Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
TheVortex

Posty: 3
Wysłany: 2014-04-05, 13:00    Rozkład dźwięków na chińskiej harmonijce firmy Parrot

Witam wszystkich. :)
Posiadam harmonikę tremolo, odkryłem że to właśnie tremolo dzięki informacją z tego forum.
Harmonijka jest firmy Parrot produkcji chińskiej, ma 24 kanały w dwóch rzędach. Używając stroika gitarowego ale w trybie chromatycznym najniższy dźwięk na wydechu wykrywa mi G a na wdechu D. I tu pojawia się moje pytanie: Jak ustalić resztę dźwięków? Niestety nie znam się na teorii muzyki ponad to czytałem że niektóre tremola mając melodyczny rozkład dźwięków więc nie wiem co zrobić dalej. No i nie jestem pewien czy sam stroik wykrył te dźwięki poprawie.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2014-04-05, 15:02    Odp: Rozkład dźwięków na chińskiej harmonijce firmy Parrot

Witamy na forum!


Podejrzewam, że masz taki rozkład dźwięków jak u góry.
Sprawdź resztę, jeśli się będzie zgadzać to jesteśmy w domu.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
TheVortex
TheVortex

Posty: 3
Wysłany: 2014-04-05, 15:37    Odp: Rozkład dźwięków na chińskiej harmonijce firmy Parrot

Bardzo dziękuje za odpowiedź! :) Tak zgadza się co prawda nie sprawdziłem wszystkich kanałów do końca ale z samego początku dźwięki idę tak jak na tym górnym rozkładzie. I przyznam się szczerze że nie wiem kompletnie jak grać na tej harmonijce. Czytałem ten artykuł: http://forum.harmoszka.co...wach-vt2538.htm . Tylko no jak mam taby no to wszystkie są na 10 kanałową harmonijke najczęściej w skali C. Czy muszę po prostu samemu rozpisywać wszystkie taby i odnajdować dźwięki? W sumie nie przeszkadzałoby mi to ale może jest jakiś inny sposób o którym nie wiem.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2014-04-05, 16:45    Odp: Rozkład dźwięków na chińskiej harmonijce firmy Parrot

No tak to niestety z tremolakami jest, że się człowiek musi męczyć. Ja gram na 10-kanałowej i taką też bym polecał zamiast tremolaka, znajdziesz dużo więcej przydatnych materiałów. W przypadku tremolo to nawet niewielu ludzi coś tutaj może dopowiedzieć.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
TheVortex

Posty: 3
Wysłany: 2014-04-05, 17:42    Odp: Rozkład dźwięków na chińskiej harmonijce firmy Parrot

Aha rozumiem no nic dziękuje za pomoc przynajmniej wiem teraz że jednak coś z tej harmonijki uda się wyciągnąć. Myślę zresztą o kupnie Suzuki Harpmaster no ale w tym temacie nie będę więcej pisał bo widzę że na tym forum o Harpmasterze jest dużo informacji. Więc dziękuje jeszcze raz za pomoc. ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu