Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Autor
Wiadomość
LordOfDreams 

Wiek: 27
Posty: 7
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2012-10-03, 21:10    [Pytanie] Podciągi

Przeczytałem pierdylion różnorakich poradników na temat podciągów. Było tam o tym gdzie się to stosuje na jakich harmonijkach, w jakiej muzyce, że to, że tamto i miliony innych mniej istotnych rzeczy. A ja się pytam "Jak zrobić te podciągi?" Tych poradników jest od z*****nia ale w żadnym nie znalazłem sposobu na wykonanie podciągu :P . Na forum też nic nie znalazłem, ale to pewnie dlatego, że jeszcze się nie ogarniam tu :)

minigunmen edit: nie kląć
_________________
Sen to coś więcej niż zwykła czynność. To także Trudna sztuka... sztuka doskonalenia siebie. Każdy potrafi od tak zasnąć w łóżku, ale nie każdy potrafi to wykorzystać i przeżyć wspaniałą przygodę do wnętrza swojej świadomości.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2012-10-03, 22:32    Odp: [Pytanie] Podciągi

Pierdylion... od za*****nia... Fajnie rozkręcasz temat. Jeżeli chcesz przeczytać jak zrobić podciąg, to zajrzyj do działu "Technika". Kiedyś podawałem linki, teraz już wiem, że sensu w tym nie ma. Jest tam tego mnóstwo, napisaliśmy chyba wszystko, co można na ten temat napisać. A co najśmieszniejsze, spora szansa, że i tak nie znajdziesz odpowiedzi takiej, jaka Cię interesuje. A czemu? Bo jeżeli nawet ktoś napiszę, że trzeba język przesunąć o tyle i tyle w daną stronę, albo tak, czy inaczej ułożyć coś w gardle, to prawdopodobnie nie będziesz w stanie tego od razu zastosować. A dlaczego? Bo mało kto ma na początku taką świadomość kinetyczną wnętrza jamy ustnej, żeby mógł to ogarnąć i ruszać tym co trzeba od tak na żądanie. Co więcej, ja po kilku latach gry i swobodnego obniżania dźwięków w każdym rejestrze nie jestem w stanie od razu powiedzieć jak to działa. Czytam, myśl jak to zrobić, analizuj i próbuj przenieść na swój aparat. Wyobraź sobie dźwięk jaki grasz i to, że obniżasz go, aż w głowie usłyszysz dźwięk, który chcesz uzyskać. Jeżeli nie będziesz przeszkadzał swojemu mózgowi, on sam wykombinuje, jak to zrobić. Sprawdzone.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
Chabi ^^
jankom 

Wiek: 34
Posty: 13
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2012-10-04, 07:34    Odp: [Pytanie] Podciągi

Jak napisał Maciekdraheim. Możesz przeczytać masę poradników, a koniec końców sam musisz do tego dojść. Sposoby opisane w kursach traktuj jako luźne porady. Poza tym polecam ściągnąć sobie jakiś program, który pokaże Ci jaki dźwięk aktualnie grasz - będziesz wiedział kiedy osiągnąłeś podciąg.
_________________
Suzuki Harpmaster
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2012-10-04, 09:52    Odp: [Pytanie] Podciągi

http://forum.harmoszka.co...ciagi-vt122.htm

Tutaj masz jak się robi - pi*****ion dobrych rad. Reszta jak Maciek mówi - grać i szukać i ćwiczyć.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi