Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
sad17 

Wiek: 33
Posty: 2
Skąd: Osiek k. Oświęcimia
Wysłany: 2008-04-04, 11:02    [Pytanie] Jaką harmonijke ?

CZołem
Otóż chce zacząć grać na harmonijce.
Pod uwage biorę:
Hohner:
- Special 20 C
- MArine Band Deluxe C
- Golden Melody C
- Big River Harp C
Która z nich jest lepsza ?
Na harmoszce chce grać bluesa :)
Do tego wezme też Blues Band C na początkowe "zajechanie".
:harp:
Pozdrawiam
Sad17
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
bartek215 


Wiek: 35
Posty: 153
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Lewin Brzeski
Wysłany: 2008-04-04, 12:01    Odp: [Pytanie] Jaką harmonijke ?

Marine Band Deluxe. Jeżeli masz tyle kasy to będzie najlepszy wybór... Takich tematów było już trochę. Ale myślę że na początek weź tylko blues banda bo jak na nim sie nauczysz to na Marince będzie tylko lepiej. Chodzi o to że jak staniesz sie posiadaczem obydwu to zapewne będziesz chciał grać na lepszej... dużo lepszej... wiec możesz ja zajechać... ale tutaj to ciężka sprawa... bo to nie łatwa rzecz zajechać... Ale jak cię stać to narazie Blues band a później jak opanujesz podstawy to kup Deluksiaka. Takie jest moje zdanie
_________________
A my siedzimy... Nic się nie dzieje...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
sad17 

Wiek: 33
Posty: 2
Skąd: Osiek k. Oświęcimia
Wysłany: 2008-04-04, 12:08    Odp: [Pytanie] Jaką harmonijke ?

Akurat w ,moim przypadku nie jest tak że odrazu bede chciał zagrać na lepszej :)
Chce kupić te dwie czyli MB Delux i BB teraz, bo później na to nie mam finansów.
Pożre je ciemnia fotograficzna, gdyż robię zdjęcia lustrzanką analogową na kliszach czarno-białych (na to co potrzebuje do ciemni =350zł :/ ).
A harmoszke funduje mi ojciec bym mógł uzbierać na ciemnie :)
Pozdrawiam
Sad17 :harp:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2008-04-04, 13:20    Odp: [Pytanie] Jaką harmonijke ?

Więc tak, Ja dzisiaj kupiłem Golden Melody tzn dzisija Ją dostałem, NIE KUPUJ JEJ JEŚLI chcesz ją do bluesa!!
Ona sie do bluesa nie nadaje podciągi na niej wychodzą lepiej niż na deluksiaku, ale ona jest strojona w stroju równomiernie temeprowanym, a reszta którą wymieniłeś jest strojona w naturalnym, temperowany nie do bluesa nie nie nie. Ja ją kupiłem bo bajer podciągi, a znam osobę która mi przestroi tą harmonijke do stroju naturalnego, wtedy Goldenka będzie nadawać się do bluesa!
A tak to tylko do melodyjek
Deluxiak to górna półka, ale popieram Bartka, nie kupuj jej, nie wykorzystas zjej mozliwości, więc bezsensu
Big River jest słabszy od reszty natomiast!
Kiedy kupowałem Goldene kolega porposil mnie bym mu zamowil speciala 20 bo mu sie spodobalo jak gram!
I zrobiłem bardzo niedobrą rszecz, mianowicie dmuchnąłem sobie w tego speciala żeby zobacyzć jak gra...... I powiem, że to bardzo dobry instrument!!! ŚWIETNY od deluxiaka różni sie budową i jest troche cizsza, no deluxiak jest lepszy ale nie dużo naprawde nie dużo
WIĘC SZCZERZE POLECAM CI SPECIAL 20 na początek w tonacji C

Przepraszam Cie za moje literówki, ale kiedy chce coś szybko napisać to sie myle :P
Mam nadzieje ze pomoglem
Pozdrawiam
Aha jeszcze jedno, Badenski Roman na swojej stronie pisze, że równie dobre do nauki jak Special 20 są też Seydel Blues Session 108 zł oraz Suzuki Harpmaster koło 80 zł
Ale ze względu na przyzwyczajenie do hohnera, kupuje hohnery nie wiem czemu poprostu :P
Pozdrawiam ponownie
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
gilva53 

Wiek: 71
Posty: 181
Otrzymał 8 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-04-04, 14:27    Odp: [Pytanie] Jaką harmonijke ?

Oj Szczypior, Szczypior - co Ty wypisujesz. Na Golden Melody gra WIELU WYBITNYCH harmonijkarzych, że wymienię tylko: Bartka Łęczyckiego, Grega Szłapczyńskiego, Jasona Ricci czy (często) Charliego Musselwhite`a. I to co grają, to nie są melodyjki. I niczego nie temperują(?).
Moim zdaniem z wymienionych harmonijek najlepsza jest zdecydowanie Special 20. Przepięknie brzmi i jest bardzo podatna na wszelkie techniki.
_________________
"Nie ma rzeczy trudnych, są tylko niedostatecznie wyćwiczone" (Bartosz Łęczycki)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2008-04-04, 14:51    Odp: [Pytanie] Jaką harmonijke ?

Gilva, ależ Ja nie ówie że Goldena jest zła, tylko oni - to są profesionaliści umieją wykrzesać z goldenek ogień a do bluesa je przestrajają

[ Dodano: 2008-04-04, 15:58 ]
Pozatym Ja nie mówie o temperowaniu harmonijek
Mowie że Goldenka jest strojona w stroju temperowanym, a np Special 20 czy MBdx są strojone w stroju naturalnym, więc goldenka srednio do bluesa jesli sie nie przestroi,
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Tysek 

Wiek: 30
Posty: 79
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Sierakowice
Wysłany: 2008-04-04, 15:06    Odp: [Pytanie] Jaką harmonijke ?

Ja Golden Melody na początek nie polecam, bo łatwo można zajechać. Ja gram niecały rok. Goldenkę od pół roku i 3 kanał na wydechu mi słabo brzmi. Nie wiem może jakieś brudy się dostały, ale myślę, że ze stroikiem się coś stało.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2008-04-04, 15:57    Odp: [Pytanie] Jaką harmonijke ?

Jeżeli chodzi o brzmienie to Goldenka rzeczywiście brzmi raczej niebluesowo. Powód - taki, jaki podali koledzy wcześniej. Moim zdaniem zdecydowanie najlepsza jest Marine Band Deluxe - jej jedyną wadą jest stosunkowo wysoka cena :harp: Ale może najpierw kup sobie tego Blues Banda, abyś z czystym sumieniem mógł go zajechać podczas pierwszej fazy nauki gry ;)
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-04-04, 19:29    Odp: [Pytanie] Jaką harmonijke ?

Ja polecam Ci z własnego doświadczenia Marynkę Deluxe, bo gra naprawdę lekko i jest super miękka-podciągi bez najmniejszego problemu. Wg mnie nieco za nią plasuje się Special 20, bo chyba nieco więcej powietrza potrzeba, a może to dlatego, że mam Speicala w bardzo niskiej tonacji - G. Obie mają inne brzmienie, Marynka jasne, klarowne, metaliczne, Special zaś ciepłe, mięsiste, matowe. Które lepsze zależy od gustu, mi pasują obu harmoszek.

Ale uwaga, uwaga! Wczoraj dostałem Seydla Blues Solista (dałem za niego 77zł) i muszę przyznać, że to naprawdę dobry instrument, nawet lepszy od Speciala i niemal równy z Deluxem. Takie bardzo płynne to przejścia są, że sam nie wiem, jak ustawić je w kolejności. Piekielnie szybka, bardzo miękka, brzmienie gdzieś pomiędzy Deluxem, a Specialem, trochę jasne, trochę ciepłe. Bardzo miłe. Dobrze nastrojona. Co więcej, ma dużo lepiej wyregulowany górny rejestr, przez co nie ma problemów z piskiem przy szybkich wsysach u góry. Jeżeli nie przeszkadza Ci nieco kanciasty (jak w Blues Harpie) grzebień, to jest to naprawdę warta uwagi harmonijka. Jeszcze overblowów na niej nie ujarzmiłem jak na innych, ale to tylko kwestia czasu.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu