Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
olelancucki 

Wiek: 31
Posty: 2
Wysłany: 2010-08-20, 19:47    [Pytanie] Seydel Blues Session | Hohner Special 20 | Tombo Lee Oskar

Gram ok 2 miesiące. Do tej pory grałem na pro harpie hohnera. Zamierzam kupić następną harmonijkę, ale nie wiem jaką wybrać. Najbardziej skłaniam się ku blues session ale to co wyczytałem o jej trwałości powstrzymało mnie przed zakupem.

Myślałem o jednej z tych trzech:

- Seydel Blues Session
- Hohner Special 20
- Tombo Lee Oskar

jeśli jest coś interesującego w podobnej cenie ok. 100zł to mówcie :)


z góry dziękuje za pomoc
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Mikael 

Wiek: 29
Posty: 179
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Sanok
Wysłany: 2010-08-20, 20:22    Odp: [Pytanie] Seydel Blues Session | Hohner Special 20 | Tombo Lee Oskar

Nie grałem na Blues Session, ale Bart Łęczycki w swoim teście wyraża się o nim bardzo pochlebnie i właśnie mam zamiar go kupić.
Dodałbym jeszcze (i szczerze polecił :) ) Suzuki Harpmaster- jak dla mnie najlepsza harmonijka poniżej 100zł, lepsza od Special 20.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
towal 

Wiek: 33
Posty: 238
Otrzymał 13 punkt(ów)
Skąd: Puławy
Wysłany: 2010-08-22, 16:27    Odp: [Pytanie] Seydel Blues Session | Hohner Special 20 | Tombo Lee Oskar

Od jakiegoś tygodnia jestem posiadaczem Blues Session w C. Harmonijka fajnie leży, pokrywy nie są ostre, ładnie brzmi, lekko się gra. Ogólnie polecam.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Marcel_Banda 


Wiek: 46
Posty: 63
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-08-23, 14:02    Odp: [Pytanie] Seydel Blues Session | Hohner Special 20 | Tombo Lee Oskar

Blues Session to bardzo sympatyczny instrument - posiadam tonację C w wersji antique.
z czystym serduchem moge Ci ja polecic - to beda dobrze zainwestowane pieniądze.
_________________
Marcel, Banda Łysego
www.bandalysego.pl

----------------------------------------------------------
trzeba wiedziec...kiedy dmuchnąć....
----------------------------------------------------------
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-08-23, 14:47    Odp: [Pytanie] Seydel Blues Session | Hohner Special 20 | Tombo Lee Oskar

Mam Blues Session, tonację A, też wersja antique, na początku nie mogłem się przyzwyczaić, bo nie regulowałem jej tak jak inne harpy ale też polecam, jest świetna.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2010-08-23, 20:01    Odp: [Pytanie] Seydel Blues Session | Hohner Special 20 | Tombo Lee Oskar

A ja napiszę coś odnośnie Speciali i Sessionów. Mam 2 Speciale w G i A, oba bardzo dobre, ten w A to praktycznie samograja! Świetny sound, doskonała reakcja i miękkość. Przez mój kuferek przewinęły się 2 Seydele Session. I znowu model w A był genialny, grał bez najmniejszego wysiłku, nic nie było mu straszne, a brzmienie zachwycało. Niestety, 4 stroik na wydechu miał jakąś wadę i szybko padł. Teraz mam Sessiona w D i nie jestem z niego tak zadowolony. Trójka nie gra tak jakbym chciał, ogólnie jakoś mniej życia w niej jest. Nie mam pojęcia od czego to zależy.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2010-08-23, 23:47    Odp: [Pytanie] Seydel Blues Session | Hohner Special 20 | Tombo Lee Oskar

[quote="Maciekdraheim"]Teraz mam Sessiona w D i nie jestem z niego tak zadowolony.[/quote]

Spotkałem się z opinią, że tonacja D jest tą najmniej wygodną dla większości harpiarzy. Przy bendingu nie działają ani patenty na harpa w C, ani te na E lub F. Ale wnioskuję, że u tak doświadczonego harpiarza powód może rzeczywiście tkwić w sprzęcie ;)
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-08-24, 10:31    Odp: [Pytanie] Seydel Blues Session | Hohner Special 20 | Tombo Lee Oskar

To jest trudna kwestia do wytłumaczenia. Mi gra się świetnie na harpie w D (golden melody). Natomiast zauważyłem, że w przypadku hohnerów lepiej gra się na wyższych tonacjach a gorzej na niższych - u Seydla mam odwrotne wrażenie, choć na blues session w A jest dobrze.... To chyba kwestia bardzo indywidualna ale taką różnicę czuję w tych markach. Może to przypadek/wrażenie. Inna sprawa, że jak wszyscy wiemy, harmonijka to instrument bardzo delikatny, którego działanie i różnice w działaniu opierają się na mikroskopijnych i maleńkich w wadze materiału różnicach - może trudno zrobić tak, żeby każdy egzemplarz był identyczny.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
olelancucki 

Wiek: 31
Posty: 2
Wysłany: 2010-08-27, 01:03    Odp: [Pytanie] Seydel Blues Session | Hohner Special 20 | Tombo Lee Oskar

Kupiłem hohnera, ale seydela za jakiś czas też kupuje :)
dzieki za pomoc!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu