Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-11-20, 18:23    Odp: [Pytanie] Poziom trudności - czy harmonijka jest trudniejsza od gitary i innych instrumentów?

No to kup w C i graj opierając się na skali (2)(3)4(4)(5)6), powinno być dobrze :) Poza tym C Ci się przyda wogóle na poczatku przygody z harmonijką.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
littleman 


Wiek: 29
Posty: 22
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Goczałkowice-Śląsk
Wysłany: 2009-11-20, 18:42    Odp: [Pytanie] Poziom trudności - czy harmonijka jest trudniejsza od gitary i innych instrumentów?

C najlepsza na Start :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
beniamin82 


Wiek: 42
Posty: 59
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Zielina (Krapkowice)
Wysłany: 2009-11-21, 16:30    Odp: [Pytanie] Poziom trudności - czy harmonijka jest trudniejsza od gitary i innych instrumentów?

[quote="puksib"]Aha. Ja bym chyba bardziej wolała w C bo są w niej wszystkie taby i do tego się łatwiej na niej gra...[/quote]

Nie wiem może się mylę, ale mam MB w Bb i wszystkie taby dla "C" mi podchodza bez problemu. Zdaje się że tonacja ma znaczenie tylko jeśli grasz z drugim instrumentem.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
puksib

Posty: 3
Wysłany: 2009-11-21, 16:48    Odp: [Pytanie] Poziom trudności - czy harmonijka jest trudniejsza od gitary i innych instrumentów?

dzięki za pomoc :] w poniedziałek wybiorę się do sklepu po harmonijkę w C :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-11-22, 18:32    Odp: [Pytanie] Poziom trudności - czy harmonijka jest trudniejsza od gitary i innych instrumentów?

[b]beniamin82[/b], ma rację. We wszystkich tonacjach durowych interwały, czyli odległości między dźwiękami są takie same. Po prostu cała harmonijka nastrojona jest kilka półtonów wyżej lub niżej. Jak gra ona sama, to melodia jest doskonale rozpoznawalna i wszystko jest OK. Trzeba się jednak upewnić przy grze z innymi instrumentami lub wokalistami, czy każdy gra w odpowiedniej tonacji.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu