Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Hipis 

Wiek: 28
Posty: 12
Wysłany: 2013-02-11, 22:12    [Pytanie] W jakiej tonacji gral R.Skibiński na BluesHarpie ?

Witam wpadlem z zapytaniem w jakiej tonacji posiadal Ryszard Skibiński Blues Harpika ? :)

Tutaj podrzucam nagranie . Bo nie orientuje się zbytnio czy jest w tonacji C-dur czy może innej? :)

http://www.youtube.com/watch?v=VVpoWfR87f8
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2013-02-11, 22:15    Odp: [Pytanie] W jakiej tonacji gral R.Skibiński na BluesHarpie ?

Harmonijka w tonacji D.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Hipis 

Wiek: 28
Posty: 12
Wysłany: 2013-02-15, 21:18    Odp: [Pytanie] W jakiej tonacji gral R.Skibiński na BluesHarpie ?

w 100% jestes pewny ze jest w tonacji D ?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2013-02-15, 21:48    Odp: [Pytanie] W jakiej tonacji gral R.Skibiński na BluesHarpie ?

Na 100% harmonijka w D. A że nie zawsze "siedzą" dźwięki... Cóż, Skiba nie miał do dyspozycji tutoriali na YT, forów internetowych i innych tego typu wynalazków. Na wyczucie nauczył się dmuchać w II pozycji i tak mu zostało. Nie miał czasu się rozwinąć, bo zmarł w wieku 32 lat :( Ówczesna heroina czyli "kompot" nie oszczędzał nikogo....
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
bishop 

Wiek: 45
Posty: 26
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2013-02-15, 22:17    Odp: [Pytanie] W jakiej tonacji gral R.Skibiński na BluesHarpie ?

ja bym chciał, żeby mi tak nie "siedziały" dźwięki :) polecam do przesłuchania te kawałki.
http://www.kasachorych.com/skiba_muzyka.html
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Hipis 

Wiek: 28
Posty: 12
Wysłany: 2013-02-16, 10:19    Odp: [Pytanie] W jakiej tonacji gral R.Skibiński na BluesHarpie ?

Dzięki Wielkie za pomoc w najbliższych dniach popatrze po muzycznych za Blues Harpkiem :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2013-02-16, 17:33    Odp: [Pytanie] W jakiej tonacji gral R.Skibiński na BluesHarpie ?

bishop napisał/a:
ja bym chciał, żeby mi tak nie "siedziały" dźwięki :) polecam do przesłuchania te kawałki.
http://www.kasachorych.com/skiba_muzyka.html

Nie musisz mi "polecać", wychowałem się m. in. na Kasie Chorych, kiedy zaczynałem jej słuchać, Ciebie jeszcze na świecie nie było :) . Ale akurat w "Niewinnych" harmonia nie jest typowo bluesowa i niektóre dźwięki z II pozycji po prostu nie pasują.
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Hipis 

Wiek: 28
Posty: 12
Wysłany: 2013-02-18, 20:11    Odp: [Pytanie] W jakiej tonacji gral R.Skibiński na BluesHarpie ?

A Niewinnych na jakiej harmonijce grywal ?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
WładcaDrewna 

Posty: 37
Otrzymał 2 punkt(ów)
Wysłany: 2013-02-18, 20:25    Odp: [Pytanie] W jakiej tonacji gral R.Skibiński na BluesHarpie ?

Także grał w tonacji D.
Nie wydaje Ci się głupie 3 z rzędu pytanie o tonację gdy dostałeś już odpowiedź?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu