Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Malice

Posty: 3
Wysłany: 2015-02-16, 12:57    Pytanie - czy to podciągi?

Witam,

Uczę się grać podciągi. Nie wiem, czy mi to wychodzi, więc chciałem spytać o opinię kogoś bardziej obeznanego :)
Pierwsze brzmienia to próby zrobienia podciągu na kanale drugim, a drugie - na pierwszym ;)
Tutaj link: http://w148.wrzuta.pl/aud...onijce_-_proba.

Jeszcze dorzucę do tego jedno pytanie: na nagraniu w pewnym momencie "skoczyła" mi blaszka, co słychać(pierwsza próba pierwszy kanał). Czy robię coś źle, i co gorsza, może to uszkodzić harmonijkę, czy coś tam się przytkało?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Sternik 

Wiek: 43
Posty: 156
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2015-02-16, 13:21    Odp: Pytanie - czy to podciągi?

Podciągasz na harmonijce diatonicznej, więc temat powinien być poruszony w temacie harmonijki dziesięciokanałowej a nie chromatycznej.


Co do nagrania są to obniżenia ale nazwałbym to obniżenia "nie doszlifowane" (nie dociągnięte) szczególnie na drugim kanale. Tak czy inaczej jesteś na dobrej drodze teraz to tylko kwestia czasu :)
_________________
Marcin G.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Malice

Posty: 3
Wysłany: 2015-02-16, 19:43    Odp: Pytanie - czy to podciągi?

Rzeczywiście, na filmikach "instruktażowych" wychodzi to głębiej i płynniej. Dzięki za odpowiedź. A co z drugim pytaniem?

I przepraszam za umieszczenie w złym dziale, roztrzepany bywam :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Sternik 

Wiek: 43
Posty: 156
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2015-02-16, 22:08    Odp: Pytanie - czy to podciągi?

Co do drugiego pytania. Trudno powiedzieć nie spotkałem się z takim przeskokiem. Nauka obniżonych dźwięków może przyspieszyć "zajechanie" harmonijki a przynajmniej niektórych stroików i z tym trzeba się liczyć. Może to być również niedopracowana technika gry ponieważ ten przeskok wystąpił jeden raz, a obniżałeś trzy razy na pierwszym kanale.

Może ktoś Ci podpowie, kto miał podobny przypadek.
_________________
Marcin G.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu