Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
PawelBDS 


Wiek: 38
Posty: 131
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Kraków/Szczecin
Wysłany: 2010-07-11, 14:26    Rozszczepiony język

Na początek Witam wszystkich forumowiczów.....

W dzieciństwie "grałem" na harmonijce (proste melodie żadnej rewelacji :D ) Kilka dni temu postanowiłem wrócić do do przygody z harmonijką i zacząć na nowo na niej grać. Jest tylko jeden problem kilka lat temu poddałem się zabiegowi rozszczepienie języka (coś takiego http://republika.pl/blog_...r/150263152.jpg - dla nie znających tematu ;) ) teraz mam jak by to powiedzieć problemy z wydobyciem dźwięków... kiedyś grałem łapiąc 3 otwory i dwa zatykałem językiem (tak mnie uczył dziadek :D ) teraz jest to nie możliwe bo mam dwa języki które się nie stykają i mogę zatkać wszystkie 3 otwory....
Może macie na to jakąś radę inną metodę gry ? lub cokolwiek ? Próbowałem robić tak by zatykać np. 1 i 3 otwór a w drugi dmuchać ale dźwięk nie jest do końca czysty gdyż języki nie zawsze mnie słuchają i potrafią np. zatkać cześć drugiego otwory lub nie domknąć 1 lub 3 (chyba wiecie o co mi chodzi)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
+adamg53

Posty: 1149
Otrzymał 82 punkt(ów)
Wysłany: 2010-07-11, 15:17    Odp: Rozszczepiony język

Ja bym radził proces odwrotny czyli scalenie ich ponowne( jeżeli to możliwe).
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
PawelBDS 


Wiek: 38
Posty: 131
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Kraków/Szczecin
Wysłany: 2010-07-11, 15:28    Odp: Rozszczepiony język

Nie ma takiej opcji :D dwa języki przydają się :]
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-07-11, 15:37    Odp: Rozszczepiony język

Moja wyobraźnia podpowiedziała mi już co sam bym robił mając 2 języki, kiedyś mnie wyobraźnia zgubi. Zostaje granie na dziubka. Jeszcze można podłożyć... oba języki pod kanał, jeżli jesteś w stanie nimi tak operować, żeby trafiać jednocześnie, w 1 miejsce. Tylko nie dotykając harmonijki. Niektórzy tak na początku uczą się wydobywać czyste dźwięki, właśnie kładąc język pod kanał a potem, z czasem, odsuwając go, żeby nie grać jeżdżąc językiem po korpusie.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
PawelBDS 


Wiek: 38
Posty: 131
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Kraków/Szczecin
Wysłany: 2010-07-11, 16:09    Odp: Rozszczepiony język

masz dobre skojarzenia co do dwóch języków ;)

Popróbuje twoją metodą.... dzięki za rade
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
szaman69 


Wiek: 33
Posty: 174
Otrzymał 26 punkt(ów)
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2010-07-11, 16:18    Odp: Rozszczepiony język

Swoją drogą mając dwa języki możesz robić na harmonijce rzeczy których nawet Howard Levy nie potrafi. Polecam eksperymentować ;P
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
PawelBDS 


Wiek: 38
Posty: 131
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Kraków/Szczecin
Wysłany: 2010-07-11, 18:39    Odp: Rozszczepiony język

Polecam rozszczepić język :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-07-11, 18:47    Odp: Rozszczepiony język

E, nie ma sensu - nauka od początku :) Chyba nie warto. Do pewnych rzeczy na harpie potrzebny jest język o pełnej masie.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
PawelBDS 


Wiek: 38
Posty: 131
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Kraków/Szczecin
Wysłany: 2010-07-11, 19:37    Odp: Rozszczepiony język

no niestety... sam czuję że gra się inaczej kiedyś mi to lepiej wychodziło a teraz przez język czuje się jak bym harmonijkę trzymał pierwszy raz w życiu :D nawet inaczej się wydaje proste dźwięki.... z trudniejszymi rzeczami pewnie będzie jeszcze dziwniej bo nikt jeszcze nie stworzył Harmonijki dla dwujęzycznych... ale mam nadzieję że mimo "inności" uda mi się choć wrócić do starego poziomu prostych przyśpiewek a jak to wyjdzie będę mógł eksperymentować z wykorzystaniem języków do hmmm czegoś bardziej oryginalnego. hmm muszę po próbować np. łapać ustami kanał 1,2,3,4 i zatkać np.2 i 4 :P przy jednym jest to nie wykonalne :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2010-07-11, 22:30    Odp: Rozszczepiony język

Póki co, spróbuj metodą "dziubkową", jak to wyżej określił Minigun. W temacie "Układ ust", są fotki, jak zrobić to efektywnie.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
PawelBDS 


Wiek: 38
Posty: 131
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Kraków/Szczecin
Wysłany: 2010-07-11, 22:39    Odp: Rozszczepiony język

Próbuje ale to niestety jak nauka od początku.... ale ćwiczenie czyni mistrza :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
sebach 

Wiek: 34
Posty: 154
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Krakow
Wysłany: 2010-07-12, 12:44    Odp: Rozszczepiony język

czy to nie powoduje jakiejś wady wymowy ?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
PawelBDS 


Wiek: 38
Posty: 131
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Kraków/Szczecin
Wysłany: 2010-07-12, 13:01    Odp: Rozszczepiony język

HeHe nie rozszczepienie języka nie powoduje wad wymowy, nie pozbawia smaku,nie....... nie ma żadnych skutków ubocznych prócz tego że ma się dwa języki :D i trudniej grać na harmonijce ustnej. Język składa się z dwóch niezależnych od siebie mięśni dla tego możemy robić rurki itp. Rozszczepienie polega na przecięciu między nimi skóry która je łączy i dzięki temu mogą działać osobno. Jak ktoś chce zobaczyć zdjęcia z zabiegu lub mieć coś takiego zapraszam na gg ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-07-14, 10:49    Odp: Rozszczepiony język

Nie powoduje wady wymowy? Mówienia R itd?
Z tego co wiem, już kolczyk w języku powoduje trudności z mówieniem niektórych głosek.
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
PawelBDS 


Wiek: 38
Posty: 131
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Kraków/Szczecin
Wysłany: 2010-07-14, 13:03    Odp: Rozszczepiony język

Masz błędne informacje. Ani język ani kolczyk nie powodują wad wymowy no chyba ze ktoś je wcześniej miał to po kolczyku czy rozszczepieniu mogą się one wyostrzyć ale na krótki okres do czasu oswojenia się z czymś nowym "w jakie ustnej".
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Gladias 


Wiek: 28
Posty: 349
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Nysa/Warszawa
Wysłany: 2010-07-14, 14:39    Odp: Rozszczepiony język

[quote="Harry"]Z tego co wiem, już kolczyk w języku powoduje trudności z mówieniem niektórych głosek.[/quote]

[quote="PawelBDS"]Ani język ani kolczyk nie powodują wad wymowy no chyba ze ktoś je wcześniej miał to po kolczyku czy rozszczepieniu mogą się one wyostrzyć ale na krótki okres do czasu oswojenia się z czymś nowym "w jakie ustnej".[/quote]

Znam jedna dziewczyne z kolczykiem w jezyku (ma go dosc długo) sepleni jak jasna cholera (gdy nie miała kolczyka mowiła normalnie).
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
PawelBDS 


Wiek: 38
Posty: 131
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Kraków/Szczecin
Wysłany: 2010-07-14, 20:25    Odp: Rozszczepiony język

hmmm żeby Cię nie okłamać ja znam 6 osób z rozszczepionym językiem i kilka dziewczyn z kolczykami w językach nikt nie ma problemu z wymową. Mój język zachowuje się normalnie mimo rozdwojenia tylko przy próbach zrobienia rurki czy wystawienia go na maksimum rozchodzi się w nie kontrolowany sposób ale gdy trzymam go w ustach mogę... mówić krzyczeć i śpiewać :P ......... twoja znajoma może mieć z tym problemy z powodu zbyt dużego kolczyka (czasem są takie obiawy)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Gladias 


Wiek: 28
Posty: 349
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Nysa/Warszawa
Wysłany: 2010-07-14, 23:45    Odp: Rozszczepiony język

Wybacz, ze spytam - a po co Ci ten "rozdwojony" jezyk (miło by było jak bys mogł podac ze 2 przykłady :D )??

Przepraszam za oddalanie sie od tematu harmonijek...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
PawelBDS 


Wiek: 38
Posty: 131
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Kraków/Szczecin
Wysłany: 2010-07-15, 08:19    Odp: Rozszczepiony język

Chodzi tu o estetykę choć i zastosowanie też się przydaje........ nie zapomnę jak kiedyś jechałem autobusem i mała dziewczynka (5 może 6 lat) wystawiła mi język żebyście widzieli jej minę gdy ja zrobiłem to samo :P .... inne zastosowanie to podczas pocałunku kobieta czuje w ustach dwa języki za miast jednego :] (coś jak szampony dwa w jednym :D ) o innych zastosowaniach nie będę mówić bo na tym forum są osoby młodsze niż 18 lat :]


http://www.google.pl/imag...=N&hl=pl&tab=wi
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-07-15, 11:24    Odp: Rozszczepiony język

Cool ;) Ale ja wolałbym nie uczyć się wszystkiego od początku :) o innych zastosowaniach niż harp też mówię.
No nic, powodzenia w graniu, może zrobisz całkiem niezłe rzeczy :D
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
sebach 

Wiek: 34
Posty: 154
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Krakow
Wysłany: 2010-07-15, 16:59    Odp: Rozszczepiony język

ehh... ja to jestem mało tolerancyjny chyba :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
+adamg53

Posty: 1149
Otrzymał 82 punkt(ów)
Wysłany: 2010-07-15, 17:17    Odp: Rozszczepiony język

Ja też, mierzi mnie to. PawelBDS wybrałeś już nieodwracalną konstrukcję swojego języka( samookaleczyłeś się) i na harmonijce raczej nie pograsz z takim czymś. Moja bujna wyobraźnia nie widzi tu zastosowania takiego języka do poprawnego grania, w innych dziedzinach tak, na harmonijkę raczej szkoda czasu.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2010-07-15, 19:04    Odp: Rozszczepiony język

Dlaczego szkoda czasu? Bluegrass - jak najbardziej przywitałby coś takiego z otwartymi ramionami. Niepowtarzalne solówki - nie do powtórzenia bez rozdwojonego języka - coś na co każdy bluegrass'owiec pójdzie bez wahania. Tylko wypracować swój styl i mamy coś nie do podrobienia.

Tak informacyjnie: w życiu bym się na coś takiego nie zgodził, ale wiem, że są też takie przypadki w wyniku wypadków i co wtedy ludzie mają powiedzieć?

Pozdrawiam

Medium
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
+adamg53

Posty: 1149
Otrzymał 82 punkt(ów)
Wysłany: 2010-07-15, 20:34    Odp: Rozszczepiony język

W razie wypadku tak (nie masz wyboru ), ale dobrowolnie dla mnie nie do zaakceptowania, jestem zgred , ale taka fanaberia mi nie pasuje.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
KatuzaR 


Wiek: 32
Posty: 319
Otrzymał 29 punkt(ów)
Skąd: Kryry
Wysłany: 2010-07-15, 21:15    Odp: Rozszczepiony język

Adamie, nie zabijaj czyichś marzeń, tym bardziej tych które mogą się spełnić (odnośnie
"nie pograsz z takim czymś").

Co do rozszczepienia języka, rzecz która nie leży w moich preferencjach osobistych (jak przykładowo rap, techno, tatuarze), lecz nie przeszkadza mi u bliźnich, choć moja dziewczyna niezbyt by mi zapulsowała takim prezentem, :)

Pozdrowienia dla posiadaczy języków wszelakich

KatuzaR
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-07-15, 22:14    Odp: Rozszczepiony język

Myślę, że posiadacz takiego języka z czasem będzie lepiej wiedział czy się da grać, czy nie, niż zniesmaczone tym osoby. :)
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
PawelBDS 


Wiek: 38
Posty: 131
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Kraków/Szczecin
Wysłany: 2010-07-15, 23:03    Odp: Rozszczepiony język

[quote="KatuzaR"]tatuarze[/quote]

Hehe ja chce mieć tylko jeden pokrywający 98% ciała :P to moje wielkie hobby i psia życiowa. Planuję Tatuaże, implanty sub dermalne w czole (rogi), implanty w rękach, zabarwienie gałek ocznych, kolczyki, skaryfikacje, elfie uszy...... i jeszcze długo by wymieniać :D

[quote="Medium"]Dlaczego szkoda czasu? Bluegrass - jak najbardziej przywitałby coś takiego z otwartymi ramionami. Niepowtarzalne solówki - nie do powtórzenia bez rozdwojonego języka - coś na co każdy bluegrass'owiec pójdzie bez wahania. Tylko wypracować swój styl i mamy coś nie do podrobienia. [/quote]

:] Dzięki medium :] musze się pochwalić że z dnia na dzień język sprawia mi coraz mniej kłopotów przy grze i zaczyna mnie powoli słuchać więc myślę że jeszcze troszkę treningu i wrócę do tego co było kiedyś i będę mógł śmiało uczyć się dalej :)

[quote="KatuzaR"]Adamie, nie zabijaj czyichś marzeń, tym bardziej tych które mogą się spełnić [/quote] Mnie to na pewno nie zniechęci :) już przez tatuaże zdażało mi się być ganianym przez starsze panie z krzyżem :D więc to to dla mnie Pikuś :P Przez soczewki kontaktowe (kocie) usłyszałem raz od kobiety pytanie czy piję Ludzką krew i zjadam koty :D :P
_________________
Kobieta jest jak harmonijka nieźle mruczy jak potrafisz ją dmuchnąć :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-07-15, 23:10    Odp: Rozszczepiony język

Rób co chcesz ale implanty olej, z czasem robią się żenujące.

PS: nie wiem gdzie Ty znajdziesz pracę z takimi cudami na twarzy.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
PawelBDS 


Wiek: 38
Posty: 131
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Kraków/Szczecin
Wysłany: 2010-07-15, 23:34    Odp: Rozszczepiony język

implanty już miałem i nie zrobiły się "żenujące" w ich miejsce chce wsadzić większe :D

o prace też się nie martwię bo jestem zwolennikiem samozatrudnienia ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Gladias 


Wiek: 28
Posty: 349
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Nysa/Warszawa
Wysłany: 2010-07-16, 00:57    Odp: Rozszczepiony język

Kazdy robi to co chce :) Jednak ja nigdy bym sie tak nie "urzadził"...

Podejrzewam, ze jak bym Cie zobaczył na ulicy moje zdanie (pierwsze wrazenie) o tobie byłoby (niestety) negatywne, a jak widac na powyzszych postach jestes pogodnym "panem" :D ... i cos mi sie zdaje, ze tak zareagowałoby wiekszosc ludzi.

PS O ja Cie kręce, ale spam :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu