Zapami皻aj mnie i lub zarejestruj | Zapomnia貫m has豉

Artyku造 Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj U篡tkownicy Grupy Mapa Google
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomo嗆
Koniuu 

Sk康: Tr鎩miasto
Wys豉ny: 2016-07-26, 16:58    [Pytanie] Jak odpowiednio "przepuszcza" powietrze?

Gram od niedawna i gdy wdmuchuje lub wydmuchuje powietrze w kana造 to s造sz sw鎩 w豉sny oddech. Tzn delikatne 鈍iszczenie przy praktycznie ka盥ym d德i瘯u. Co zrobi, 瞠by to poprawi i nie by這 s造cha 鈍iszczenia?

I co zrobi gdy przy d逝gich d德i瘯ach nie tylko przy grze ale nawet przy zwyk造m nuceniu nie jestem w stanie uzyska czystego, jednostajnego d德i瘯u? Chodzi o to, 瞠 d逝gi d德i瘯 za豉muje si za ka盥ym uderzeniem mojego serca. Wiem, 瞠 to troch dziwne bo wcale nie wali jakbym by豉 zestresowana tylko normalnie a mimo tego przy ka盥ym jego uderzeniu d德i瘯 jak i strumie powietrza (d德i瘯 na harmonijce) za豉muje si rytmicznie. Co z tym zrobi i jak si tego pozby?
Dodaj punkt autorowi tego posta

miki111 

Otrzyma 6 punkt(闚)
Sk康: Gdansk
Wys豉ny: 2016-07-27, 15:15    Odp: [Pytanie] Jak odpowiednio "przepuszcza" powietrze?

Napisz dok豉dnie jaka harmonijka?

Koniuu 

Wys豉ny: 2016-07-27, 22:48    Odp: [Pytanie] Jak odpowiednio "przepuszcza" powietrze?

Harmonijka z tonacj C z 10 kana豉mi. Nie wiem dok豉dnie jaka bo nigdzie nie ma podanego modelu ani nic. Kupi豉m j przez og這szenie w internecie. Model harmonijki ma jakie znaczenie?

miki111 

Otrzyma 6 punkt(闚)
Wys豉ny: 2016-07-31, 20:42    Odp: [Pytanie] Jak odpowiednio "przepuszcza" powietrze?

sorki, ale nie mia貫m mo磧iwo軼i napisa wcze郾iej...
Model harmonijki ma znaczenie, gdy te s豉bsze (ta雟ze) s cz瘰to tak nieszczelne, 瞠 powietrze ucieka we wszystkie strony i tylko niewielka ilo嗆 wraz z drganiem stroika tworzy d德i瘯.
Jak spr鏏ujesz na porz康nej szczelnej harmonijce to r騜nica b璠zie ogromna.
Harmonijka "no name" - bez szans na normalne granie i bez szans na porz康n nauk.
Kupi貫m c鏎ce Harpmastera Suzuki (ok 90pln) i to harmonijka znakomitej jako軼i za t cen.

Koniuu 

Wys豉ny: 2016-08-01, 21:37    Odp: [Pytanie] Jak odpowiednio "przepuszcza" powietrze?

Dzi瘯i za odpowied. Zastanowie si nad kupnem innej problem tylko w tym, 瞠 nie jestem do ko鎍a przekonana czy a pewno b璠 gra a szkoda mi wyda na co co po 2-3 miesi帷ach b璠zie le瞠 i si kurzy.

miki111 

Otrzyma 6 punkt(闚)
Wys豉ny: 2016-08-02, 01:41    Odp: [Pytanie] Jak odpowiednio "przepuszcza" powietrze?

To zrozumia貫, ale jedno mog Ci zagwarantowa:
je郵i b璠ziesz si uczy na tej harmonijce, kt鏎 kupi豉 - to na pewno b璠zie le瞠 i si kurzy i to nie po 2-3 miesi帷ach ale po 2-3 dniach - no g鏎a po tygodniu.
Taka zabawka to prosty spos鏏 aby si zniech璚i bardzo szybko (wiem bo przerabia貫m to z c鏎k).
Jeste z 3-miasta - ja cz瘰to gram z fajnym zespo貫m we wtorki na Skwerze Ko軼iuszki w "Zielonej Tawernie", je郵i tam b璠ziesz to zapytaj gitarzysty czy b璠zie Miko豉j z harmonijkami,
jak b璠 to dam Ci spr鏏owa harmonijk, kt鏎a nadaje si do gry i nauki - zrozumiesz r騜nic.
A szkoda si zniech璚a, bo dziewczyna na harpie to jest super cool.

ps. dzisiaj mnie tam nie b璠zie na 99%, ale za tydzie raczej tak.

Odpowiedz do tematu