Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
yourand 

Wiek: 38
Posty: 10
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-09-09, 14:07    Seydel 1847 drugi kanał na wydechu

Nowy miesiąc, nowy problem...
Drugi kanał na wydechu brzmi normalnie, poza jedną sytuacją.
Jeśli gram jedynkę na wdechu, a potem natychmiast przechodzę na dwójkę na wydechu, pojawia się coś jakby dziwna wibracja, lekko metaliczne pobrzmienie.
Można je utrzymać dmuchając wciąz z tą samą mocą, albo zmniejszyć moc i samo się "wygładza". Jako że harpy są dobre, i mam to samo w C i w A, to raczej nie wada produkcyjna, tylko jakiś mój bubel. Czy może chodzić o to, że blaszka na dwójce nie jest wystarczająco odgięta? Miał ktoś coś takiego? Pomocy!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2011-09-09, 19:59    Odp: Seydel 1847 drugi kanał na wydechu

To tylko rezonans stroików. Normalne, nic specyficznego :)
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2011-09-10, 10:29    Odp: Seydel 1847 drugi kanał na wydechu

Gdy przestajesz grać (1), to stroik drga jeszcze przez kilka chwil. Gdy Ty zaczniesz grać już 2 na wydechu, to drgania tego stroika nakładają się na wygasające wibracje (1). Interferencja fal dźwiękowych i mamy takie coś :) .
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
yourand 

Wiek: 38
Posty: 10
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-09-10, 10:45    Odp: Seydel 1847 drugi kanał na wydechu

Dzięki za odpowiedzi! Taką możliwość też brałem pod uwagę ;]
Natomiast mam wrażenie, że na np. tombosie ten rezonans jest mniej wyczuwalny. Może dlatego że cały dźwięk jest mniej wyczuwalny ;] plus, w seydlu w A chyba jednak ją rozkręcę żeby przygiąć drugą blaszkę, bo czasem nie reaguje. Pozdrawiam!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu