Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
lsz88

Posty: 21
Otrzymał 1 punkt(ów)
Wysłany: 2009-11-15, 00:45    Sklep z harmonijkami w Warszawie

Hej

Przejrzałem forum i nie znalazłem nigdzie adresu ani nazwy jakiegoś fajnego sklepu w Warszawie gdzie można kupić harmonijkę. Wiem, że teoretycznie większość z nich ma je w swoim asortymencie, ale może znacie jakieś miejsce, gdzie ludzie rzeczywiście sie znaja, można troszke pogadac itp. Nie lubie kupować instrumentów tak jakby były ziemniakami.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
jerriko 


Wiek: 41
Posty: 90
Skąd: Otwock
Wysłany: 2009-11-15, 08:07    Odp: Sklep z harmonijkami w Warszawie

W CH Land, na Służewcu (ul Wałbrzyska) był kiedyś sklep muzyczny i tam pracował koleś, który miał o tym pojęcie. Ale to było z 1,5 roku temu. Nie wiem czy nawet jeszcze tam ten sklep muzyczny jest...
_________________
Robota nie bar, ale musisz chodzić codziennie...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Boodzik 

Posty: 291
Otrzymał 14 punkt(ów)
Wysłany: 2009-11-15, 15:41    Odp: Sklep z harmonijkami w Warszawie

W Metrze mają Hohnery. W RnR przy Rondzie Jazdy Polskiej też widziałem.

"Pasja" przy Wiktorskiej ma Seydle.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
lsz88

Posty: 21
Otrzymał 1 punkt(ów)
Wysłany: 2009-11-15, 18:56    Odp: Sklep z harmonijkami w Warszawie

spoko, dzieki, przejde sie i zobacze.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Boodzik 

Posty: 291
Otrzymał 14 punkt(ów)
Wysłany: 2009-11-15, 19:22    Odp: Sklep z harmonijkami w Warszawie

Jeszcze w Riffie na placu konstytucji mieli Tombo.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
lsz88

Posty: 21
Otrzymał 1 punkt(ów)
Wysłany: 2009-11-15, 19:24    Odp: Sklep z harmonijkami w Warszawie

ale to maja w sensie, że można kupic, czy też że mają jakieś pojęcie o grze itp
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Boodzik 

Posty: 291
Otrzymał 14 punkt(ów)
Wysłany: 2009-11-15, 19:24    Odp: Sklep z harmonijkami w Warszawie

Raczej to pierwsze ;) Od tego drugiego masz internet :P
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
lsz88

Posty: 21
Otrzymał 1 punkt(ów)
Wysłany: 2009-11-15, 19:51    Odp: Sklep z harmonijkami w Warszawie

Nie da sie kupic fajnego sprzetu grajacego tylko na podstawie opinii z for internetowych, to nie jest odkurzacz
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Landerw 


Wiek: 33
Posty: 300
Otrzymał 9 punkt(ów)
Skąd: Gda
Wysłany: 2009-11-15, 21:09    Odp: Sklep z harmonijkami w Warszawie

[b]lsz88[/b], a odkąd zdanie pana w sklepie jest warte więcej od głosu ludu w internecie?
_________________
Podpis - dozwolona ilość znaków: 100
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-11-15, 21:12    Odp: Sklep z harmonijkami w Warszawie

W sklepie mogą robić wrażenie wszechwiedzących ale jeśli chodzi o harmonijki to najlepsze są opinie w internecie, ludzi którzy na tym grali. W sklepie często bzdury gadają. Trzeba z harmonijkarzami gadać.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
lsz88

Posty: 21
Otrzymał 1 punkt(ów)
Wysłany: 2009-11-15, 23:26    Odp: Sklep z harmonijkami w Warszawie

dlatego prosiłem o adresy sklepów, takich gdzie sie znaja, bo żeby znalezc sklep to wystarczy google wpisac. Chodzi mi o mozliwosc przesłuchania dzwieku w sklepie, wygladu, jak leży w dłoni,
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Landerw 


Wiek: 33
Posty: 300
Otrzymał 9 punkt(ów)
Skąd: Gda
Wysłany: 2009-11-16, 01:10    Odp: Sklep z harmonijkami w Warszawie

[quote="lsz88"]przesłuchania dzwieku w sklepie[/quote]??
[quote="lsz88"]wygladu, jak leży w dłoni[/quote]No z tym to w żadnym sklepie nie powinno być problemu ;p Napewno nie z pierwszym, chociaż pomacać też pewnie dadzą.

A tak na serio to nie wierzyłbym tak przesadnie w wiedzę sprzedawców - sam robiłem troche w podobnej branży i wiem jak to jest - nie ważne czy się znasz czy nie, ważne, żeby klient brał cię za profesjonaliste i był zadowolony ---> żeby w efekcie kupił ;p Do tego to się sprowadza. A jak ktoś napisze coś na forum internetowym to nie pisze tego z chęcią namówienia cię do zakupu, ale wyraża swoją prawdziwą opinię. No i wśród takich co piszą co wiedzą znajdzie się zawsze kilku takich co wiedzą co piszą :) Jako, że to forum składa się w wiekszości z osobników drugiego rodzaju, to spokojnie możesz sugerować się opiniami (które często bywają coprawda sprzeczne ze sobą, ale cóż są... obiektywne :) i takie mają być ze swojego założenia).
_________________
Podpis - dozwolona ilość znaków: 100
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-11-16, 11:28    Odp: Sklep z harmonijkami w Warszawie

Pooglądać pozwolą ale zastanawiam się jak chcesz grać na harmonijce w sklepie.... przede wszystkim jak znajdziesz sklep, w którym na to pozwalają, to się zaszczep na wszystkie tyfusy itp zanim weźmiesz do ust taką lizaną przez wszystkich harmonijkę. :)

Poza tym w sklepie, gdzie się znają Ci na to nie pozwolą. W sklepie, w którym się nie znają - też.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
lsz88

Posty: 21
Otrzymał 1 punkt(ów)
Wysłany: 2009-11-16, 11:59    Odp: Sklep z harmonijkami w Warszawie

Spoko, dzieki wielkie za pomoc, wybrałem też już sobie nową harmoszkę, pojde jeszcze do sklepu, obejrze ja, poprosze żeby przedmuchali ja tym mieszkiem (tu chodziło mi własnie o sprawdzenie jak gra) i zamowie z neta
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
petrolhead 


Wiek: 33
Posty: 184
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn i Warszawa
Wysłany: 2009-11-16, 12:46    Odp: Sklep z harmonijkami w Warszawie

Chcesz porównywać brzmienie harmonijek przy pomocy mieszka? Nie wydaje mi się to dobrym pomysłem, bo jest to konstrukcja przewidziana do dość pobieżnego testowania sprzętu pod kątem sprawności. Dźwięk uzyskiwany przy użyciu tej maszynerii jest taki, jakby w harmonijkę dmuchnąć z odległości kilku centymetrów, a to, jak właśnie sprawdziłem na przykładzie Marine Band Deluxe i BluesBanda, nie pokazuje różnic brzmieniu praktycznie wcale. Lepszym rozwiązaniem jest chociażby przegląd recenzji harmonijek na jutjubie.
_________________
Mój Wóz jest bogiem, prędkość nałogiem, drifting zabawą, frajda podstawą
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-11-16, 22:37    Odp: Sklep z harmonijkami w Warszawie

Ale miech sprawdzi, czy harmonijka jest sprawna. I to w sumie jedyna możliwość jej przetestowania (całe szczęście) przed wręczeniem gotówki.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Landerw 


Wiek: 33
Posty: 300
Otrzymał 9 punkt(ów)
Skąd: Gda
Wysłany: 2009-11-16, 23:33    Odp: Sklep z harmonijkami w Warszawie

Ja robię tak, że daję gotówe, biore harmonijke i odrazu sprawdzam czy wszystko w niej gra (czy wszystkie kanały grają jak należy) - raz miałem, że nie grało, więc z miejsca dostałem inny model - i tak pewnie jest w większosći poważnych sklepów. Zatem ryzyko jest zerowe :)
_________________
Podpis - dozwolona ilość znaków: 100
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
lsz88

Posty: 21
Otrzymał 1 punkt(ów)
Wysłany: 2009-11-17, 00:25    Odp: Sklep z harmonijkami w Warszawie

byłem dzisiaj w sklepie i rzeczywiście mieszek nie jest dobrym pomysłem, a szkoda. Chodzi mi o to, że zawsze jak kupowałem jakieś graidło to mogłem sobie usiąsc, popykać, zobaczyć jak mi się na tym gra, z harmonijką jest różnie, a recenzje są bardzo subiektywne, jak zresztą sam dźwięk każdego instrumentu, tak jak nie ma idealnej gitary, idealnego pianina, tak i nie ma idealnej harmonijki, wyglada na to, że bede musiał sobie kupić na chybił trafił harmoszkę nową. Ale jak znajde jakis fajny sklep to z całą pewnością napiszę i was też o to proszę. Zawsze milej jest wiedzieć, że jak gdzieś pójdę to przynajmniej znajdę jakieś harmonijki, bo dziś znalazłem sklep, gdzie mieli jakieś cuda nieznanych mi firm w przedziale 15-30 zł
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Landerw 


Wiek: 33
Posty: 300
Otrzymał 9 punkt(ów)
Skąd: Gda
Wysłany: 2009-11-17, 13:47    Odp: Sklep z harmonijkami w Warszawie

[b]lsz88[/b], musisz poprostu przeczytać kilka opini o danym modelu i wtedy wyciągnąc z tego jakieś wnioski - często opinie się pokrywają :) Niektóre sprawy są bardziej (np. techniczne sprawy dotyczące pęcznienia korpusów czy szybkości reakcji stroików) lub mniej obiektywne (brzmienie), zatem weź też to pod uwagę. Aha... i pamiętaj, że w większości to brzmienie zależy od Ciebie :cool:
_________________
Podpis - dozwolona ilość znaków: 100
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
lsz88

Posty: 21
Otrzymał 1 punkt(ów)
Wysłany: 2009-11-17, 18:37    Odp: Sklep z harmonijkami w Warszawie

Dzieki, czytać to już sporo przeczytałem kupiłem seydla blues session w tym zestawie z ksiażeczka itp, nie słyszałem tej harmonijki (poza kilkoma dzwiekami w necie), ale mam nadzieje, że bedzie fajna.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu