Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
mitch 

Posty: 10
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-07-30, 17:20    Rozpoznanie tonacji ze słuchu

Witam.

Nie wiem czy to dobry dział, ale mam prośbę do osób które mają słuch muzyczny o podpowiedź w jakiej tonacji jest harmonijka pod koniec utworu SDM - Jak owad (od 2:07). Dodam tylko, że utwór na gitarze jest w tonacji C-dur. http://www.youtube.com/watch?v=6evzp6NjFlg

Przy okazji: na tą chwilę interesuje mnie głównie nauka harmonijki jako dodatku do utworów SDM granych na gitarze. Wiem, że nie jest to bardzo trudne, ale dla mnie na początek wystarczy.
Moje pytanie zdecydowanie z teorii: jeśli piosenka jest w tonacji C-dur na gitarze to na harpie w C-dur będzie pasować tylko gra w I pozycji? Jeśli jest inaczej to prosiłbym o krótkie rozwinięcie. Pozdr
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pancho 


Wiek: 39
Posty: 101
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Tychy / Belvedere
Wysłany: 2014-07-31, 07:45    Odp: Rozpoznanie tonacji ze słuchu

Pewności nie mam, ale wydaje mi się, że partia harmonijkowa grana jest na harmonijce LowF w drugiej pozycji. Mam nadzieję, że na ten temat wypowiedzą się bardziej doświadczeni forumowicze i ewentualnie sprostują moją opinię. Jeżeli moje spostrzeżenie jest błędne, to błagam o wybaczenie i łagodny wymiar kary :P
Pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2014-07-31, 13:30    Odp: Rozpoznanie tonacji ze słuchu

Będzie pasować gra w 1 pozycji na harmonijce C ale jeśli chcesz zagrać to samo, to jak mówi kolega Pancho - to jest grane na Low F w 2 pozycji.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
mitch 

Posty: 10
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-07-31, 21:23    Odp: Rozpoznanie tonacji ze słuchu

Dzięki za te odpowiedzi. Był temat o tonacji harmonijki i gitary, ale raczej pod granie bluesa. Wychodzi na to, że na początek w przypadku SDM nie ma co kombinować tylko grać w pierwszej pozycji.
W związku z tym jeszcze jedna prośba o odsłuch i rozpoznanie tonacji harmoszki w tym utworze granym w tonacji G-dur: http://www.youtube.com/watch?v=fDrio1rdpHU
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu