Odp: Sklepy

Rzeczywiście ceny niskie, ale szkoda, że nie wysyłają do Polski :(
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Włóczykij 


Wiek: 31
Posty: 154
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Gorzów WLKP
Wysłany: 2007-08-21, 09:55    Odp: Sklepy

A ja polecam www.muzyczny.pl :) zawsze szybka wysyłka towar zgodny z opisem i wszystko dobrze zabezpieczone.
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
petrolhead 


Wiek: 33
Posty: 184
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn i Warszawa
Wysłany: 2007-10-26, 14:53    Odp: Sklepy

A ja się akurat na muzyczny.pl zawiodłem. Zamawiałem u nich 3 Silver Stary i jeden z nich okazał się trefny :? Pokrywy były podrdzewiałe na brzegach, harmonijka nie grała jak trzeba, była wyraźnie zużyta. Nie składałem reklamacji, bo użerać się o 25 złociszy ze sklepem z drugiego końca kraju nie chciało mi się po prostu.
_________________
Mój Wóz jest bogiem, prędkość nałogiem, drifting zabawą, frajda podstawą
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Conex 


Posty: 353
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Tychy
Wysłany: 2007-10-26, 15:55    Odp: Sklepy

Za 25 czy 80zł, zawsze warto reklamować... Choćby odesłać towar, by otrzymać zwrot kasy- wtedy sklepy zaczynają bardziej się starać.
_________________
| PrezentPrzez.Net -> Koniec z nietrafionymi Prezentami!
| Portfolio graficzne
| Lepsze wyniki w wyszukiwarkach
| Świat gorących samochodów
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
petrolhead 


Wiek: 33
Posty: 184
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn i Warszawa
Wysłany: 2007-10-26, 20:30    Odp: Sklepy

Tak, zgadzam się. Ale wtedy był taki okres, że miałem dużo zajęć na głowie i nie było czasu zająć się jeszcze reklamacją. Tylko e-mail wysłałem z pytaniem "co oni na to". Odpowiedzi się nie doczekałem.
_________________
Mój Wóz jest bogiem, prędkość nałogiem, drifting zabawą, frajda podstawą
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2007-10-26, 20:35    Odp: Sklepy

Tak, razem zamawialiśmy Silver Stary - ja dwie, petrolhead jedną. Moje były w porządku, a akurat jego była trefna... :/
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Conex 


Posty: 353
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Tychy
Wysłany: 2007-10-26, 20:48    Odp: Sklepy

Niestety tak bywa... sam kupowałem Silvere przez internet i właśnie reklamowałem.
_________________
| PrezentPrzez.Net -> Koniec z nietrafionymi Prezentami!
| Portfolio graficzne
| Lepsze wyniki w wyszukiwarkach
| Świat gorących samochodów
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
arekceg 


Wiek: 34
Posty: 15
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2007-10-28, 21:17    Odp: Sklepy

Czy znacie może sklep internetowy gdzie można kupić Marine Band Deluxe w A?
_________________
zamiast gapić się na mój podpis idź pograć na harmonijce
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2007-10-28, 21:19    Odp: Sklepy

www.bratpol.com.pl

Nie wiem czy akurat jest na stanie w sklepie internetowym, ale na półce w Toruniu jest, więc i przez neta powinien być.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
*Romek Badeński 


Wiek: 43
Posty: 36
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2008-01-20, 02:17    Sklep z harmonijkami

Witam.
No cóż. No to zareklamuję sam siebie ;) Od jakiegoś czasu prowadzę internetowy sklep z harmonijkami i akcesoriami harmonijkowymi:

http://badenski.pl/index.php?cat=8

W zasadzie jest to kontynuacja sklepu Bartka Łęczyckiego, natomiast oferta będzie się z czasem powiększać. W najbliższy czasie mam zamiar dodać do niej harmonijki firmy Seydel, ręcznie robione drewniane korpusy do modelu Hohner Golden Melody oraz koszulki z nadrukami harmonijkowymi.

Myślę, że atutem sklepu może być to, że każda harmonijka jest sprawdzana przed wysyłką, więc nie ma ryzyka otrzymania uszkodzonego instrumentu.
Jeśli będziecie zainteresowani piszcie na adres podany na stronie. Odpowiem też na wszelkie pytania związane z wyborem i zakupem instrumentu.

Pozdrawiam,
Romek Badeński
_________________
Romek Badeński
www.badenski.pl
https://www.facebook.com/...100011432793493
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2008-01-20, 10:35    Odp: Sklepy

Jaka zacna postać :D
Cóż no fajnie a ile taka customizowana Golden Melody będzie kosztować na pewno skuszę sie na taką bo lubie mieć drewno w gębie
no i fajnie że harmoszki Seydla będą
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
*Romek Badeński 


Wiek: 43
Posty: 36
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2008-01-21, 16:09    Odp: Sklepy

Drewniany korpus do Golden Melody w 2 wersjacjach - do harm. w tonacjach G-Bb oraz C-F (nieznacznie się różnią wymiarami) będzie kosztował około 80 zł. Jest to ręczna robota, więc cena dosyć wysoka, ale mam 2 sztuki od tygodnia i z całą odpowiedzialnością twierdzę, że jest tego warty. Tym bardziej, że raz zakupiony korpus będzie nam służył wiele lat.
Takich korpusów używają m.in. Carlos del Junco o raz Bartek Łęczycki - zresztą Bartek używa właśnie tych, które będę sprzedawał i bardzo je sobie chwali.
Dźwięk jest nieco cieplejszy niż przy plastykowych korusach.

Pozdrawiam,
Romek
_________________
Romek Badeński
www.badenski.pl
https://www.facebook.com/...100011432793493
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2008-01-21, 17:45    Odp: Sklepy

Hmmm, brzmi ciekawie... Mam Goldenkę więc może się skuszę na taki tuning... :P Podobnie jak Szczypior ubóstwiam drewno więc na pewno będzie to ciekawa alternatywa dla Blues Harpa i Marine Band Deluxe... :D
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-01-21, 20:25    Odp: Sklepy

Ja nie mogę się doczekać rozszerzenia oferty o Seydel'e. Kusi mnie Blues Solist, najlepiej w Bb. Mimo, że najtańszy model firmy wydaje się bardzo porządny. Może uda się też jakieś Bushmany sprowadzić, bo nad Wisłą ciężko o nie?
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2008-01-21, 20:52    Odp: Sklepy

chciałoby się Solist Pro :P ale cena.....
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-01-21, 20:54    Odp: Sklepy

No Solist Pro jeszcze lepiej, ale zwykły Solist też styka. Czytałem recenzję o nim na stronie Bartka i już mam wielką chęć. Co dopiero, jakbym ją usłyszał?
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
petrolhead 


Wiek: 33
Posty: 184
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn i Warszawa
Wysłany: 2008-01-21, 21:06    Odp: Sklepy

Ja sobie Solista w tonacji A zamówiłem. Powinien pod koniec tygodnia przyjść to coś nagram, jak będzie zapotrzebowanie.
_________________
Mój Wóz jest bogiem, prędkość nałogiem, drifting zabawą, frajda podstawą
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Osaosowski 

Wiek: 31
Posty: 265
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2008-01-21, 21:24    Odp: Sklepy

petrolhead, zapotrzebowanie na nowe dźwięki harmonijek na forum to jest zawsze! Myśle że czytelnie by było jakbys założył temat (o ile takiego nie ma) w dziale chyba Sprzęt>Seydel czy coś takiego i tam swoją opinię i link do nagrania. Sam narazie mam BH ale jak ten mi siądzie to planuje zakupić Vintage 1923 ale nie wykluczone że skusze sie na taką harmonijkę, więc nawet jeśli Ty nie założsz tam tego tematu (o ile już nie ma) to ja to zrobie i i tak poprosze Cie o próbkę dźwiękową :D (cały czas mowa była o Seydelu Solist czy jak mu tam) :)

pozdrawiam "osa"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
false 

Wiek: 33
Posty: 12
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2008-02-04, 17:35    Odp: Sklepy

www.amadeusz.info maja jakis wybor, pytalem sie o ceny i calkiem przyzwoite, mozna potestowac na miechu, zamierzam sie tam wybrac jak kasa bedzie
_________________
jak leci Gość?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Radkiewicz 

Wiek: 34
Posty: 96
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Głubczyce
Wysłany: 2008-02-11, 11:49    Odp: Sklepy

http://www.mastersound.pl...kty&iKatId=1202 tutaj można sobi bushmana kupić:D
_________________
Tylko Blues jest już ze mną
znajdzie mnie nawet w ciemno!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
*Bart Łęczycki 


Posty: 600
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-03-18, 15:53    Odp: Sklepy

Witam!
Istnieje wiele sklepów z harmonijkami, kilka dobrych jest również w Polsce.

Jednak kupując w sklepie XXX gdzie można kupić w zasadzie wszystkie instrumenty a harmonijka jest powiedzmy o 4zł tańsza sporo ryzykujemy.
Jakiś czas temu sam prowadziłem sklep z harmonijkami (bardziej dla zaopatrzenia znajomych i siebie niż dla zysku) i wiem jak wiele wad fabrycznych posiadają harmoniki.
Wiele z nich da się usunąć samemu ale kupując nowy instrument chcemy na nim grać a nie go poprawiać.

Dlatego polecam raczej sklepy o wązkiej specjalizacji najlepiej stricte harmonijkowej !
Np. kupując u doświadczonego harmonijkarza który zna ten instrument na wskroś wie jak go przetestować przed wysyłką.
Zaś pan Yyyy ze sklepu internetowego XXX nie dość że nie ma pojęcia o strojach harmonijek, nie wie jak je sprawdzić i wyeliminować uszkodzone egzemplaże zresztą na pewno nie będzie mu się chciało tego robić... Podobnie jest na allegro, nie wiadomo co to za harmonijki no i kto na nich grał...

Oczywiście każdy z Was sam zadecyduje jaki sklep wybrać. Jednak moim zdaniem czasem lepiej dołożyć 3-4zł i mieć sprawdzony produkt przez doświadczonego Harmonijkarza i uczciwego Sprzedawcę niż ryzykować 80 czy 120 zł i czuć złość i bezsilność zarazem.

Sam korzystałem z 2 sklepów intrnetowych www.harponline.de oraz u Romana Badeńskiego www.badenski.pl Z obu byłem bardzo zadowolony i zdecydowanie je polecam!

Pozdrawiam wszystkich! Owocnego kupowania i miłego grania!
_________________
www.bleczycki.com
bleczycki@gmail.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Generał 

Wiek: 35
Posty: 4
Skąd: kraków
Wysłany: 2008-08-26, 22:57    Odp: Sklepy

Cześć mam pytanie odnośne harmonijki dlaczego mi harmonijka wysiadła po 3 miesiącach PICCOLO M.HOFNERA tonacji ,,C'', słyszałem ze sie podobno czyści po każdym
graniu ?? JA teraz chce sobie kupić nową harmonijke i chce sie doradzić jaka będzie lepsza do grania jak długo na Wawelu , ORAWA, Mam chusteczkę haftowaną ,Hej bystra woda, bystra Wodzicka .
czy np:HARMONIJKA USTNA CHROMATYCZNA 260 HOHNER C , albo HARMONIJKA HOHNER ECHO 1496/48 "C" , harmonijka SEYDEL 1847 SILVER, Harmonijka Hohner Marine Band ,,C''Harmonijka Hohner Marine Band Deluxe ,,C'' ,czy mam zostać przy tych PICCOLO ?? ja już gram 3 miesiące i umiem zagrać 4 piosenki proszę o pomoc :) *

[ Dodano: 2008-08-27, 00:00 ]
Gdzie w Krakowie jest najlepszy sklep z harmonikami ??

[ Dodano: 2008-08-27, 00:01 ]
Gdzie w Krakowie jest najlepszy sklep z harmonikami ??
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
*Bart Łęczycki 


Posty: 600
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-08-28, 16:09    Odp: Sklepy

Cześć Generał!
Harmonijka Piccolo jest zmniejszoną kopią Marine Band.
Jeśli podobało Ci się jej brzmienie i odpowiadał rozkład dźwięków to polecam pełnowymiarowy model np Special 20 Hohnera, czy HarpMaster Suzuki.
To dobre i niedrogie modele do nauki.
Oczywiście można kupić coś bardziej ekskluzywnego np Seydel 1847 Silver :)

Raczej odradzam harmonijki chromatycznej bądź w systemie tremolo czy oktawowym.
Mam nadzieje że będziesz zadowolony z zakupu, jeśli masz szczegółowe pytania to pisz śmiało !

Pozdrowienia!
_________________
www.bleczycki.com
bleczycki@gmail.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Zuźka 


Posty: 64
Otrzymał 1 punkt(ów)
Wysłany: 2008-08-31, 14:37    Odp: Sklepy

Cytat:
Raczej odradzam harmonijki (...) w systemie tremolo


Mogę wiedzieć dlaczego?
Bo ja jestem od niedawna szczęśliwą posiadaczką takowej harmonijki (Tombo 16 tremolo) i właśnie na takiej próbuję się nauczyć grać. Czy jest trudniej? Może powinnam najpierw spróbować na zwykłym diatoniku?
_________________
"...w życiu piękne są tylko chwile..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2008-09-17, 21:32    Odp: Sklepy

To zależy jaką muzykę chcesz na harmonijce grać. Jeżeli chodzi o bluesa z użyciem podciągów to wbrew powszechnej opinii można go grać na tremolach (tak twierdzi Pat Missin, sprawdziłem w praktyce :) ), jednak jest to o wiele trudniejsze niż na diatoniku. Co do melodii w pierwszej pozycji to na tremolo wychodzą łatwiej niż na harpie dziesięciokanałowym i brzmią bardziej "akordeonowo".
Pozdrawiam :cool:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu